Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kale Kalıp'tan Askeri Tüfekler
Merhabalar,

Kale Kalıp'ın TSK ve Emniyet Teşkilatı için ürettiği ve üretimine hazırlandığı askeri tüfekler Mete Yarar tarafından videoya alınmış. Bazılarıyla atışlar da yapılmış. Sunum ve kayıt oldukça başarısız olmasına rağmen silahların hatırına izlenesi bir video...

*KCL 739 / 7.62x39mm / 7.5" Namlu
*KCL 556 / 5.56x45mm / 7.5" Namlu
*KCL 739 / 7.62x39mm / 16" Namlu

*12.7mm Keskin Nişancı Tüfeği (Bunun Kale'deki adını soylemediği için bilemiyorum)
*KMR 762 / 7.62x51mm
*KMG 556 / 5.56x45mm

Saygılar.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
madenci08, harun, ERDAL, karabasan, Xlll, Zemre10, Peacemaker, MB277, tirendaz, mimaslan, wildeagle, XXAHMETXX, loclu, sem, nsyuksel
Tüylerim diken diken oldu izlerken, tabi ki gururdan.

Saygılarımla.

Alıntı

Kale kalıp özellikle dışa bağımlı olduğumuz alanlarda üretim yapmış. Keşke yapılan testler ile ilgili bilgi de verilseydi. Ülkemizde yaşanan standart kalitede üretim sorunu nedeniyle, özellikle M249 klonu olan tüfek ile ilgili şüphelerim var. Umarım bütün ürünler operasyonel birimlere verilmeden önce yeterince tecrübe edilir. Zira yerli tabancada yapıldığı gibi test yeri olarak sahada aktif gorev yapan birimler seçilirse sonuçları çok ağır olur.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
taarruz, Bren Lazoli
Thumbs Up  Silahlar inşallah arazide de iyi performans gösterir. 
Kalekalıp üretim felsefesi ve mühendislik olarak doğru işler yapan bir grup. 

Mete Bey'e de biri tüfek desteklemeyi, atış duruşlarını öğretsin, ondan sonra klip çekmeye devam etsin. Seri atışa devam etse arkada poligonun duvarını bulacak. Zaten Minimi kalçadan atışı yalan olmuş, bir bilenin omuzdan atışını montajlamış.  Smile

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
taarruz, blacksea, alpago, mimaslan, m16a2, Zemre10, Kimble, blueokkes, ERDAL, Carbon12, wubıh, sparus
(06-04-2019, 11:57 AM)harun demiş ki: Mete Bey'e de biri tüfek desteklemeyi, atış duruşlarını öğretsin, ondan sonra klip çekmeye devam etsin. Seri atışa devam etse arkada poligonun duvarını bulacak. Zaten Minimi kalçadan atışı yalan olmuş, bir bilenin omuzdan atışını montajlamış.  Smile

Yorumlarda kimse tutuş veya silaha hakimiyetteki sıkıntıdan bahsetmemiş veya iğreti duran kulaklıktan. İnsanlar 'komutanımın tüfek tutuşu bile bi başka' deyip durmuşlar. Boşuna dememiş atalarımız, şeyh uçmaz mürit uçurur, diye.

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
mimaslan, Kimble, blueokkes, harun, madenci08, Carbon12, Cem1964, tirendaz, kotucenk, Karagoz, hunter 12, V-Ozdemir, alpago, sem, wubıh, sparus, demirci57, alone61
Bu tüfeklerin birçoğu Idef 2017 de Kale Kalıp standında yer almaktaydı. Yeni bir şey değil.
Benim tavsiyem içlerinden yalnızca birini yapsınlar, ama iyi yapsınlar.
Dünyanın en büyük silah firmalarının dahi bu kadar farklı platformdaki tüfekleri bir arada götürebileceğini düşünmüyorum.
Hali hazırda sahada kullanılan 3 farklı firmaya ait MPT 76'lar var. Bunların arasındaki farklar ve olumlu olumsuz geri bildirimleri alabileceğimiz birileri çıkarsa daha rahat yorum yapılabilir.

Saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar kısmetse bu sene içerisinde sivillere yarı otomatik yivli alma hakkı verilecekmiş. Bu konuda da yoğun bir kulis yapılıyormuş. Bunlardan hep miş diye bahsediyorum ama aslında hepsi cak cek. Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
madenci08, Militia_747
(14-04-2019, 10:15 AM)Bren demiş ki: Arkadaşlar kısmetse bu sene içerisinde sivillere yarı otomatik yivli alma hakkı verilecekmiş. Bu konuda da yoğun bir kulis yapılıyormuş. Bunlardan hep miş diye bahsediyorum ama aslında hepsi cak cek. Smile

Sayın Bren

Affınıza sığınarak, bu iddiaların bir temeli var mıdır yoksa gelişigüzel söylenmiş sözlermidir anlayamadım.
Açıklar mısınız?

Saygılarımla

Alıntı

(15-04-2019, 12:34 PM)kara615 demiş ki:
(14-04-2019, 10:15 AM)Bren demiş ki: Arkadaşlar kısmetse bu sene içerisinde sivillere yarı otomatik yivli alma hakkı verilecekmiş. Bu konuda da yoğun bir kulis yapılıyormuş. Bunlardan hep miş diye bahsediyorum ama aslında hepsi cak cek. Smile

Sayın Bren

Affınıza sığınarak, bu iddiaların bir temeli var mıdır yoksa gelişigüzel söylenmiş sözlermidir anlayamadım.
Açıklar mısınız?

Saygılarımla

Bekleyip göreceğiz.. Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi