Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mc9 T
Girsan MC 9 T modeli. Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Militia_747, efe1753
Nedense bana biraz FN 509'u anımsatıyor.

Alıntı

Sanırım silahın parçalarını toplarken marangozdan yardım almışlar.

[Resim: Ekran-Al-nt-s.jpg]

Alıntı
23 üye teşekkür etti:
Dost, kotucenk, LKT, Militia_747, red, Acemi Silahşör, Ktenology, emre76, waltherslv, Mirgun, Triggernazi, Sabri, wubıh, Campaıoli Lazoli, Tongel, xf7er, AsilCan, harun, husrev, alpago, Ahmet Efe, defender45acp, maho07
Sn. mimaslan Mc9T bu haliyle çocukluğumda dağılan boncuklu tabancalara yaptığım tadilatlara benzemekte Big Grin

Alıntı

Ömer kardeşinde aktardığı gibi değiştirilebilir parçaları bu şekilde yapılmış. Şarjör düşürme mandalı, sürgü düşürme manivelası ve değiştirebilir kutu içeriğinde bulunan düz tetik. Ben de çok övülen kabze ergonomisini merak ettim. Umarım Girsan daha önce aldığı vebali bu modeliyle üzerinden atarak Canik ile birlikte yurt dışındada dünya standartlarında yüz akımız olur. Saygılar.

Alıntı

Ben de Torx veya Hex vida kullanilmamis silahlari ve aksesuarlari ciddiye alamadigim icin takinti yaptigimi dusunuyordum ama Girsan gercekten bu isi bir adim ileriye tasimis Big Grin

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01, mimaslan
Silaha makyaj yapıp yeni seriymiş gibi duyurmak da ancak böyle firmalarca olur sanırım.

Yine MC28, daha doğrusu Smith Wesson M&P serisi altyapısı kullanılmış. Yaptıkları makyajları beğenmiş olacaklar ki, MC9 diye seri adı koyuvermişler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mimaslan
Hiç olmazsa o vidaları parçalara sıfır yapsalardı da çıkıntı olmasaydı, belki bir nebze hoş görülebilirdi. Bunu da mı düşünememişler? Ayrıca, videodaki "çorap gibi ele giymek" tabiri nedir yahu!

Alıntı

Girsan mühendislerine buradan selamlar. Havşa nedir bir araştırsınlar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
mimaslan, AsilCan, husrev
Bu youtuberı fazla ciddiye almayın. Gerek silahlar gerekse de silah harici konular da yalnis bilgi veriyor.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Acemi Silahşör, LKT, Militia_747, recete74, kotucenk

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi