Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Beretta 92-X
#1
Arkadaşlar 92FS'in Amerikan ordusu ile kontratının bitmesinden sonra çeşitli highend versiyonları çıkartılmaya başlanıldı, görünen Beretta seriyi emekliye ayırmak yerine premium versiyonlarla piyasada kalıcı hale getirme çabasında.

92X tamamen çelik konstraksiyon olup boş ağırlığı 1350 gram, Match Grade namlu kilit toleranslarına, ayarlanabilir tetiğe ve gövdeden emniyete sahip, fiber optik arpacık, müsabaka tipi gez, Brigadier kapak takımı, Elite serisi horoz ve saw tooth olarak adlandırılan ön ve arka tarafta kapak takımı kertikleri bulunmakta,Söküm takım mandalına eklenen Thumb Rest sayesindede atış sırasında destek elinizin başparmağını yaslayabileceğiniz bir zemin oluşturulmuş.
Platformu seven ve kullanan birisi olarak ben çok beğendim, yorum sizin.

Saygılar.
 
Alıntı
19 üye teşekkür etti:
Noob, Cem1964, tirendaz, Red Kit, kuti, alpago, ertdr, Kara45, kuzeybuzulu, Zemre10, V-Ozdemir, mimaslan, jfmrk, abrek, shelby, red, sem, Aslan Doğan, vgun
#2
http://www.beretta.com/en/92x-performance/

https://www.thefirearmblog.com/blog/2019...rformance/
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Noob, Cem1964, abrek, red
#3
Her şey iyi, güzel ve hoş ama şu alet rayı sivil kullanım için gereksiz ve silahı çok çirkinleştiriyor.
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
lenduha, oktaysandikci, shelby, xeorx
#4
Yazayım mı acaba derken siz dile getirmişsiniz Sn ertdr, yaşayın.

O güzel orantının en görünen yerine sonradan eklenen çirkinliği görüp "keşke..." dememek çok güç.
Compact'de o kadar göze batmıyordu oysa...

Saygılar.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ertdr
#5
Gördüğüm küçük bir farklılık da tetik korkuluğunun ön tarafının köşeli değil daha yuvarlak tasarlanmış olması. Destek elin tutuşunda atış elinin bir kısmını da kavradığımız için daha iyi bir tutuş sağlayacağı kanısındayım. Çünkü bizim 92FS ile atış yaparken destek elin işaret parmağını istem dışı oraya yaslayıp istediğim tutuşu sağlamada zorluk yaşıyorum. Gerçi o tasarımda da ön taraf tırtıklı imal edilerek işaret parmağı desteği sağlanması amaçlanmış ama bana pek uymuyor. Gövdeden emniyet mandallı olunca artık o konudaki şikayetler de biter sanırım. Smile Nedense Beretta görünce mutlu oluyorum.
Saygılar.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Noob
#6
Beratta, deneyimli Özel Harekatçıları göreve çağırmış. Sanırım yılların saha tecrübesi ve kullanıcı dönüşlerinin de etkisi olmuş. Gövde de yer alan emniyet ve başparmak için modernize edilmiş, sökme pimi (takedown lever) de çok hoş olmuş. Sanırım tetik yolu da daha kısa gibi. Beretta, benim pek beğendiğim bir tabanca değil (tamamen kişisel) fakat bu model daha bir agresif ve kullanım açısından verimli gibi. Yazdıklarım tamamen kişisel görüşümdür.

Saygılarımla.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Noob,
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi