Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Haberleri (Video, Haber Linki, Metin)
(27-07-2020, 01:57 PM)al-me demiş ki: Tasmasız gezdirilen bir köpek, köpekten korktuğu söylenen kucağında çocuk olan bir kadın, köpeği gezintiye çıkaran kadının üzerine giden önce kadının kocası, sonra onların yanında çalışan adam. Kendi evinin bahçesine girmiş köpek,
kucağında ki çocuğu yere bırakıp, köpekli  eve hışımla saldıran kadın. Köpek evine gelen kadına saldırıyor! Adam da köpeği vuruyor. Bu arada çocuğu diğer adam kucağına alıyor.
Silah bu kadar kolay kullanılmalı mı? Köpek kadın kapıyı açtığında direk boğazına saldırsa ve ölümüne sebep olsa ne olacak? Ateş ederken köpek yerine karını veya karşındaki kadını vursan ne olacak? Yere bırakılan çocuk bu olaylar sırasında iki adım atsa ve o sırada bir araç geçerken çocuğa çarpsa...?
Maalesef insanlarda hoşgörü, birbirine saygı, canlı sevgisi gün geçtikçe azalmakta.

Kapalı kapıyı gelip açıp köpeği kendine saldırtıp, ondan sonra hayvanı vuruyorsun,hani korkuyordun köpekten, domuz gibi gelip kafeslenmiş hayvanın kapısınıı niye açıyosun, kocanın tabancası var çünkü değilmi, Ezik, Gezdiren kız muhtemelen köpeği salarsam görürsünüz gibi birşey söyledi, denizanasıda dellenip atağa geçti...
Sonrasını malum kesmişler zaten, ne oldu olan garip köpeğe oldu.

Şurdaki durum hiç yaşanmasına gerek olmayan bir hadise, Mesele tek bir olaylık değil zaten mesele daha çok bu milletin büyük bir kısmında bulunan aşağalık kompleksinin hemen her fırsatta patlak vermesi ile alakalı.
Önce benim dediğim olacak, benim bildiğim olacak,sen kimsin kafasında toplumumuzun büyük bir kısmı yaş farketmeksizin sivilceli ergen..
Sosyal medya zaten rezalet hergün başka bir algı bombardımanı, kutuplaşma o biçim, hararet gerilim sürekli tavan, bu saçma sapan olaylarda aslında hep bunların meyveleri, Umarım önümüz dönem sorunsuz atlatılırda kazasız belasız selamete çıkılır.Ama bu kafayla biraz zor..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
al-me
Haberde kopek sahibi devamli kopegin tasmali oldugunu soylemis ama videoda oyle gorunmuyor en azindan ben goremedim.

Alıntı: TCK'nın 177'nci maddesi, "Gözetimi altında bulunan hayvanı, başkalarının hayatı veya sağlığı bakımından tehlikeli olabilecek şekilde serbest bırakan veya bunların kontrol altına alınmasında ihmal gösteren kişinin, 6 aya kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılmasını" öngörüyor.

Vuran sahista buyuk ihtimalle nede olsa kimse ceza almayacak bu kadina kimse ceza kesemiyecek ben kendim cezayi keseyim demis gibi gorunuyor.

Alıntı

İzlediğim görüntüler de köpek tarafından gerçekleştirilen bir saldırı görmüyorum. Aksine mağdur olduğunu belirten ve silahla köpeği vuran ailenin kışkırtması mevcut. Bir tarafın meşru müdafaa hakkı mevcutsa sanırım o hak sadece köpeğe ait. Ama videonun servis edilen kısmı çok kısa. Öncesinde ne oldu ne bitti, sokakta neler yaşandı da kadın kavgaya ve tartışmaya neden olan köpek korkusunun önüne hırsını alarak köpekli bir bahçeye girdi bunu öğrenmek lazım.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Heat, al-me
Bence olay o kadar basit değil. Muhtemelen bu iki aile köpek yüzünden (belki havlama belki başka bir şey) daha önce de karşı karşıya geldiler. Vuran aile adeta köpeğe komplo kurmuş gibi. Olayın gidişatı normal değil.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
Köpeğe komplo kurmak için silahla vurma işi biraz fazla zahmetli, ruhsat gitti, silah gitti, kamuoyu durumuna göre ceza alma durumu oluşabilir..
O kadar kafa yormuş olsalardı geceleyin zehirli et atıp gitmek 20 saniyelik iş..
Bu daha çok tartışma anında anlık gelişen bir hadise gibi görünüyor.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, wubıh
Rahmetli dedemin köpeğini sebepsiz yere kaba etinden havalı tüfek ile vurup yaralayan,sakat kalmasına sebep olan komşusunu aynı yerinden kendi tabiri ile "dokuzatmışbeş refolver" i ile bir temiz vurmuşluğu bunun için hem de ileri yaşında bir süre yatıp çıkmışlığı var... Rahmetlinin yaptığı doğrudur demiyorum ama hayvan sahipleri iyi anlar ne demek istediğimi, insanın yarı-evladı gibi oluyor bir süre sonra ev hayvanları. Evin bir ferdi o da. Garibim hayvanın ne suçu var.. Hakim değilim savcı değilim ama görüntüde nihai duruma bakarsak eve saldıran birilerine karşı görevini yapan bir köpek ve bunun karşılığında vurulması var. O köpek seni bulsun öbür tarafta e mi...

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
1905sss, JoTuN, Bariss, axoy68, OCEANBORN, al-me, Rangeman, Heat
Aileme bir köpek saldırsa ve tehlikeli bir şekilde zarar veriyorsa bende köpeğe zarar veririm . köpek sahiplerinin önceliği köpeğine hakim olmasıdır . tasmasız dolaştırması hele ki tehlikeli türlerin şov amaçlı gezdirilmesi (Bunu özellikle gençler yapıyor ve bazen köpek mi onları gezdiriyor ? onlar mı köpeği gezdiriyor ? tartışılır . Bunun silahı göstere göstere taşımaktan hiç farkı yok . Tamamen güç gösterisi ) insanlara tedirginlik ve korku veriyor . Zaten şehirde bahçe yoksa köpek beslenmesini hayvana eziyet olarak görüyorum fakat burada Sn. heat ' ın dediği gibi olay farklı . Daha önceden gelişen olaylar var . İki aile arasında önceden gelişen ve tavan yapmış bir gerginlik , köpeğin tasmasız gezdirilmesi , çalışanın umursamaz tavırları (Sonuçta o evin çalışanı , hareketleri direk işverene mal olur . Bir çalışanın hareketleri işverenin bilgisi dahilinde olmalı .) köpeği vuran ailenin cahilane hareketleri (Çocuğu bırakarak saldırmayan köpeğe saldırmak ve ateş etmek ). Bütün bu olayların sonucunu köpek çekmiş . ALLAH bütün başınıza gelenler yaptıklarınızdan ötürüdür der . Dediğim gibi olayların öncesi var ama son görüntülerde ki duruma bakarsak eğer , sınırlarım içindeki yapılan her olayı aileme yapılmış sayarım ve tepki veririm . köpeğin hatırı yoksa sahibinin var diye boşuna söylememiş atalarımız .

Alıntı

Bir Rottweiler ve iki küçük çocuk babası olarak bu konunun evveliyatını bilmeden yorum yapmanın çok doğru olmadığını belirtmek isterim. Kendi köpeğimizi özellikle uysal yetiştirdik. Ama bu esnada köpeklerle ilgili çok olaya müdahil oldum. Tanımadığız halde köpeğimi takip edip hayvanın ağzındaki topu zorla almaya çalışan yarım akıllılar da vardı, karaktersiz sahibi yüzünden canavarlaşan Golden Retrieverlar da. Sorarsanız herkes olayı çok masumane anlatabiliyor, evveliyatını bilmeden anlayamıyorsunuz.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
aseyhan, Sabri

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi