Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FORUMUN SON DURUMU
Arkadaşlar merhaba;
Foruma yeni üye oldum. Forumu çok uzun zamandır biliyorum. Silahlara olan merakımdan dolayı bilgilenmek amacı ile yıllardır ara ara girip yazıları takip ediyorum. İlk defa silah alma ihtiyacı duyduğum ve alma fırsatı bulduğum içinde foruma üye olma gereksinimi duydum. Fakat naçizane bir eleştiride bulunmak istiyorum. Forumdaki paylaşımlara ve yazılara genel olarak baktığımda bu forumun bir parçası olamayacağımı hissettim. Sebebine gelirsek forum bana göre her türlü teçhizata erişimi çok kolay olan üst düzey insanların topluluğu gibi geldi. Yapılan paylaşımlar bana böyle hissettirdi. Foruma bakıyorum sig sauer, glock, heckler kock' lar havada uçuşuyor. Ben şahsen sivil bir insanım devlet bana bulundurma ruhsatı diye saçma bir ruhsat ile her silah için ayrı yüksek bir harç ödeyerek yerli silah alabilirsin diyor. Foruma bakıyorum arkadaşın paylaşımından belli kamu görevlisi devlet harç parası almıyor, ithal silahı 600-800 dolara veriyor bu arkadaşta başka sitelerde 5 bin dolara satışa koyuyor. Devlet ithalatta yapmıyor sonra bu silahlar kara borsaya düşüyor. Bakın ikinci el silah satış sitelerine silah satanların %90'ı kamu görevlisidir. Kısaca arkadaşlar burası bir forum sitesi ise paylaşımlar geneli kapsamalıdır. Örneğin silah karşılaştırmaları bölümüne girin sadece 1 tane yerli silah karşılaştırması bulunuyor. Yazılara bakıyorum o silahta bu eksik var bu silahta şu eksik var ben o silahı almam, belime takmam şeklinde. Tamam devlet bize de sana sunduğu imkanları sunsa bizde almayız da takmayız da ama yok. Son olarak paylaşım yaparken lütfen empati kuralım burası paylaşım amaçlı bir siteyse ve sen benden bir konuda bilgili isen bende senden bu konuda yardım talep ediyorsam kendini benim yerime koy ve benim seçeneklerime göre cevap yaz. Biraz içimi döktüm kusura bakmayın.
Herkese saygılar.

Sayın Hilmi hoşgeldiniz, ama sanırım bazı şeyleri çok yanlış anlamışsınız. Bunun sebebi de forumun küçük bir bölümünü okuyup, kendinizce bazı hatalar görüp bir de ülkemizdeki sivil silahseverlerin dertlerini yük edip hepsini burada patlatmışsınız.

Her türlü silaha ve techizata kolayca erişen bir topluluk değiliz, tamam aramızda az da olsa ekonomik durumu çok iyi olan üyeler var ama çoğunluğu ya memur ya işçi ya da esnaf.

O görüp de iç geçirdiğiniz silahların hemen hemen hepsi önceki yıllarda edinilmiş silahlar, ortalama 3 yıldır doğru düzgün ithal silah gelmiyor. Ekonomik durumu iyi olan üye de istese gidip sıfır alamıyor yani şu an.

Polis ve bazı bürokratların harç muafiyeti olması onlar için bir şans, ama "biz harç ödüyoruz onlar da ödesin" diyemeyiz.

"ithal silahı 600-800 dolara veriyor bu arkadaşta başka sitelerde 5 bin dolara satışa koyuyor"

Alım fiyatı olarak böyle bir şey yok mesela, nasıl bu izlenimi edindiniz anlamadım. En son gelen Glock'lar 2300 dolardı mesela, sivil ya da memur diye bir ayrım olmadı.

5 bin dolara alan varsa satsınlar ayrıca bizi ilgilendirmez, ilgili siteye girip bakarsanız 100-110 bin liraya tofaş şahin satmaya çalışanlar da var. Alıcı bulurlarsa kimse karışamaz Smile

Neyse, velhasılı kelam bazı şeyleri birbirine karıştırmış ve yanlış anlamalar, anlatımlar yapmışsınız.

Bu arada ben bu cevabı 2 gün önce yazmaya başlamıştım acil iş çıkınca yarım kalmış, şimdi tamamladım ama acaba arada başka yazanlar da oldu mu gönder tuşuna bastıktan sonra göreceğim.

Tekrar hoşgeldiniz.

12 üye teşekkür etti:
karabasan, waltherslv, Sabri, ilksurfer, harun, Surmene, tirendaz, Murata, Zemre10, tekoglu, nsyuksel, Bren Lazoli
Sayın hia06hilmi, hoş geldiniz. İlk tabancamı 2011 senesinde, işsiz olduğum bir dönemde aldım. S&W 686 4". Arkadaş bana kredi çekti sağ olsun. 2 sene sonra silahım çalındı ve hala kayıp. Aradan geçen 7 sene sonunda, tekrar silah alma şansım oldu. Canik TP9 SF Elite. Gördüğünüz gibi, bende orta sınıf bir forum üyesiyim. 7 sene de anca kendime bir tüfek ve tabanca alabildim. Siz bence, öncelikle şuna karar verin; mesele üzüm yemek mi, yoksa bağcıyı dövmek mi.

Saygılarımla.

13 üye teşekkür etti:
waltherslv, serdaraktas, Sabri, ilksurfer, harun, wubıh, Murata, tekoglu, sparus, nsyuksel, Bren Lazoli, lenduha, browning 61
Aslında temeldeki sıkıntı, bulundurma ruhsatı sahibi olmamız. Forumu yıllardır severek takip ediyorum, konuları okuyorum. Fakat işi pratiğe dökemiyorum, sevdiğim istediğim şeyleri yapamıyorum. Evde sürekli kuru tetik çalışması yapmaktan bıkıyor insan. Ve ya poligona gitmek için sürünmekten . Bende açık havada yüzlerce atış yapıp değerlendirme yapmak istiyorum. Silahı üzerimde nerede daha iyi taşınır diye test etmek ve buna benzer birçok  şeyi yapmak . Evet bunu bizim için yapan arkadaşlarımız var, sağolsunlar. Ama onları da bir süre takip etmekten  sıkılıyor insan, sonrasında forumdan uzaklaşıyor.

1 üye teşekkür etti:
ducak
(20-05-2019, 09:23 AM)Ahmet Efe demiş ki: "ithal silahı 600-800 dolara veriyor bu arkadaşta başka sitelerde 5 bin dolara satışa koyuyor"

Alım fiyatı olarak böyle bir şey yok mesela, nasıl bu izlenimi edindiniz anlamadım. En son gelen Glock'lar 2300 dolardı mesela, sivil ya da memur diye bir ayrım olmadı.

Sayın hia06hilmi haklı, bu oldu. Bazı kurumlara / dairelere zati demirbaş olarak bu fiyatlardan MKEK üzerinden getirtilen silahlar satıldı. Sanırım 8-10 yıl önceydi.

2 üye teşekkür etti:
sparus, Ahmet Efe
Sn. harun tahmini 5 - 6 yıl kadar öncede Hakim, Savcı ve Emniyet Genel Müdürlüğü istihbarat şube personeline glock kampanyası yapılmıştı. O yıllara ait rakamları hatırlamıyorum fakat yarı fiyat gibi kalmış aklımda.

1 üye teşekkür etti:
harun
SN. Ahmet Efe forumu yıllardır takip ediyorum. Tüm konulara tamamen hakim olmasam da genel hatlarıyla biliyorum. Sanırım 4-5 yıl önce birçok kurum çalışanlarına 600-800 dolar arasında birçok marka silah dağıtıldı. Mesela Emniyette çalışan kardeşim glock 19c aldı. Alan arkadaşların büyük bölümü silahlarını 5000 dolar üzerinden internet satışına koydu. Glock fiyat piyasası kanaatimce o zaman oluştu. Arkasına mke ithalat yapınca da popüler olmaya başladı. Popülerlikten kastım isminin genelde duyulurluğu arttı. Tepkimin tamamı foruma değildi gerek yasaların saçmalığı gerekse kamu çalışanı arkadaşların kendine tanınan avantajları kendi çıkarı için kullanmasından kaynaklı serzenişte bulunmuş olabilirim. Sürçü lisan ettiysek affola Smile

SN. karabasan amaç tabiki üzüm yemek. Forumda ciddi silah bilgisine güvendiğim ve onlar beni tanımasa da benim onları tanıdığım insanlar var. Örneğin Sarsılmaz sar 9 alacakken SN. Lupus'un ''safe action'' konusundaki yorumu üzerine vazgeçip canik markasını tercih ettim. Tüm silah severler olarak beraberce tüm platformlarda sivil silahlanmanın doğru kanunlarla yararlı hale getirilebileceğini anlatmamız gerektiğinin bilincindeyim.

Herkese saygılar...

(20-05-2019, 10:27 AM)stgrz demiş ki: Aslında temeldeki sıkıntı, bulundurma ruhsatı sahibi olmamız. Forumu yıllardır severek takip ediyorum, konuları okuyorum. Fakat işi pratiğe dökemiyorum, sevdiğim istediğim şeyleri yapamıyorum. Evde sürekli kuru tetik çalışması yapmaktan bıkıyor insan. Ve ya poligona gitmek için sürünmekten . Bende açık havada yüzlerce atış yapıp değerlendirme yapmak istiyorum. Silahı üzerimde nerede daha iyi taşınır diye test etmek ve buna benzer birçok  şeyi yapmak . Evet bunu bizim için yapan arkadaşlarımız var, sağolsunlar. Ama onları da bir süre takip etmekten  sıkılıyor insan, sonrasında forumdan uzaklaşıyor.

Sayın Stgrz;

Ben taşıma ruhsatı alabilen şanslı sivil vatandaşlardanım, 3 yıldır belimde glock ile geziyorum ama bu 3 yıl içinde sadece bir kez açık havada atış yapma imkanı buldum. O da evimden 1100 km uzakta, büyükşehirde yaşıyorsanız açık havada atış yapmak hayal gibi maalesef.

Alıntı: hia06hilmi ;

Sürçü lisan ettiysek affola

Sayın Hilmi, estağfirullah.

2 üye teşekkür etti:
waltherslv, stgrz
(20-05-2019, 04:22 PM)hia06hilmi demiş ki: Örneğin Sarsılmaz sar 9 alacakken SN. Lupus'un ''safe action'' konusundaki yorumu üzerine vazgeçip canik markasını tercih ettim.

Sn. hia06hilmi

Zannediyorum burada yanlış bir tercih yapmışsınız. Zira üstad Canik'ler için "safe action olmadan polingon canavarıdır fakat bele takılacak tabanca değildir" der özetle... Fakat Sar9 safe action bir iğne-tetik mekanizmasına sahiptir. Üstadın ikisi arasında bir tercih yapmayı tavsiye ettiği bir mesajı hatırlamıyorum ancak tavsiye edecek olsa taşımak için zannediyorum Sar9 yüksek puan alırdı.

Anladığım kadarıyla sizin silahınız bulundurma ruhsatlı bir Canik Tp9. Dolayısı ile bahsettiğiniz olumsuz koşullar altında (ki ben de aynen katılırım söylediklerinize) poligonlarda keyfini sürebilirsiniz.

Saygılar.

SN. Carbon12 Aynen söylediğiniz gibi bulundurma ruhsatlı tp9 sf elite sahibiyim. Üzerimde taşıma yapmayacağım ve poligonda atış yapacağım için bu silahı tercih ettim. Sarsılmaz markasını ilk çıktığı günden beri tanırım fakat iç pazara önem verdiğini henüz görmedim. Canik firmasının ise son zamanlarda global silah firmalarının gittiği yolda ilerlediğini düşünüyorum. En azından web sayfalarından aldığım 18'lik şarjörlerin paketlenmesi bile beni bu şekilde düşünmeye yönlendirdi.
Saygılar.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi