Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3M Combat Arms Earplugs - Generation 4.1 Kulaklik Incelemesi
Belcika silah malzemesi alisverislerimden digeri de 3M yeni cikarmis oldugu Combat Arms Serisi Kulaklik 

Bilindigi Uzere Digital kulaklik olan Peltor , korkunc fiyati yuzunden pek satmadi. Kimse o kadar parayi ic kulakliga vermek istemedi. Cunku saha da kaybetmeniz icten degil. 350 USD civarlarinda satilan bir kulaklik kimseye mantikli gelmedi. 

[Resim: Peltor-Tep-100-Review-2-e1447507315866.jpg]

Combat Arms ilk versiyonunda ortadaki kordon sabit geliyordu. Cogu kullanici bundan sikayet etti. Eldiven ile ses seviye tipasini acip kapatmak cok zordu. Yeni versiyonda bu hatalarin hepsi giderilmis. 

https://www.bisley-uk.com/product.php?i=PECAA&c=581

[Resim: 3m-combat-arms-earplugs-4-1-with-retainer-small-tan.jpg]

Urun uzerindeki ac kapa dugmeleri daha belirgin 

[Resim: 416ne6-Shj-KL.jpg]

Direk Canli atista denemedim , deneyince ek olarak yorumlarimi yazacagim ama buna benzer baska bir Yurt disi firmanin kulakligi vardi. Ondan da desibelde anlik sok dalgasi ile tikac icindeki zar kendi kendini kapatiyordu. Cok verimli calismasada is goruyordu. 

Bu kulaklikta sistem daha gelismis. Birincisi her sey manuel. Ben 45 Euro ya aldim, elektrikli aksam olmayinca fiyat dusuyor tabi. Gormus oldugunuz ac kapa sesi disaridaki dusuk desibelli sesleri duymaniz icin. Ornegin av esnasinda calilardan gelen sesleri veya uzaktan size seslenenleri duymanizi sagliyor. 

Askeri amacli kullananlar icin Helikopter , Uzaktan gelen Top atisi , tank motoru gibi gurultuleri de kesmesi icin kapali moda aldiginizda normal kapali bir kulaklik gibi tum sesleri kesiyor. 

Acikcasi benim gibi hem yivsiz av tufegi hem Tabanca kullaniyor iseniz. Dis kulakliklar cok verimli olmuyor. Heleki Skeet atislarinda kesinlikle sorun. Cunku sportif atista tufegi omuzladiginizda yanaginiz Kundak ve dis kulaklik arasina sikisiyor. Ciddi caninizi yakiyor veya rahatsiz ediyor. Dis kulakliklar sadece tabanca atisi icin ideal iken tufek atislarinda problem olabiliyor. 

Burada onemli husus su , kulakligin dogru calismasi icin, tikacin kulaga tam oturmasi , icinde buzusmemesi , disari tasmamasi lazim. bu yuzden firma farkli kulak tipleri icin Small Medium ve Large olarak 3 boya farkli silikon tikac veriyor. 

Tasimasi kolay guzel bir canta ile geliyor. Yikanabiliyor. 

Diger husus ise kulak kepcesine oturan ve boylece kullanigizda sabit durmasini saglayan esnek anten seklindeki kavisli parcasi. ilk bir kac denemede insan sasirsada, alisinca hayli iyi durdugunu fark ediyor insan. 

TR marketinde malesef satisa sunulmayan bir urun , Avrupa pazarinda ve amazonda mevcut. 

Benim gibi dis kulaklik sevmeyenler icin ideal. 
[Resim: IMG-0441.jpg]

[Resim: IMG-0442.jpg]

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
alone61, harun, alpercuhaci, ilksurfer, Sabri, karabasan, 1905sss, Xlll, husrev, nsyuksel, kuzeybuzulu, Fruktoz23, bilakiss, ismicey, mehmetstar

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi