Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik Tp9 SF Elite S (Tungsten)
Sayin uyeler,  forumda Elite ile ilgili baslik var,  fakat Elite S ile ilgili konu basligi olmadigi ve forumda yasanan duraganligi degistirmek icin yeni baslik acma geregi duydum. 
Aslinda tabancanin Elite modelinden tek farki,  tetigi kitleyen mandal emniyetine haiz olmasidir. Forumda bu emniyetin gereksiz oldugu konusunda gorus yaygin. Ben de ayni fikirdeyim. Fakat almadan once Ankara'da bulunan Canik bayisinde emniyet mandalinin yapisini ve goruntusunu begendigim icin bu modeli almak istedim. Mandal oldukca saglam. Mandali acik hale getirmek icin guc harcamaniz gerekiyor, yani istem disi acilma ihtimalini dusuk goruyorum. 
Kutu acilisi ile resimler: 
[Resim: 1551624924635184221985.jpg]
Silah yagi kutusunu attigim icin fotografa  dahil edemedim. Ets marka Turk mali 20ml yag. Fotografta tam gorunmuyor ama sag altta arpacik icin yesil ve kirmizi renkte iki fiberoptik tup var. Ayrica kabze sirtligini degistirmek icin pim var. 
Cok onem verdigim icin gez arpacik goruntusunu de paylasmak istiyorum. Varren marka fiberoptik seti begendim. Eskiden sahip oldugum Glock 19'uma taktigim setten daha cok begendim. Gez yuvasinin biraz oval olmasi hizalamayi kolaylastiriyor. 

[Resim: P90303-173142-1.jpg]
Tetik ve emniyet mandali gorunumu. Agir bir tetigi yok ,sadece akici degil. Sarsilmaz Sar9 'un tetigi daha akici ve puruzsuzdu. Fakat  Tp9 SF tetiginden daha iyi . Bilindigi gibi Canik firmasinin polimer modellerinde  tetik emniyeti sorunlu.(Demek istedigim; tetik surguye yakin yerden kavrandiginda, tetik ortasinda bulunan parca olmasi gerektigi gibi tetigin hareketine izin vermiyor)Bu sorunu bu tetikte yasamadim.
[Resim: P90303-173917.jpg]

[Resim: 1551626114140-1178070589.jpg]
Bu tabanca ile 30 atim yaptim. Test etmek icin 2015-2016 MKE,  S&B, Yavex ve Sterling marka fisekleri kullandim. Patlama veya besleme ile ilgili bir sorun yasamadim. Forumda daha onceden sayin Lupus ustadinda belirttigi gibi surgu tutma mandali ile ilgili sorun var. 2 sarjor ile atis yaptim ve ilk sarjorun bitiminde surgu geride kalmadi.( Silah tutusum ile ilgili bir sorun degil) Ikinci sarjorde surgu geride kitlendi. 
Atis sonrasi temizlik yapmadan cektigim fotograflar:
[Resim: P90303-173249.jpg]

[Resim: P90303-173229.jpg]

[Resim: P90303-173323.jpg]

[Resim: P90303-173704.jpg]

Goruldugu uzere namlu ust kilit yerinde  hafif boya asinmasi yasandi. Fakat namlu ucunda herhangi bir asinma yok. 
[Resim: P90303-173354.jpg]

[Resim: P90303-173341.jpg]
Simdilik yazacaklarim bunlar. Telefonun kamerasi kotu oldugundan fotograflar net degil. Ayrica telefonda Turkce karekter olmadigi icin Turkce karekterleri kullanamadim, en kisa zamanda imla duzeltmelerini yapacagim. 
Saygilar.

Alıntı
30 üye teşekkür etti:
yyildiz, Mechul, hunter 12, mimaslan, Karagoz, Cem1964, red, XXAHMETXX, taarruz, harun, madenci08, alpago, kotucenk, efe1753, tanerzorlu01, Ahmet Efe, wubıh, sem, Triggernazi, iso, karabasan, selcuk_01, jfmrk, Rangeman, Koca, Murata, ismicey, ertdr, hotelmike, kuti
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Allah C.C . kötüye kullandırtmasın.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Zemre10
Hayırlı olsun, elite combat modelindeki gibi tetik kolu,gövde kilit bloğu ve iğne emniyetide'de np3 nikel kaplanmış.
Yurtdışı forumlarındaki bir detaya göre Elite combat'ın ateşleme iğnesi mim yerine cnc işleme olarak yapılmakta,fotoraflarda iğne rengi nikel kaplama gibi görünsede emin olmadığımdan iğne hakkında birşey diyemiyorum iyi günlerde kullanın.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, Zemre10
Bence dalgınlık ile tetiğe basma, çocuklar için tedbir ve temizlerken patlama ihtimaline karşı, iyi bir önlem olmuş. Namlu dolu taşıyacak kişinin, en büyük emniyetinin; tecrübe, deneyim ve eğitim ile sabitlediği tetik disiplini olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Zemre10
(04-03-2019, 03:29 AM)Triggernazi demiş ki: Hayırlı olsun, elite combat modelindeki gibi tetik kolu,gövde kilit bloğu ve iğne emniyetide'de np3 nikel kaplanmış.
Yurtdışı forumlarındaki bir detaya göre Elite combat'ın ateşleme iğnesi mim yerine cnc işleme olarak yapılmakta,fotoraflarda iğne rengi nikel kaplama gibi görünsede emin olmadığımdan iğne hakkında birşey diyemiyorum iyi günlerde kullanın.

Teşekkür ederim Sayın Triggernazi ve diğer uyüler.   Kaplama konusunda bilgim yok fotoğrafını çektim , yorumlamanız için. 
[Resim: IMG-20190304-141824.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
harun, alpago
Sn Zemre10, Eski Tp9 iğneleri siyah boyalı idi, görünüşe göre yeni takılan CNC işlemden geçmiş iğneye benziyor.
Karşılaştırmanız için yeni CNC iğnenin detaylı bir fotoğrafını atıyorum.Görülebildiği üzere yeni cnc iğnede orta kısımda ufak takım izleri mevcut, Mim döküm iğnelerin kırılmasından sonra Canik Elite Combat modelinde bu iğnelere geçmişti, görünen oki artık standart hale gelip bütün modellerde uygulanmakta.
Tabancanızı iyi günlerde kullanın.
[Resim: cnc-tp9.jpg]

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
red, Zemre10, tirendaz, harun, alpago
Elite ve Elite S'in beraber fotoğrafları ve Elite S'in tetik mandal emniyeti. 
[Resim: IMG-20190305-121843.jpg]

[Resim: IMG-20190305-121855.jpg]

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
harun, Noob, ilbay, kuti, XXAHMETXX, Cem1964, efe1753, Triggernazi, Ahmet Efe, alpago
Namlu ile fişek yatağı tek parçamıdır yoksa birbirine geçmelimidir. ? Sanki 2 parça gibiler.

Alıntı

Sn Musti, Namlu yekparedir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi