Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Siz benim yerimde olsaydınız hangisini tercih ederdiniz ?
Glock 17 Gen4
Glock 19 Gen4
Sig Sauer P320
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 17Gen4 mü Glcok 19 Gen4 mü Sig Sauer P320 mi ?
Herkese merhaba arkadaşlar. Şuan Sarsılmaz Kılınç 2000 Mega, Glock 19 Gen4 silahlarım mevcut.  İmkanlarım koşulunda 3. silahı almayı düşünüyorum. Daha önce Glock 19 Gen4 ile Sig Sauer P229  arasında git geller yaşamıştım ve3 ay önce  Glock 19 u almaya karar verip almıştım. Şimdi ikilemi tekrardan yaşamaya başladım ve siz değerli forumdaşların da bilgilerinden faydalanmak isterim.
Not:3 silahta 9 mm çapında

Siz benim yerimde olsaydınız bu 3 silahtan hangisini alırdınız ? Glock 17, Glock 19, Sig Sauer P320. 
Değerli cevaplarınızı yazarken lütfen şu şu nedenden dolayı, artıları ve eksileri ile yazarsanız daha detaylı bilgi sahibi olurum.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın TMN23, turşu kurmayacaksanız eğer G19 un 2.olanı gereksiz. G17 bulursanız alın. Şuanda 25-35 bin TLarası rakam istiyor kaptırmatörler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
TMN23
(01-06-2019, 08:19 PM)topraxxx demiş ki: Sayın TMN23, turşu kurmayacaksanız eğer G19 un 2.olanı gereksiz. G17 bulursanız alın. Şuanda 25-35 bin TLarası rakam istiyor kaptırmatörler.

Sayın topraxxx yorumunuz için teşekkür ederim. Turşusunu kurmak değil de G17 elime biraz büyük geldiği için pek sıcak bakmıyordum aslında.

Alıntı

Sayin TMN23, Glock 17 ve 19 kabza kalinliklari ile tetik mesafeleri ayni. Glock 17nin kabzasi daha uzun, ve tabii ki namlusu da. Ama tutus ve el olcusu olarak aynilar yani. Ancak farkli jenerasyon modeller arasinda kabza yapisinda ufak degisiklikler oldugu icin size oyle gelmis olabilir. 

Destek elinizi kabza altinda konumlandiriyorsaniz durum farkli tabi.

Ben de ellerim kucuk  oldugu icin Glock 17nin elime uymayacagini dusunurdum hep yalniz denedigimde Glock 17 ile  daha rahat ettim Glock 19a kiyasla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
TMN23, topraxxx
Şahsen, herhangi bir glock modeline sahip olsaydım, diğer tercihim kesinlikle P320'den yana olurdu.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
TMN23
(03-06-2019, 12:05 PM)alpsaral demiş ki: Şahsen, herhangi bir glock modeline sahip olsaydım, diğer tercihim kesinlikle P320'den yana olurdu.

P320 nin videolarına baktım, silah yere düştüğünde (iğne sisteminin olduğu kısmın üzerine düşmesi sonucu) mermiyi ateşlemesinden dolayı pek sıcak bakmamaya başladım. 

Kendi kendime şu soruyu da sormadım değil. İçten iğneli sistem ile çalışan hangi silah o şekilde düştükten sonra mermiyi ateşlemez ?
Saygılarımla

Alıntı

(03-06-2019, 12:59 PM)TMN23 demiş ki:
(03-06-2019, 12:05 PM)alpsaral demiş ki: Şahsen, herhangi bir glock modeline sahip olsaydım, diğer tercihim kesinlikle P320'den yana olurdu.

P320 nin videolarına baktım, silah yere düştüğünde (iğne sisteminin olduğu kısmın üzerine düşmesi sonucu) mermiyi ateşlemesinden dolayı pek sıcak bakmamaya başladım. 

Kendi kendime şu soruyu da sormadım değil. İçten iğneli sistem ile çalışan hangi silah o şekilde düştükten sonra mermiyi ateşlemez ?
Saygılarımla

Bu konu forumda da tartışıldı. SS, P320'deki iğne salıverme hatasını giderdi.

Kendinize sorduğunuz sorunun cevabı:
Glock ve Glock benzeri iğne emniyet sistemi kullanan tabancalar o şekilde düşürülse dahi ateş almaz. Glock tanıtım ve reklamlarında sıkça yer alan "Safe Action" budur.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Zemre10, TMN23, ERDAL
(03-06-2019, 03:17 PM)harun demiş ki:
(03-06-2019, 12:59 PM)TMN23 demiş ki:

Saygılarımla

Bu konu forumda da tartışıldı. SS, P320'deki iğne salıverme hatasını giderdi.

Kendinize sorduğunuz sorunun cevabı:
Glock ve Glock benzeri iğne emniyet sistemi kullanan tabancalar o şekilde düşürülse dahi ateş almaz. Glock tanıtım ve reklamlarında sıkça yer alan "Safe Action" budur.

Sayın harun cevabınız için teşekkür ederim. Sizden önce cevap veren sayın üyelere de teşekkür ederim. Öğrenmek istediğim bilgiler bu tarz bilgiler, artıları ve eksileri nelerdir onları öğrenip ona göre bir karar vermek.
Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi