Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FORUMUN SON DURUMU
Sn. Üyeler öncelikle herkese selam ve saygılarımı sunarım.

Uzun süredir gerek iş gerekse özel yaşam sebebiyle forumu takip edemiyorum, bir kaç haftadır uzaktan konuları okumaya gelişmelerden haberdar olmaya çalışıyorum ancak forum 1 sene önceye nazaran çok pasif ve konular çok az. Özellikle gözüm Sn. lupus'u ve Sn. ilksurfer'ı aradı ancak ikisi de uzun süredir mesaj atmamışlar. İnşallah bir sorun yoktur diye temenni etmek istiyorum. Bu durgunluğu sebebi silah piyasası ve ülkemizdeki ekonomik durumlardan mı? yoksa başka sebebler mi var merak ettim. Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Saygılar.

12 üye teşekkür etti:
karabasan, baracuda77, Mechul, osman08, drmehmet, jfmrk, Zemre10, browning 61, sarp kılıç, ALPTUG, ducak, EmirArdogan
Fazla yazamasam da ben buradayım efendim. Her gün moderasyona ve düzeni korumaya devam ediyorum.
Saygılar,

40 üye teşekkür etti:
tsotsi01, stgrz, Sabri, mimaslan, husrev, Kimble, Rangeman, Hakan_, sparus, 1905sss, tekoglu, JoTuN, baracuda77, m16a2, vgun, demasoni, hunter 12, kut4, shark, drmehmet, alpago, mtaner55, alpercuhaci, jfmrk, tirendaz, Koca, Vefasiz, Zemre10, fuat_61, browning 61, sarp kılıç, ismicey, ThePulchra, wilson combat, BSS, ALPTUG, F.T, şahin44, ducak, EmirArdogan
(25-02-2019, 02:51 PM)ilksurfer demiş ki: Fazla yazamasam da ben buradayım efendim. Her gün moderasyona ve düzeni korumaya devam ediyorum.
Saygılar,

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için Sn. İlksurfer, saygılar.

1 üye teşekkür etti:
ilksurfer
Genellikle sayın üyeler yeni silah aldıkları zaman fotoğraf ve video paylaşımında bulunuyordu. Malum ekonomik sebeplerden dolayı yeni silah sahibi olan üyelerimiz çok azaldı diye düşünüyorum. Ilk zamanlarda çeşitli organizasyonlarla bir araya gelip bilgi ve kaliteli zaman paylaşımları yapıyorduk. Onlar da kalmadı. Günlük ortalama mesaj sayısı da azaldı. Sn tsotsi01 e tamamen katılıyorum. Hava şartları düzelince sık sık organizasyonlar yapmak temennisiyle herkese selam ve saygılar..
Ayrıca sn lupus'un uzun zamandır neden yazmadığını bilen var mı gerçekten?

7 üye teşekkür etti:
tsotsi01, ilksurfer, muhendis1969, Hakan_, osman08, drmehmet, alperzab26
Sn tsotsi01 uzun süredir aklımda olan bu soruları dile getirdiğiniz içi size teşekkür ederim.
Yaklaşık 8 yıldır yazar olarak pek katkıda bulunmadığım fakat okuyucu olarak sürekli aktif olduğum ve paha biçilemez bilgiler öğrendiğim bu forum son zamanlarda durağan bir hâl aldı. Geçmişte acaba bugün kim ne yazdı, yeni neler var diye her girişimde heyecanlanırdım. Artık rutin birkaç konu etrafında dönen yazılardan başka bir şey olmamaya başladı. Forumun duayen yazarları forumdan uzak. Bu gidişata çok üzülmekteyim.
Sn. Lupus'un da nerede olduğunu çok merak etmekteyim. Sürçü lisan ettiysem affola..

Saygılar...

2 üye teşekkür etti:
muhendis1969, browning 61
Beş bilinmeyenli denklem gibi...

Değerli forumdaşlarım,

Forumumuzun yeni çıkan silah reklamını engelleyen yönetmelik ile igili bir sıkıntı yaşadığını düşünmüyorum. Silah incelemelerinin, tanıtımının reklam kapsamında olmayacağını düşünüyorum. Zaten silah reklamı eklentileri de kaldırıldı. Forumun yurdışında yerleşik olması sanırım bazı yasal sorunları azaltıyordur. Bu konuyu moderatörlerimiz daha iyi bilirler.

Forum bir ansiklopedi gibi silah konusunda her türlü bilgiyi içeriyor, atık doygunluğa ulaştı, yazılacak bir şey kalmadı desek, doğru değil. ABD patent dairesi başkanı Charles Dull 1889 da "Keşfedilecek herşey artık keşfedildi" demiş ve çok yanılmıştı. 1902 de  Simon Newcom'un "Havadan ağır nesnelerin uçması mümkün değil" deyip Write kardeşlerin 1905 de ilk uçağı uçurması,  Microsoft'un kurucusu Bill Gates 1981 de "640 k herkese yeter" deyip bu gün gigabytların yetmediği  gibi. Daha yazılacak çok şey var.

Forumun geneline baktığımız zaman bir dönem çok bilgi ve katkı üreten üstatların zamanla belki yorgunluk, belki başka nedenlerle artık yazmadığını görüyoruz. Buna kırgınlıklarda eklenebilir. Yazdıklarıma fikir ile karşı çıkmayıp, alay veya hakaret içeren cevaplar nedeniyle kırılıp bir süre benim yazmaya ara verdiğim gibi. Lupus üstadın bu foruma verdiği emek ve katkı kesinlikle inkar edilemez. Yorulduğunu, işlerinin yoğun oluğunu biliyorum ama foruma girip girmediğini bile bilemiyorum. Kendisine yakın zamanda telefonla da ulaşamadım. Bunu bilse bilse en iyi, Sayın Lupus ile yakın dostluğu ve aynı şehirde olması nedeniyle Sayın Harun ve forumun yaratıcısı Sayın ilksurfer bilebilir.

Forumdaşlarımızın burayı bir sosyal medya mecrası olarak görmeyip bir bilgi ve deneyim paylaşma sitesi olarak algılaması, yabancı dil bilenlerin, yabancı kaynaklardan elde ettikleri yenilikleri, bilgileri aktarması forumun hareketlenmesine neden olabilir. Av camiası bu forumda pek paylaşım yapmıyor. Onları yüreklendirip yeni bir heyecan ve renk katmak mümkün olabilir. 

Sanırım oturup şikayet etmek yerine, forumu nasıl hareketlendirebiliriz, nasıl renk katabiliriz diye tüm forumdaşlarımızın kafa yorup, öneri getirip, katkı koyması eski günleri arayanları mutlu edecek bir duruma getirebilir

Saygılarımla

27 üye teşekkür etti:
xeorx, hunter 12, Rangeman, splendes, Carbon12, 1905sss, smhyksl, mimaslan, Cem1964, harun, Mechul, Murata, ilksurfer, madenci08, alpago, nsyuksel, mehmetstar, tirendaz, tekoglu, sparus, Surmene, sarp kılıç, kkaya, ismicey, Casky, Cankaya, şahin44
(26-02-2019, 03:16 PM)Sabri demiş ki: Sanırım oturup şikayet etmek yerine, forumu nasıl hareketlendirebiliriz, nasıl renk katabiliriz diye tüm forumdaşlarımızın kafa yorup, öneri getirip, katkı koyması eski günleri arayanları mutlu edecek bir duruma getirebilir.

Thumbs Up

Zamanı uygun olan arkadaşların, güncel olaylar ve gelişmeleri aktarabilir. İngilizcesi yeteli arkadaşlar beğendikleri konuları çevirebilir. Bende bir miktar stok var ama ne yazık ki çeviri için zaman nakıs...

12 üye teşekkür etti:
Sabri, 1905sss, ilksurfer, Carbon12, alpago, jfmrk, tirendaz, tekoglu, sparus, browning 61, ThePulchra, mehmetstar
(25-02-2019, 01:10 PM)tsotsi01 demiş ki: Sn. Üyeler öncelikle herkese selam ve saygılarımı sunarım.

Uzun süredir gerek iş gerekse özel yaşam sebebiyle forumu takip edemiyorum, bir kaç haftadır uzaktan konuları okumaya gelişmelerden haberdar olmaya çalışıyorum ancak forum 1 sene önceye nazaran çok pasif ve konular çok az. Özellikle gözüm Sn. lupus'u ve Sn. ilksurfer'ı aradı ancak ikisi de uzun süredir mesaj atmamışlar. İnşallah bir sorun yoktur diye temenni etmek istiyorum. Bu durgunluğu sebebi silah piyasası ve ülkemizdeki ekonomik durumlardan mı? yoksa başka sebebler mi var merak ettim. Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Saygılar.

Sn.Tsotsi01 tamda aklımda olanları yazmışsınız , ben de çoğu zaman okumakla yetinen bazen de fotoğraf paylaşan bir üyeyim önceden günde 2-3 kere foruma girerken son zamanlarda 2-3 günde bir girmeye başladım. Bir durgunluk var ama hadi hayırlısı bu arada Sn.Lupusun neden yazmadığını ben de merak ediyorum bilen birisi aydınlatırsa sevinirim herkese iyi günler.

1 üye teşekkür etti:
jfmrk
Merhaba,

Uzunca bir süre önce yakacık ta atış etkinliği yapılmıştı. Tekrarı yapılabilir; gayette güzel olur.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi