Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STOEGER STR-9 YENİ POLİMER TABANCA
İlk defa ümitli olduğum yerli üretim tabanca modeli. İnşallah üretiminde ufak ayrıntılar gibi görünen ama bu sistem için senelerdir deneye yanıla ortaya çıkan önemli teknik ayrıntıları ve piyasada şikayet edilip usta veya ev imkanlarıyla revize edilmeye çalışılan özellikleri atlamadan üretip sunarlar.. 

Bir de  muadili olarak piyasaya çıktığı modelin piyasadaki en önemli artısı olan, geniş yedek parça, aksesuar ve kendi içinde kullanım çeşitliliği sunan parçaları da kullanıcıya sunabilirler. Yerli firmaların bir çoğunun eksiği, olası kusurlarda kullanıcıyı boğmadan malının arkasında net bir şekilde durup geri bildirimlere önem vermeyi ve müşteri memnuniyeti odaklı servis sunmayı söylemiyorum bile.

Salgılar.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
wubıh, marlinspike, Militia_747, Dost, zi'b, Red Kit, tirendaz, harun, karabasan, ERDAL, Shepherd
Hakkaniyetli davranmak için videoları sırayla izlemenizi tavisiye ederim. Lakin videolara uzun olduğundan özet geçmek istedim.

İlk video hem çok uzun hemde genel olarak polimer tabancalar ile karşılaştırma yaparak havadan sudanda muhabbet ettiklerinden dolayı ilk video da Stoegerde oluşan arıza sonrası bir yetkili Bay Silaha ulaşıp arızalanan STR9 U kendisine göndermelerin istemiş ve yerine yeni silah göndermişler.Hatalı olan seri nosu ile ilgili bilgiler ve değişimler sonrasında da yeni gelen silah ile atışlar ve genel bilgiler yer alıyor.Meraklıları bence izlemeli.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Alpayd, Rangeman, Sabri, alpago, Dr.Vatan, waltherslv
Merhabalar,

Bay Silah Atakan Bey'in yorumlarına göre gayet iyi polimer silahlardan birisi. Cougar ve STR arasında oldukça kararsızım.

Yeni nesil polimerlerin basınç, ısı, yalıtım mukavemetleri daha yüksek diye biliyorum ancak STR serisi için kullanıcıların son yorumlarını almayı çok isterim. Yılda ortalama 500-700 atış ile bulundurma amaçlı almayı planlıyorum.

Bu arada foruma yeni üye oldum ve bir çok bilgi edindim. Böyle bir bilgi hazinesinin gelecek nesillere aktarılacak olmasından dolayı mutlu oldum, emeği geçenlere teşekkürler.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Heat, snejniybar
Eylül ayı gibi hanımın ofisine bulundurma ruhsatlı bir tabanca düşünüyoruz. Stoeger Couger, STR 9 ve STR 9 C seçenekler arasında. Stoeger'e yazdım sağolsunlar üçünün yanyana fotoğraflarını hızlıca paylaştılar. Ben de burada paylaşıyorum.
Forumdaki üstatların görüşlerini almak isterim.

[Resim: IMG-9536.jpg]

[Resim: IMG-9538.jpg]

[Resim: IMG-9539.jpg]

[Resim: IMG-9541.jpg]

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
ErhanG, Sabri, T.T.BOY, harun, efe1753, ERDAL, marlinspike, wubıh, snejniybar, Heat, kepenek50, alpsaral, alpago
STR9C, Glock 19 ile aynı boyutlarda.
STR9 ise Glock 19'dan büyük, Glock 17'den küçük.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
efe1753, Sabri, Aydın Meriç, serdar_mutlu, tirendaz, alpsaral, snejniybar, ERDAL, Alphawolf, alpago, turion64
Nasılsa bulundurma olacak, henüz yeni piyasaya çıkmış ve kendini kanıtlama imkanı ve zamanı bulamamış bir üründense, yıllardır kendini ispatlamış olan Couger çok daha mantıklı bu durumda.

STR-9 çok güzel bir tabanca, bir iki revizyon sonra bence çok iyi yer edecek piyasada kendine. Yanlış anlaşılmasın revizyna ihtiyacı avr demek istemiyorum, ama illa ki saha dönüşlerinden sonra ilk üretilen her alet bir revizyon görür.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
alpsaral, waltherslv, Heat, Shepherd, Bariss, demirci57
(23-07-2020, 04:17 PM)Ahmet Efe demiş ki: Nasılsa bulundurma olacak, henüz yeni piyasaya çıkmış ve kendini kanıtlama imkanı ve zamanı bulamamış bir üründense, yıllardır kendini ispatlamış olan Couger çok daha mantıklı bu durumda.

STR-9 çok güzel bir tabanca, bir iki revizyon sonra bence çok iyi yer edecek piyasada kendine. Yanlış anlaşılmasın revizyna ihtiyacı avr demek istemiyorum, ama illa ki saha dönüşlerinden sonra ilk üretilen her alet bir revizyon görür.

Mesela C modelinde ki dolu/boş göstergesi normal olanda yok? Bunun normal modele de konacağını sanıyorum.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, Bariss, serdar_mutlu, demirci57
(23-07-2020, 06:41 PM)alpsaral demiş ki:
(23-07-2020, 04:17 PM)Ahmet Efe demiş ki: Nasılsa bulundurma olacak, henüz yeni piyasaya çıkmış ve kendini kanıtlama imkanı ve zamanı bulamamış bir üründense, yıllardır kendini ispatlamış olan Couger çok daha mantıklı bu durumda.

Mesela C modelinde ki dolu/boş göstergesi normal olanda yok? Bunun normal modele de konacağını sanıyorum.
Normal modelde de gösterge mevcut. Sadece optik takılan modelde gösterge yok, yer kalmamış olmalı.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
serdar_mutlu, Alphawolf, alpsaral, Sabri, marlinspike

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi