Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Siz benim yerimde olsaydınız hangisini tercih ederdiniz ?
Glock 17 Gen4
Glock 19 Gen4
Sig Sauer P320
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 17Gen4 mü Glcok 19 Gen4 mü Sig Sauer P320 mi ?
(19-09-2019, 03:11 PM)mrtcnbz099 demiş ki: Sn.TMN23 bu videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
Saygılar

Bu videoyu çeken arkadaş (sanırım ABD'nde yaşıyor) kendisini Bay Silah olarak tanıtmış ama öyle olabilmesi için daha çok yol alması lazım. Pek dikkate almamamızı tavsiye ederim.

"Safe action" en önemli özelliği iğne enerjisidir. Glock'ta silah kurulu iken iğne kurulu-istirahat halinde ve yarı enerjilidir. Tetiği hareket ettirmediğiniz sürece, iğnenin bu yarı kurulu vaziyetteki enerjisi kapsülü ateşleyemeyecek kadar düşüktür. (SAR9'u bilmiyorum). Yani dahili iki emniyet sistemi çalışmayıp iğneyi kaçırsa bile, iğne mermiyi ateşleyemeyecek güçtedir. İşte bu nedenle Glock, "tetiği çekmediğiniz sürece, her ne yaparsanız yapın bu silahı ateşleyemezsiniz" der.

Muhteremin, Canik'i vurup, kırıp, düşürüp ateşleyememiş olması, tüm silahların aynı şekilde davranacağının güvencesi değildir. Kendisinin de gösterdiği gibi, Canik'te iğne sadece tek bir dahili sistem ile "tutuluyor". Ve de silah kurulu iken iğne tam enerjili. Yani o tek sistem iğneyi bir şekilde kaçırdığında silah ateş alıyor. İşte bu yüzden, sayın lupus bu tabanca için defalarca "genetik olarak arızalı" demiştir, bu yüzden bir çok polisin silahı düşünce ateş aldı, yaralanmalar oldu. Eğer iğne emniyet sistemde herhangi bir parça doğru çalışmaz ise, bu silah kurulu iken iğne kaçırdığında mermiyi ateşler.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
kut4, TMN23, Yasin06, tirendaz, stgrz, m16a2
(24-01-2020, 11:23 AM)Ali33456 demiş ki: P320 ile ilgili ne düşünüyorsunuz, permi hakkı ile almayı düşünüyorum da

Permiyle getirenin isteyeceği 7-10 bin Dolar arası bir rakamı ödemeye hazırsanız, buyrun.

Eder mi? 

Bunun cevabı paranın sahibinde...

Alıntı

(24-01-2020, 04:38 PM)harun demiş ki:
(24-01-2020, 11:23 AM)Ali33456 demiş ki: P320 ile ilgili ne düşünüyorsunuz, permi hakkı ile almayı düşünüyorum da

Permiyle getirenin isteyeceği 7-10 bin Dolar arası bir rakamı ödemeye hazırsanız, buyrun.

Eder mi? 

Bunun cevabı paranın sahibinde...

Sig Sauer alacaksam bu paraya gider aslanlar gibi kendini defalarca pek çok muharebede ispatlamış bir P226 bir P220 alırım. 
Durduk yerde icat çıkarmamış olurum Big Grin

Alıntı

Daha anlaşılabilir olması açısından Harun Bey' in bahsettiği yarı kurulu bekleyen iğne.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
harun, stgrz
(24-01-2020, 04:32 PM)harun demiş ki:
(19-09-2019, 03:11 PM)mrtcnbz099 demiş ki: Sn.TMN23 bu videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
Saygılar

Bu videoyu çeken arkadaş (sanırım ABD'nde yaşıyor) kendisini Bay Silah olarak tanıtmış ama öyle olabilmesi için daha çok yol alması lazım. Pek dikkate almamamızı tavsiye ederim.
Sayın harun, Atakan abiye konuyu ilettim ve bu şekilde cevap hakkını kullanmak istedi. Benden paylaşmamı rica etti bende sizlere aynı şekilde aktarıyorum. 
Ben Bay Silah isterseniz instagram bay.silah hesabımdan ulaşabilirsiniz ve size gerekli yeni çıkan teknoloji bilgileri verebilirim.
Artık içten iğnelilerde bu tür sorunların yaşanmadığını bilmenizi isterim.
Lütfen eski bilgiler ile bu şekilde bir başkasını küçültecek aşalıyacak şekilde yorumlar yapmayın..
Tabiki istediğiniz yorumu yapabilirsiniz ama bir başkasının kişilik haklarına saygıda kusur etmeyin lütfen..
Ulaşırsanız sevinirim
Bay Silah
[Resim: IMG-20200126-013938.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
shooterr

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi