Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STOEGER STR-9 YENİ POLİMER TABANCA
Sn. harun kendimce fikrinize katılmasam da yöneticisi olduğunuz forumda fikrinize saygı duyuyorum. Bildiğiniz ve paylaşmadığınız bilgiler olabileceği için tamamen hukuksal ve ticari boyutunda haklı olduğunuzu düşünerek susmayı tercih etmek istiyorum. Lakin bir çok parçanın uyumluluğu aşikar. Kendimce öyle biliyor olabilirim. Sn. lupus bu forumda tam da şu anda devreye girmeliydi. Kesinlikle Sn. lupus 'un açıklamaları aydınlatıcı olduğu kadar iknacıydı. Kimse darılmasın Glock'cu olduğu kadar tüm markalara tarafsızdı. İtham ya da farklı bir niyetim yok. Lakin inkar edemeyeceğimiz bazı gerçekler var. Sn. California namlu değişimini soruyor. Şaka gibi. Bırakın değişimi müracaat bile edemediğimiz bir ülkede yaşıyoruz. Ve değişimi değil sadece muadil parçaları dile getirmek bile çok zor. Maksadım incitmek değil. Saygılar

Alıntı

(16-01-2020, 02:57 AM)waltherslv demiş ki: Sn. harun kendimce fikrinize katılmasam da yöneticisi olduğunuz forumda fikrinize saygı duyuyorum.

Öncelikle belirteyim, ben forumun yöneticisi değilim, hiç de olmadım. Sadece reklam veren bir forum sponsoruyum. Bu nedenle sponsorlar bölümünde kendi sayfalarımız var. Onun dışında üyelik konularında tamamen sizinle aynı hak ve yetkilere sahibim.

Yazdığınız gibi, bazı silahların parçaları birbiriyle uyumlu olabiliyor. Ancak çok ciddi bir silah uzmanı olmadan bu parçaların birbiri yerine kullanılacağına hükmetmek gerçekten emniyet sıkıntıları yaratabilir. Forumda bu tip emniyet zaafiyeti doğuracak konularda yorum yapmamayı ve bilgi yazmamayı tercih ederiz. Gez-arpacık gibi aksesuar uyumluluğu konuları tabii ki sorun çıkarmaz ama iç parçalarda alternatif parça kullanımı sorun yaratmaya "yay yüklüdür". Emin olun, sayın lupus foruma yazıyor olsaydı, o da aynı şeyleri söylerdi.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
al-me, Yasin06, waltherslv, xf7er, sezgin63, LKT, Militia_747, alpago
Parça uyumluluğu konusunda gün içerisinde Glock 17-19 modelleri taşıyan arkadaşlarım ile oturup hasbihal etme  ve tabancaları mekanik açıdan ayrıntılı şekilde karşılaştırma şansı yakaladım. Yanımda zımba seti ile gezmenin verdiği özgüven ile.

Öncelikle bu anın fotoğraflaması oturduğumuz yer uygun ışık ve müsaitlik durumu  olmadığı için yapamadım. Bu yüzden forum üyelerimizden bu konuda bizi yıpratmamalarını diliyorum.  Rolleyes  

Gözlemlerim şu şekilde;

Tabanca mekanizma ve çalışma prensibi olarak kıyasladığımız Glock modelleri ile aynı.

Tetik mekanizmalarını söküp 3 mekanizmayıda yan yana koyduğunuzda Stoager Str9 mekanızmasında gözle görülebilir şekilde açısal farklılıklar mevcut.

Stoager Str9 modelinin Glock modellerine göre parçaları biraz daha kalın gibi duruyor idi. 

Parçaların uyumluluğu konusunda Glock parçalarına zarar vermemek için tabancada bulunan yuvaya sokma gereği duymadım. Uyacağını da kesinlikle düşünmüyorum.  

Alacak arkadaşlar Str 9' u alırım. Glock parçaları ile değişim sağlayıp Glock hissiyatı yakalarım gibi bir düşüncede olmasınlar bence.

Polimer gövde uzmanlığım yok,kullanılan karışımın oranıda bilmiyorum fakat Girsan,Canik,Glock modellerini daha öncede belirttiğim üzere taşıdım. Yeterince kullandım ve hak görülen atım adetlerine ulaştım dersem yalan söylemiş olurum ama yinede Stoagerdeki mevcut polimer hissiyatı gerçekten ithal bir tabanca kalitesi ve hissiyatı veriyor diyebilirim.

Boya konusunda taşıma esnasında oluşan derin olmayan çizikler harici boya atması,dökülmesi yaşamadım. Kılıf olarak FOBUS IWBM iç kılıf kullanıyorum. Kozmetik hatalar oluşmaya başladıktan sonra aldığım bir kılıf oldu ve gayet memnunum.

Stoager firması ile yaptığım yazışmalarda tabanca sürgü ve namlusunun Baretta firması bünyesinde tasarlanıp kullanılan çelik malzemenin ithal özel bir çelik olduğunu belirttiler. Doğruluğu ve reklam boyutu tartışılabilir. 

Tetikten beklentisi yüksek olan arkadaşların tabancanın görev tabancası olarak tasarlandığını bilmesi gerektiğini düşüyorum. Yarışmalar için özel bir tetik tasarlayabilirler ilerleyen zamanda.

Onun haricinde Kıymetli büyüğümüz Dursun Ustanın dediği gibi: "Atar mi atar. Vurir mi orasını ben bilmem." Diyerek bu konuya ve attığım mesajlarıma istediğim aksesuarlar Stoager firma sitesinde yayınlanana ve elime ulaşana kadar iş yoğunluğumdan ötürü ara veriyorum.

Saygılar.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Red Kit, yyildiz, xf7er, sem, Ketum, harun, sezgin63, demirci57, marlinspike, Zemre10, byfortius, ceruh, wubıh, defender45acp, alpago

[Resim: 20200131-163750.jpg]

Aksesuarlarımızın tamamı elimize ulaştı. Stoager firması İstanbul yetkilileri gerçekten bu konuda çok ilgili.

Trityum nişangah seti kdv dahil 300 TL
Kapasite arttırıcılar ise uzun gerdel yayı ile beraber 95 TL(bir adet uzun yay bir adet alimünyum kapak-95 TL)

Şarjör almak daha mantıklı diyen saygıdeğer forum üyelerimiz kesinlikle olacaktır. Fikirlere saygım sonsuzdur. Şahsi fikrimi beyan etmem gerekir ise diğer kullandığım ve taşıdığım tabancalarda takılı bulunan kapasite arttırıcı aparatları stabil atış yapmama katkısı büyük olan bir aksesuar olarak düşünüyorum . Bundan ötürü üç adet sipariş verdim.

Ankara ilinde yer alan bir kaç bilinen mağazada gece atışlarında bizlere rahatlık sağlaması için trityum gez-arpacık seti arayışına koyulmuştuk. Kaptırmatörlükte üstlerine olmayan bir kaç esnafla hasbihal ederken? glock 19 modellerinin gez-arpacık(trityum) setlerinin uyacağını ellerinde bulunduğunu fakat takamayacaklarını, asıl bomba olan ise 1500 TL gibi bir miktara satabileceklerini söylediler. Dükkanlarından koşarak uzaklaştım.Akabinde tekrar Stoager firmasına mail yoluyla ulaştım. Stoager satış sonrası WhatsApp destek hattında çalışma sürdüren  bay veyahut bayan arkadaşımızın tabancalar konusunda zerre bilgisi olmadığı kanaatine önceki konuşmalarımız sayesinde varmıştık. Bu olumsuz durum siparişlerimizin nerdeyse 3 hafta geçikmesine sebep oldu. Bunun üzerinde fabrikadan Burcu Hanım derdimize ve isteklerimize kısa ve gayet net şekilde çözüm buldu. Burcu Hanımla kurduğumuz iletişimden 2 gün sonra ürünler elime ulaştı. Kendisine teşekkürlerimi iletiyorum.

Trityum gez ve arpacık setini Bünyamin Ustamıza taktırdıktan sonra gece  görüş fotoğraflarını sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Saygılar.

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
Red Kit, marlinspike, blacksea, ErhanG, efe1753, yyildiz, Alphawolf, sem, dockyus, Falcon_84, xf7er, Militia_747, alpercuhaci, al-me, Ahmet Efe, wubıh, alpago
(31-01-2020, 04:42 PM)Alpayd demiş ki:
[Resim: 20200131-163750.jpg]

Aksesuarlarımızın tamamı elimize ulaştı. Stoager firması İstanbul yetkilileri gerçekten bu konuda çok ilgili.

Trityum nişangah seti kdv dahil 300 TL
Kapasite arttırıcılar ise uzun gerdel yayı ile beraber 95 TL(bir adet uzun yay bir adet alimünyum kapak-95 TL)

Şarjör almak daha mantıklı diyen saygıdeğer forum üyelerimiz kesinlikle olacaktır. Fikirlere saygım sonsuzdur. Şahsi fikrimi beyan etmem gerekir ise diğer kullandığım ve taşıdığım tabancalarda takılı bulunan kapasite arttırıcı aparatları stabil atış yapmama katkısı büyük olan bir aksesuar olarak düşünüyorum . Bundan ötürü üç adet sipariş verdim.

Ankara ilinde yer alan bir kaç bilinen mağazada gece atışlarında bizlere rahatlık sağlaması için trityum gez-arpacık seti arayışına koyulmuştuk. Kaptırmatörlükte üstlerine olmayan bir kaç esnafla hasbihal ederken? glock 19 modellerinin gez-arpacık(trityum) setlerinin uyacağını ellerinde bulunduğunu fakat takamayacaklarını, asıl bomba olan ise 1500 TL gibi bir miktara satabileceklerini söylediler. Dükkanlarından koşarak uzaklaştım.Akabinde tekrar Stoager firmasına mail yoluyla ulaştım. Stoager satış sonrası WhatsApp destek hattında çalışma sürdüren  bay veyahut bayan arkadaşımızın tabancalar konusunda zerre bilgisi olmadığı kanaatine önceki konuşmalarımız sayesinde varmıştık. Bu olumsuz durum siparişlerimizin nerdeyse 3 hafta geçikmesine sebep oldu. Bunun üzerinde fabrikadan Burcu Hanım derdimize ve isteklerimize kısa ve gayet net şekilde çözüm buldu. Burcu Hanımla kurduğumuz iletişimden 2 gün sonra ürünler elime ulaştı. Kendisine teşekkürlerimi iletiyorum.

Trityum gez ve arpacık setini Bünyamin Ustamıza taktırdıktan sonra gece  görüş fotoğraflarını sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Saygılar.
Kapasite arttırıcılar STR 9' un asabi görünüme sportif bir görünüm kazandırmış. STR 9 modelinde ilk defa kapasite arttırıcıya sizin paylaştığınız görsel ile denk gelmiş bulunmaktayim. Açıkçası cok hoşuma gitti. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Ayrıca kaptırmatörlerin eline düşmemeniz ise sevindirici.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Alpayd, Militia_747
Sayın üyeler, tabancamla yaşadığım bir problem konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Tabancam son günlerde şöyle bir sorun yaşatmaya başladı: namludaki fişek ateş alıyor, boş kovanı tahliye ederken sarjordeki bir sonraki fişeğin kovanının bitip çekirdeğinin başladığı hizada bulunan kovan hattına takılıyor. Sürgüyü elimle manipüle edip şarjörü çıkarınca boş kovanı düşürüyorum ve tekrar şarjörü takıyorum. Fotoğrafla da anlatmaya çalıştım takılan yeri. Mke mermileri kullanıyorum. Sizce sorunun kaynağı nedir? Nasıl çözülebilir?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
[Resim: 20200205-211059.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Militia_747, Alpayd
Farklı bir şarjörle denediniz mi? Yine aynı sorunu yaşatıyor mu?

Şarjör dudaklarını kontrol edin. Bir başka şarjörle kıyaslayın. Resimden gördüğüm kadarıyla, sanki şarjörün dudakları biraz açılmış ve şarjör içindeki ilk mermi olması gerektiğinden daha yüksekte duruyor gibi. Bu nedenle kovan tahliye sırasında takılıyor olabilir.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
efe1753, Alpayd, Ahmet Efe, ErhanG, goktugkoyluoglu
(05-02-2020, 09:11 PM)goktugkoyluoglu demiş ki: Sayın üyeler, tabancamla yaşadığım bir problem konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Tabancam son günlerde şöyle bir sorun yaşatmaya başladı: namludaki fişek ateş alıyor, boş kovanı tahliye ederken sarjordeki bir sonraki fişeğin kovanının bitip çekirdeğinin başladığı hizada bulunan kovan hattına takılıyor. Sürgüyü elimle manipüle edip şarjörü çıkarınca boş kovanı düşürüyorum ve tekrar şarjörü takıyorum. Fotoğrafla da anlatmaya çalıştım takılan yeri. Mke mermileri kullanıyorum. Sizce sorunun kaynağı nedir? Nasıl çözülebilir?

Sn goktugkoyluoglu şarjör gerdelinin altına dikkatli bakıldığında gerdel yayı için özel bir yuva mevcut, yayın tam olarak oturması gerekiyor. Sn. harun' un ilettiği soru bu konuda sizleri kesin olarak tespite ulaştıracaktır.Temizlik sonrası yalnış takımdan kaynaklı oluşabilecek bir hata olabilir.

Söylemlerinizden anladığım kadarıyla tabancanızda oluşan tahliye problemi aşağıdaki örnekteki gibi; 
[Resim: images-jpeg-1.jpg]
Str 9 modellerinde tırnak yayı hayli sert, tırnağı el yordamıyla (aşağı-yukarı) manipüle ederken kulağınıza eminim ince tıkırtılar( toz ve atım artıklarından kaynaklı) gelecektir. İlk resime benzer bir tahliye sorunu varsa tırnak verimli çalışmıyor demektir. Kendimde bu problemlerle karşılaştım.Str9 u temizlettiğim usta tırnak altında hayli pislik olduğunu tarafıma aktarmışlardı. Tavsiyem silahınızı ayrıntılı olarak temizletmeniz. İşin ehli bir ustaya.Ayrıntılı temizlik yaptıktan sonra problem devam ederse fabrikayla görüşmek şart gibi gözüküyor.

Eğer ikinci resimde yer alan tahliye problemi gerçekleşmişse, MKE' nin dinamitlerinin gücü bazen irca yayının töleranslarını tam anlamıyla karşılamadığı içindir diye düşünüyorum. Silahı taşımıyorsanız üst kapak geride bağlı olacak şekilde 1 hafta kadar bekletin. Üst kapak(sürgü) takımındaki kanalları yağsız bırakmayın.İrca yayını temizleyip yağlayıp tekrar atış yaptığınızda problem çözülecektir

Atım yatağında ki fişeğin kendiliğinden ateşlenmesi umarım sizlere ve yakınınızdaki kişilere bir zarar vermemiştir. Geçmiş olsun. Ateşleme iğne vasıtasıyla mı gerçekleşti ? Kovan kapsülünün ve üst kapak takımı fotoğraflama imkanınız varsa konuyla alakalı şahsi fikirlerimi sizlerle paylaşabilirim. 
[Resim: 15809394948871670789390697076895.jpg]
Bizim şarjörlerimizde fişek açısı bu şekilde, gerdel yayında herhangi bir problem mevcut ise elimdeki yaylardan size verebilirim.

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
wubıh, Ahmet Efe, harun, goktugkoyluoglu, byfortius
(05-02-2020, 09:11 PM)goktugkoyluoglu demiş ki: Sayın üyeler, tabancamla yaşadığım bir problem konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Tabancam son günlerde şöyle bir sorun yaşatmaya başladı: namludaki fişek ateş alıyor, boş kovanı tahliye ederken sarjordeki bir sonraki fişeğin kovanının bitip çekirdeğinin başladığı hizada bulunan kovan hattına takılıyor. Sürgüyü elimle manipüle edip şarjörü çıkarınca boş kovanı düşürüyorum ve tekrar şarjörü takıyorum. Fotoğrafla da anlatmaya çalıştım takılan yeri. Mke mermileri kullanıyorum. Sizce sorunun kaynağı nedir? Nasıl çözülebilir?
[Resim: 20200205-211059.jpg]
Silahı görmeden bir yorum yapmak pek mümkün değil ancak nacizane fikrim atım yatağı dolu göstergesinin yayı sert olabilir.Bu durumda ateşlemeden sonra tırnak boş kovanı geri çekerken namludan ayrıldığı sırada bu göstergenin üstten boş kovana bastırmasıyla boş kovan aşağı itilip alttaki fişeğe takılabilir tabi bunlar benim tahminlerimden öteye gitmiyor.Emin olmak için bu göstergeyi söküp atış yapabilirsiniz eğer bu sorunu yaşamazsanız sorunun göstergeden olduğu kesinleşir.Tabancanın kritik yerleriyle oynamadan bunu denemenizi tavsiye ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
goktugkoyluoglu
Tüm üyelere ilgisi için teşekkür ederim. Var olun. Ilk fırsatta tüm önerilerinizi kontrol edip geri bildirim yapacağım. Sn. Alpayd, sanırım ben yanlış ifade etmişim, istenmeyen bir ateşlenme problemi yaşanmadı. Iyi niyetleriniz için teşekkür ederim.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Alpayd, esça

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi