Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mc9 T
Madem "tam bir atış tabancası" hemen gidip alayım. Bu bir tanıtım değil, gidin alın videosu olmuş.

Saygılarımla.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
ERDAL, Kimble, browning 61, asicocuk
(03-07-2019, 12:22 AM)Shepherd demiş ki: Bu youtuberı fazla ciddiye almayın. Gerek silahlar gerekse de silah harici konular da yalnis bilgi veriyor.

Sayın Shepherd;

Bende silahları araştırırken videolara baya baktım.Ve sonunda şu kanıya vardım.Bu adam ve benzerlerinin çoğu firma ile anlaşmışlar,bizleri kek yerine koyuyorlar.Her bir tanıtımı izleyince fikrim değişiyordu.Baktım hep aynı fabrikanın silahlarını methediyorlar.Gercekten kullanıcı yorumları yapan kimlerdir bilemiyorum artık
         Sevgili forum üyeleri;
       Bildiğiniz gerçek yorumları ve izlenimler yapan varsa lütfen paylaşır mısınız.Ben ve benim gibi silah acemisi kullanıcılara yol göstermiş olursunuz.
        Şimdiden teşekkürler

Alıntı

Konunun bu şekilde kişisel eleştiri boyutunda incelenmesi doğru değil kanaatimce. Furkan kardeşte bu forumun üyesi ve oda ben gibi sizlerin ilgi alakası ile tecrübe kazanıp, bir silahsever oldu. Hataları olabilir fakat bizim olduğunu unutmamalıyız.
Eğer polimer bir tabanca alacaksam Girsan almam fakat alıcısına da engel olmam. Saygılar

Alıntı

Firmalar ile şahsi menfaate giren kim olursa olsun eleştirilmeyi kabul etmelidir.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01, emre76, Tongel
Ben maddi ilişkisi dışında yaklaşımının hep olumlu yönden olduğunu düşünüyorum. Şahsi menfaat elde ettiğini sadece iddia edebiliriz. Osman abi içinde senelerce aynı şeyler söylendi, her markaya eşit mesafe ile bizlere çekimler yapıyordu. Şuan arşiv mahiyetinde bir kanal ve bir kaç video geriye kalmış. Güzel şeyler oluyor, Furkan kardeş bunları aktarmakta şahsi fikrim budur. Saygılar

Alıntı

(03-07-2019, 09:36 PM)tanerzorlu01 demiş ki: Konunun bu şekilde kişisel eleştiri boyutunda incelenmesi doğru değil kanaatimce. Furkan kardeşte bu forumun üyesi ve oda ben gibi sizlerin ilgi alakası ile tecrübe kazanıp, bir silahsever oldu. Hataları olabilir fakat bizim olduğunu unutmamalıyız.
Eğer polimer bir tabanca alacaksam Girsan almam fakat alıcısına da engel olmam. Saygılar

Sayın tanerzorlu01;
      Kişisel değil genel bir degerlendirme amacı ile yazdığım eleştiri kişiye özel gibi olmuş ,inanın amacım Furkan kardeş değil genelleme idi.
      Lütfen kendisine ozurlerimi iletin

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01
Estağfurullah. Elbette haklı sebeplerle bu eleştiriler yapılıyor, sadece benim ki bizden olduğunu hatırlatmaktı. Saygılar

Alıntı

Ben de Ömer Furkan'ın güven suistimal etmek veya maddi gelir elde etmek için bu Karadeniz firmasını parlattığını düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum. Benim gördüğüm kadarıyla Ömer Furkan heyecanlı, oldukça efendi, meraklı, kendini de geliştirmek isteyen bir arkadaşımız, kardeşimiz.

Son zamanlarda ben de ısrarla aynı markanın incelemelerini ve heyecanlı, övücü yorumlarını görünce biraz hayal kırıklığına uğradım ancak ülkemiz gerçekleri ve bazı evrensel gerçekleri atlarsak Ömer Furkan'a da haksızlık etmiş oluruz. Ne firmadan ne de şahıstan kargo yolu ile ödünç tabanca alamazsınız, ancak yerinde gidip incelemek zorundasınız. Bu ciddi bir zaman ve para işi. Her bir tabancayı da satın alıp ruhsata bağlatma şansınız yok. Şahıslardan denemelik tabanca veya tüfek almak için çok insan tanıyor olmanız lazım, bir komunite içinde bu olabilir ancak. (Osman Ortaç üstadın gerçekleştirdiği gibi.) Ömer Furkan Karadeniz tarafındaysa, Girsan da "gel kardeşim ben sana tüm envanteri açacağım" dediyse bu onun için büyük bir nimettir. Ama ne Girsan ne de başka bir ticari kurum bunu tabii ki hayrına yapmaz.

Yanlılık konusu zamanında otomobil kanalları pıtrak gibi çoğaldığı zamanlarda da çok tartışılmıştı. Önde gelen kanalların da açıktan yaptığı açıklamalardan veya eşe dosta serzenişlerinden bilgilerden, en ufak eleştiride bile otomotiv firmalarının test aracı vermeyi bıraktıklarını öğrenmiştik. Aynısı bu endüstri için de geçerli. Ömer Furkan videoda "bu vidalar akla hafsalaya sığmaz" veya "tasarımda Canik'ten esintiler var" dese, bir daha Girsan'dan tabanca alamaz, içerik üretemez, zevk aldığı bu işi yapamaz.

Burada forum kültürünün varoluş sebebine ve aslında neden korunması gerektiğine de dokunuyor konu aslında. İçeriği sadece tükettiğimiz Youtube, Instagram gibi sosyal medya veya Guns & Ammo gibi basılı mecralarda okuduğumuz, izlediğimiz her şey büyük ihtimalle taraflı olacaktır veya tamamen tarafsız başlasa da bir zaman sonra taraflı hale gelmesi kaçınılmaz olacaktır. O yüzden içeriği hem ürettiğimiz hem de tükettiğimiz forum kültürünü olabildiğince korumak, yaşatmak ve canlı tutmak zorundayız. Forumlarda dahi hiç bir çıkar ortada yokken fanatizmin kurbanı olan kullanıcıların objektiflikten uzak yorumlarına rastlıyoruz tabii ama merak ettiğimiz bir silah hakkında gerçek kullanıcı geri bildirimini alabileceğimiz, açılmış problem ve sorun başlıklarını görerek nelerle karşılaşılabileceğini öğrenebileceğimiz bu ortam çok kıymetli.

Youtube kanallarını, blogları, Instagram sayfalarını takip etmekte tabii ki fayda var; ama içeriği kim üretirse üretsin biraz şüpheci yaklaşmakta her zaman fayda var, hele ki silah gibi hayat-memat meselesi bir konuda.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01, waltherslv, husrev, JoTuN, red, harun, Murata, mimaslan, recete74, madenci08, TMN23, marlinspike, Sabri, defender45acp, Helliox
Gonul rahatligi icerisinde alinabilecek hala yerli bir tabanca ( gonlumuze ve aklimiza sinebilecek ) goremiyorum .
En ilgimi ceken yerli Stoeger , compact ve guzel design

Alıntı

Kendisinin niyetini bilmem beni de ilgilendirmez silah forumunda tartışıyoruz beni ilgilendiren silahlar konusunda verdiği bilgilerdir. Bir önceki mesajımda dediğim gibi silahlar ve silahlar dışındaki konularda yanlış bilgiler veriyor ve kendi kişisel görüşüm olarak kendisi gözümde bir youtuberdır. Forumumuza üye ise sevindim en azından cevap verebilir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
LKT darknight cos30

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi