Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benelli M4 Teleskopik Dipçik de Oynama
Merhabalar Sn. Forum Üyeleri ,
Benelli M4 marka silahımı 2 yıl önce aldım ve tahmini olarak 200 adet atış yaptım. Tüfeğimde teleskopik dipçik mevcut ve dipçiğin ayar kesitlerinden (adını tam bilmiyorum kanal benzeri oyuklarından) hafif bir sallanma ve bu sallantı sırasında ses benzeri bir şey (yankı gibi) gelmekte. Kanalların birinde hafiften bir ezilme deformasyon oluşmuş. Bu sıkıntı yaratır mı? Sıkıntı olacak bir durumsa ne yapmalıyım ? 

Konu ile alakalı yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla...

Alıntı

Benelli m4 ün teleskopik dipçiğinde sağa ve sola doğru tatlı bir boşluk vardır.

Asıl takıldığım konu, 200 atım Benelli M4 gibi bir tüfek için komik bir rakam, gün içerisinde 1 koli tek kurşun attığım zamanlar oldu ve bu güne kadar 2000 atımı geçmişimdir. Bu atım adedine rağmen dipçiğin her hangi bir yerinde veya ayar çentiklerinin olduğu yerde metal aşınması veya yığılması olmadı. 

Dilerseniz aşınma olan yerin fotoğraını çekip yollayın, daha sağlıklı yorumlar ile yardımcı olmaya çalışalım. 

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
TULPARR, 1905sss
Sn.XIII ,

Tüfeği aldığımda da hafif bir boşluk vardı diye hatırlıyorum , yani sağa veya sola çok küçük yani milimlik bir boşluk olması normal ise konuyu bilmediğimden ben abarttım sanırım. İş yoğunluğundan silahın yüzünü göremiyorum ki koli koli fişeng atalım Smile  

Akşam birkaç foto çekip paylaşıcam , dediğiniz gibi daha sağlıklı yorum yapabilirsiniz.

İlginiz için teşekkürler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll
Sn. XIII ve Sn. Forum Üyeleri ,

Bahsetmiş olduğum aşınma bunun gibi ama konuya hakim olmadığımdan biraz abartıyor da olabilirim.
Saygılarımla...

[Resim: 20190619-211725.jpg]

rpg dice roller

[Resim: 20190619-211802.jpg]

Alıntı

Bence problem edecek bir durum yok. Söküp takarken küçük çizikler hariş ben bir problem göremedim.

Kazasız belasız keyifke kullanın.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
TULPARR
Teşekkür ederim Sn.XIII saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Xlll

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi