Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Haberleri (Video, Haber Linki, Metin)
Mesaj gönderemiyorum. Sürekli hata veriyor. Çok yazamayacağım. Allah seni kahretsin.

Alıntı

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı 10 kriminal polis laboratuvarından biri olan İzmir Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'ndeki 'Silah Müzesi'nde tarihi ve antika değeri taşıyan yaklaşık 250 silahtan 32'sinin imitasyonlarıyla değiştirildiği ortaya çıktı. Polis tarafından gözaltına alınan ve 1'i tutuklanan 3 emniyet görevlisi hakkında 'zimmet' suçundan Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılırken, kayıp orijinal silahlar bulunamadı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/bir-uz...s-41154273

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
wubıh, splendes, harun, iso, tirendaz, mimaslan, Ruhsuz
[Resim: Resim1.png]

Yeni Zelanda'da geçen hafta yaşanan saldırı sonrası anma törenleri sırasında görüntülenen bir polis memuru...

1 numaralı ok işareti, AR15 platformuna ait tüfeğin dipçiğine monte edilmiş yedek şarjör,
2 numarada, anladığım kadarı ile şok tabancası var,
3 numarada, ise yani sol tarafta da tabanca bulunuyor...

İlginç gelen kısımlardan biri; kadın tüfeği sağ omzunda almış ve tetik disiplinini sağlamış ama tabanca sol yanda, bu durumda her iki elini de atışlarda kullanabiliyor manası çıkabilir...
Belinin sağ tarafında da şok tabancası olduğunu sanıyorum...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Daha cok Irak ve Afganistan?da gorevli birliklerde, yerleske icerisinde tufegin sarjorsuz tasinmasi sebebiyle hasil olan bir ihtiyactan dogmustur dipcikteki sarjor cebi. Yelekten sarjor cekmek yerine dipcikte tasiyarak hem gorece hizli yukleme saglar hem de bir yelek cebi bosa kullanilmamis olur. Kolluk kuvvetlerinde surekli AR-15 tasimayan, gorev icabi aracta tasinan tufegi  alip kullanan ve dolayisiyla hucum yelegi olmayan birimler de yanlarinda yedek sarjor bulundurabilmek icin takar genelde. Ben de dipcikteki goruntusunu sevdigimden ve aksesuarla on tarafi agir basan sarjorlu yivsizlerimde denge saglamak amacli kullaniyorum. Condor?un urunu kalitelidir. 

Taser?in baskin elin oldugu tarafta tasinmasi da hic bitmeyen bir tartisma konusu. Bazilari refleksle atesli silah cekmek yerine taser?i cekmis olmak icin bu sekilde kullaniyor. Resmi olarak bu yonde bir yonlendirme var mi bilmiyorum ama teamul olarak yerlesmis de olabilir. Orantisiz guc kullanimi ile meshur ABD polisinin dahi vucut kamerasi goruntulerinde gordugumuz kadariyla ilk mudaheleyi mumkun mertebe taser ile yapmaya calisiyorlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): kara615, 2 Ziyaretçi