Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FORUMUN SON DURUMU
(27-02-2019, 01:49 PM)absc42 demiş ki: ...ben de çoğu zaman okumakla yetinen bazen de fotoğraf paylaşan bir üyeyim önceden günde 2-3 kere foruma girerken son zamanlarda 2-3 günde bir girmeye başladım.

Benimde içinde bulunduğum durum tam da bu.

(26-02-2019, 03:16 PM)Sabri demiş ki: Sanırım oturup şikayet etmek yerine, forumu nasıl hareketlendirebiliriz, nasıl renk katabiliriz diye tüm forumdaşlarımızın kafa yorup, öneri getirip, katkı koyması eski günleri arayanları mutlu edecek bir duruma getirebilir

Haklısınız üstadım, şikayet etmenin kimseye faydası yok, daha aktif olmalıyız.

Ancak şuda bir gerçek ki üstadların bu forumdan ayrılması, uzaklaşması emin olun içimizi acıtıyor. Lupus üstadın en kısa zamanda geri gelmesi ümidiyle.

Saygılar...

2 üye teşekkür etti:
splendes, wubıh
Benim bu forumu kurmamdaki amaç insanları eğitmek, bilinçlendirmek ve güvenlik kurallarını öğretmekti. Sn Lupus mükemmel bir kişilik. Hiç çekinmeden ve bir karşılık beklemeden 10 sene boyunca hayatının bir yıldan fazlasını bu forumda aktif olarak geçirip insanların imla hatalarını düzelterek bilinçlenmelerine, öğrenmelerine ve en önemlisi güvenlik kurallarını yerleştirmeye çalıştı. Bu arada büyük insanlık dersleri de verdi. Takdir edersiniz ki herkezin bir de özel hayatı var. Yapabileceğini fazlasını yaptı ve arkasında aynı prensipleri edinmiş bir nesil bıraktı. Bu prensipleri gelecek nesillere aktarmak da artık diğer üyelerin görevi.

72 üye teşekkür etti:
Sabri, Xlll, Triggernazi, tirendaz, JoTuN, stgrz, Rangeman, tsotsi01, mimaslan, Yasin06, kuti, pasa_7676, Shepherd, mtaner55, Dost, splendes, Carbon12, Simurg, jfmrk, thrlr, tekoglu, mercator, sovalye05, demasoni, madenci08, Ahmet Özalp, 1905sss, Murata, ihtiyar, sparus, lotus72, muyasar, acillues2, m16a2, Gravis_Pro, mehmetstar, shelby, blacksea, wildeagle, hunter 12, Kimble, karabasan, alpago, ugurucar57, alone61, Koca, aosenguder, Vefasiz, tugrul, husrev, Demirhisar, serdaraktas, baracuda77, red, wubıh, Tonyukuk ÖTUKEN, bilakiss, fuat_61, eucar, browning 61, sarp kılıç, ismicey, ThePulchra, drmehmet, Malisekmec, wilson combat, vgun, yavuzmete, Cankaya, şahin44, derinoz, EmirArdogan
(27-02-2019, 03:10 PM)mehmetstar demiş ki: Merhaba,

Uzunca bir süre önce yakacık ta atış etkinliği yapılmıştı. Tekrarı yapılabilir;  gayette güzel olur.

Kastınız bu etkinlikti sanırım  Smile  
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=13922

4 üye teşekkür etti:
mehmetstar, ugurucar57, lotus72, Demirhisar
(28-02-2019, 02:29 AM)Gravis_Pro demiş ki:
(27-02-2019, 03:10 PM)mehmetstar demiş ki: Merhaba,

Uzunca bir süre önce yakacık ta atış etkinliği yapılmıştı. Tekrarı yapılabilir;  gayette güzel olur.

Kastınız bu etkinlikti sanırım  Smile  
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=13922
Merhaba Sayın Gravis_Pro,

Evet bu linkte yer alan etkinlikti,    Smile

Forumdaki birlikteliği arttırmak, canlandırmak adına tekrardan böyle bir etkinlik yapabiliriz,

Ben elimden gelen katkıyı da yapmaya çalışırım bu doğrultuda...

4 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, tirendaz, lotus72, Demirhisar
Kendi adıma konuşayım; forum hayatımın %70 okuyarak, kalan kısımları da; hayırlı olsun, güle güle kullanın diyerek geçti. Biraz bıçak, biraz da silah paylaştım. Kısacası ben hazır tüketim çılgını bir kullanıcıyım. Şimdi benim için; araştırmak, öğrenmek ve bunu forumda uygun şekilde paylaşmak zamanı. Geçmişin hayaletlerine takılıp yas tutmak yerine, foruma yeni bir ruh kazandırmak zamanı. Yoksa bu güzide forum yok olup gidecek.

Saygılarımla.

19 üye teşekkür etti:
JoTuN, tirendaz, Kimble, alpago, mehmetstar, Sabri, ugurucar57, ilksurfer, sparus, Mechul, Demirhisar, Shepherd, serdaraktas, wubıh, Triggernazi, browning 61, sarp kılıç, Hakan_, şahin44
Aslında bu başlıkta okuduklarımızın tam karşılığı doygunluğa ulaşmak, yoksa yeni bir silah sever bu forumu keşfetse çok uzun süre beslenebileceği ansiklopedik bilgiler hala forumda mevcut.

Sık sık yeni bilgiler girilmesini, yeni paylaşımların yapılmasını gerektirecek bir ilgi alanı değil ülkemizde silah severlik. Bunun bir benzerini de motosiklet forumlarında hala yaşıyoruz.

Fakat bir buluşma yapılsa kötü olmaz, hatta buluşmada atış yapılması da şart değil hepimiz silahseveri diye. Çay da içsek yeter bence Smile

Saygılar.

9 üye teşekkür etti:
mehmetstar, lotus72, kara615, rainman, Hakan_, Demirhisar, demirci57, browning 61, ismicey
Google " da yivsiz av tüfeği diye arama yaparken denk geldiğim bu değerli forum sayesinde:

1 - şu an sahibi olduğum tüfeğim,
2 - kullandığım fişekler, 
3 - tüfek kullanımı / güvenliği / atış disiplini,
4 - tüfek temizliği ve temizlik ürünleri,
5 - doğru nişan alma ve baskın göz,
6 - fişek & kurşun türleri ve nerde ne kullanılır / kullanılmalı / kullanıcı tavsiyeleri,
7-  tüfek yada fişek seçerken nelere dikkat edilmeli , nelerden kaçınılmalı / uzak durulmalı

hakkında gayet net ve sonuç odaklı bilgiler edindim, okuduklarımdan aklımda kalanları da uygulayarak tecrübe sahibi olmaya başladım. Burada paylaşılanlar ve  tartışılanlar bana bilginin yanında zaman da kazandırdı ( ne fişek ne de tüfek bilgim vardı. Piyasa şartları dahilinde satıcı firmaların yönlendirmeleri ile hareket edip belki de gereksiz harcamalar yapacaktım şimdi bildiklerimi öğrenene kadar )

emeği geçenlere teşekkür ederim. Bilgi paylaştıkça çoğalır, değerlenir. Ben burdan pek çoy şey öğrendim , öğreniyorum. 

dip not: İzmir" de yaşayan forumdaşlar ile bir organizasyon yapılsa ne güzel olur. 

saygılar

6 üye teşekkür etti:
ilksurfer, Ahmet Efe, kuti, jfmrk, Aslan Doğan, ThePulchra
Mermi istihkakları 1000 adete çıkarıldı. Colt ital ediliyor, Smith Wesson ithal edilecek. Forum oldukça sessiz.

Bir diğer korkum odur ki forumda n pek çok şey öğrenmiş, pek çok dost arkadaş edinmiş kişilerin forumun sessizliğe burunmesiyle silahlara da küsmesi.

Kimse yazmıyor foruma girmiyor diye bu forum da sessiz kalacak veya hesabımı sonlandiracak değilim. Şu an aktif olan pek çok üye de aynı fikirdedir. Ama forumu bu hale getiren bazı dolandırıcı ve çakalları da unutacak değilim. Forumda ki üstadların bu forumun gelişmesinde ne kadar emeği çabası varsa onlarında bu hale gelmesinde çabası var.
Saygılarımla

Sn.İlksurfer sözlerinizden Sn.Lupus'un bize veda ettiği anlaşılıyor.İnşallah yanlış anlamışımdır.

2005 senesinden beri aktif forumlari kullanirim ve farkli konularda bir cok forumun Moderatorlugunu de yaptim. Su zaman kadar gordugumu genellemek gerekir ise

Ulkemizde ozellikle Erkeklere 3 soruyu yoneltin

Aticilik
Avcilik
Araba Kullanma

Daha TR`de bu Ucunu bilmiyorum diyeni gormedim. Ama TR istatistiklerine bakin, yukarida ki 3 madde de en kotu yerlerde geziniyoruz. Gercek o ki, hic bir sey bilmiyoruz ve ogrenmek bizim yapimizda yok, Zamaninda gelisenleride, elinden tutmak yerine , kafasina basip kumun iyice icine gommeye calismisiz.

Profesiyonel aticilik egitimi aldigim donemde 3-4 kisi idik, hepsi hoca ile kavga edip , bu hoca bilmiyor diye egitimi tek basina devam ettirme karari aldi. Iki figur ogrenen kendini en iyi atici ilan ediyor.

Ekonomik kriz ve Silah Reklamlarinin yasaklanmasi ve Ruhsat aliminin her gecen gun zorlasmasi nedeni ile iyice azalan bu kitle umarim , klavyenin verdigi rahatlikla kendini yiyip bitirmek yerine saygi ve sevgi ile bir birine destek cikar ve ozunu korur.

11 üye teşekkür etti:
harun, murat5555, Yasin06, Triggernazi, yyildiz, mimaslan, Carbon12, browning 61, splendes, ismicey, mehmetstar

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi