Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAR 9 METE DİKKAT

Videonun 41. sn.de bahsedilen; kapak takımı geride kilitli pozisyonda iken şarjör sertçe takılınca kapak takımının manipüle olarak namluya mermi sürme olayını kendi silahımda denedim gerçekten oluyor. 
  Aynı olayı SAR 9 METE kullanıcısı bir arkadaşın silahında da denedik ve aynı sonucu gözlemledik.  
 Özellikmi yoksa hatamı bilmiyorum. Üstatlar daha iyi bilir ama bence tehlikeli sonuçlar doğurabilir o yüzden dikkat etmekte fayda var diye düşünüyorum.
  Konuya forumda rastlamadığım için böyle bir başlık attım. Yeri burası değilse değiştirilebilir.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tirendaz, Campaıoli Lazoli, Sabri
Video ile ilgili yorumları okuduğum zaman bunun bir özellik olduğunun, TP9, ST9, MC 28 ve Sig Sauer'lerde de aynı özelliğin yazılı olduğunu gördüm.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Shepherd
Sizin de fark ettiğiniz üzere, kafaya takılacak bir olay değildir. Çoğu tabanca sert şarjör değişiminde bu olayı sergiler. Yeter ki şarjör değiştirildiği zaman parmak tetik üzerinden çekilsin, tetik disiplini uygulansın.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ERDAL
Bunu ilk defa duydum ve belimden çıkartıp denedim aynı özellik glock19 da da mevcut.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Shepherd
Ben de okuyunca Tp9 SF ile denedim, böyle bir durum yok.

Saygılar.

Alıntı

Sn. benserif okuyunca bende merak ettim. Walther PPQ ve CZ 75 de denedim. Sürgü geride kilitliyken şarjörü ciddi bir kuvvetle vurarak yerine ittim. İki tabancada da sürgü mandalından kurtulmadı. Dediğiniz gibi bir şekilde fişek besleme gerçekleşmedi. Yani benim kendi fikrimce elinizdeki tabancanın sürgüyü tutan mandalının itici ya da tutucu yayının zayıf olması ihtimalini düşünüyorum. Bana bir özellik olabilmekten çok uzak gibi geldi. Forumun duayenleri mutlak bir açıklama getirecektir ve hepimizi meraktan kurtaracaktır diye umut ediyorum. Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Mirgun, hunter 12, ERDAL
Benim G19'da böyle bir durum yok.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
waltherslv, ERDAL
Bu konu saniyorum daha once de tartisilmisti, forumda tartisilmadiysa da Osman Ortac ustadin konu ile ilgili bir videosu vardi.

Eger istisnasiz her seferinde sorunsuz besleme oluyorsa ozellik olarak da degerlendirilebilir  ama ben nacizane bunun ne ozellik ne de hata oldugunu dusunuyorum zira tap/rack manevrasi haricinde sarjoru bu kadar sert takmanin bir manasi olduguna inanmiyorum. Combat atislarda sert hareketlerle sarjor dusurup yerlestirmeye dair bir moda var ama gercekten profesyonel olan kimsenin de o denli sert sarjor degisimi yaptigina sahit olmadim. (Sarjor yapisi itibariyle bazi tufekleri istisnai tutmak gerekiyor ama burada konu tabancalar nihayetinde) Stres altinda sarjorun sertce yerlestirilebilecegi argumani uzerinden gitsek dahi benim G19, bir 1911 klonu ve CZ75B ile tecrubelerim bu durumun gerceklesmesi icin bayagi sert bir hareket gerektirdigi ve stres altinda dahi o denli sert hareket edilmeyecegi yonunde.

Surgu dusurme manivelasinin geometrisi, yay sertligi, kapak takimi ve govde toleranslari, eylemsizlik kanunu dahil bir cok degiskenin bir araya gelerek olusturdugu mekanik bir sonuc sadece.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
LKT, waltherslv, Ahmet Efe, Tongel, taarruz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi