Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olight PL-Mini Valkyrie Tabanca Fener Incelemesi
Yurt disina ciktigim zaman muhakak yerel Silah dukkanlarina gider incelerim. En son Fransa Paris seyahatimde 1 saat ayirip Paris te Colonne de Juillet heykeline cok yakin olan Armes Bastille Magzasina gittim. 

Icerisi tabiki yine Cennet. Bicak meraki olanlar icin hayli genis bir urun cesidi mevcut. 22 Kalibreden 7.62 Kalibreye kadar her turlu av tufegi mevcut. Fransa yasalari hemen hemen bizimkine cok benziyor. Yivlide Istediginiz kalibreyi alabiliyorsunuz. Lakin Yari otomatik Yivli almak kesinlikle yasak. En son Cin yapimi dragunov 7.62 icin Avci lisansi olanlara izin cikti. Namlu ustundeki gaz pistonu borusu iptal edilerek , tufek Bolt action hale getirildi ve bu sekilde yasal satisa sunuldu. Magzada yoktu sordum yoksa resmini cekecektim.  5.56 Ar-15 platformunda Pump Action Yivli Av tufegi vardi. Tam resmini cekemedim, hayli sacma ve garip bir tufekti. Bzim Ersus 410 fotografini gosterdim. Satici bayagi begendi. Bu arada Satici Turk silah sanayini gayet iyi biliyor. Canik , Derya , Sarsilmaz tum markalara hakimdi. Silah sanayiniz cok gelisti , cok guzel tabancalariniz tufekleriniz var temali gogus kabartan konusma sonrasi alisverise odaklandik. 

[Resim: IMG-0538.jpg]

[Resim: IMG-0539.jpg]

[Resim: IMG-0541.jpg]

[Resim: IMG-0542.jpg]

[Resim: IMG-0543.jpg]

[Resim: IMG-0544.jpg]

Tabanca icin ince ve kompakt bir fener bakinirken satici Olight modelini gosterdi

[Resim: IMG-0540.jpg]

Fotografta da goreceginiz gibi 450 Lumen ile 400 Arasinda ciddi boyut farki var. O light Cin mali bir firma ama Avrupada Polis guclerince kabul gormus ve kullanilan bir uretici . Ozelikle Fransa Polis ve Askeri guclerinde hayli populer oldugunu belirtti. 

400 Lumen modelin fiyati 99 Euro. Direk Glock dummy Tabanca uzerine monte edilmisti . Deneme firsatim olmasi ikna olmami sagladi. 

[Resim: IMG-0569.jpg]

Kabaca , Alu Govde, 71 dakika pil kullanim omru olan, su gecirmeyen ve optik lensi olan bir Led Fener. 

[Resim: IMG-0570.jpg]

Beni en cok cezbeden olayi , kalem pil yerine kendinden Sarjli Lithium Pili olmasi. Urunun toplam agirligi sadece 60 gr. Altindaki daire bolgesine miknatisli sarji ile USB den sarj edebiliyorsunuz. Her hangi bir telefon sarj cihazi dahi 1 saate yakin surede sarj ediyor. 

[Resim: IMG-0571.jpg]

Kutu icinden Sarj kablosu , ve iki set alt baglanti aparati cikiyor. Biri Glock icin ozel uretilmis. Digeri 22 mm MIL Tech  Picatinny rail icin. 

[Resim: IMG-0572.jpg]

Sarj olayi gayet basit. Tabancadan sokmeden sarj edilebiliyor. 

[Resim: IMG-0573.jpg]

[Resim: IMG-0574.jpg]

Olculeri piyasadaki genel fenerlere gore hayli ufak. 

[Resim: IMG-0575.jpg]

[Resim: IMG-0576.jpg]

En guzel ozelliklerinden bir digeri de fenerin ambidextrous yani cift el kullanimina uyumlu olusu. Dugmeyi bir kere kisaca asagi bastirinca isik devamli yanik kaliyor. Yine bir kere hizla asagi bas birak seklinde basinca isik kapaniyor. 

Eger dugmeyi basili tutup hic birakmaz iseniz isik devamli yaniyor. Dugmeyi birakana kadar yanik kaliyor. Dugmeyi serbest birakinca isik sonuyor. 

[Resim: IMG-0577.jpg]

Mandalli Ray kilit sistemi ise yine cok iyi. Vidaliya gore daha hizli tak cikar imkani sagliyor.

[Resim: IMG-0578.jpg]

Evde Dry Fire icin kullandigim Glock Dummy tabancaya direk uydu , gayet hos durdu. Namludan disari cikmamasi guzel bir detay.

[Resim: IMG-0579.jpg]

On Off mandalina ulasmak hayli kolay. 

[Resim: IMG-0583.jpg]

Atis el tutus pozisyonunda dahi rahatlikta dugmeye ulasiliyor. 

[Resim: IMG-0580.jpg]

Son olarak 1000 Lumen iyidir , 400 az dir diyebilecek arkadaslar icin. 400 Lumeni hatta 200 Lumeni bile cok kucumsemek lazim. Sonucta bu bir tabanca ve gece karanlikta zaten 25 mt sonrasi zaten taktik olarak cok zorlu bir atistir. Istenmeyen bir senaryoda dahi olsa, kendi evinize hirsiz girdiginde Ev halkini degilde Hirsizi etkisiz hale getirmek icin , hedefinizi gormeyi saglayacak gucte isik vermektedir. Iki resim arasindaki fark yeterince acikliyici olacagina inaniyorum. 

Ilk resim 21:00 sularinda karanlik Apartman girisinde cekildi.

[Resim: IMG-0581.jpg]

400 Lumenlik isik hayli tatminkar bir aydinlatma vermekte. 

[Resim: IMG-0582.jpg]

Alıntı
21 üye teşekkür etti:
toprako, hunter 12, yyildiz, demasoni, XXAHMETXX, alone61, Cem1964, werewolf, ylmaz94, kara615, Karagoz, Carbon12, red, Hero17, Zamane Akıncısı, harun, alpago, tirendaz, Zemre10, madenci08, derinoz
Güle güle kullanın. Oldukça pratik görünüyor. Silaha takılı iken atış yaptınız mı?

Alıntı

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Ben de kullanıyorum ve memnunum.
Boyutları, şarj ediliş şekli ve söküp takma yöntemi ile emsalsiz ve çok kullanışlı.
Ancak kendi şarj ünitesi ile kullanışlı olan şarj edilme şekli bana göre aynı zamanda en büyük zaafı. Çünkü kablosu yanınızda değil ise, şarj etmeniz mümkün değil. böyle havalı bir şarj girişi yerine daha yaygın bir giriş şekli kullanılsa, daha kullanışlı olurdu.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpago, zeda3000
Kablo konusu dogru bir tespit. Ne kadar havali dursada, es kaza bir soun olsa Universal alternatifi yok.

Kendi sitesinde bunu buldum.

https://olightworld.com/mcc-magnetic-charging-cable

Firmaya email attim , Yedek kablo nerden alinir yada buna uyan universal bir kablo varmi diye sordum. Bakalim ne diyecekler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi