Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STOEGER STR-9 YENİ POLİMER TABANCA
(22-02-2020, 07:39 PM)Alpayd demiş ki: Sn. Pistov  kendi sitelerinde ve MKEK' de bir değişim gözükmüyor. Sahra renkten bahsediyorsanız orasına bir şey diyemem. Stoager adına güzel bir gelişme olacaktır kesinlikle.
Sn.Alpayd,
Facebook sayfasında sahra renk modeli görebilirsiniz, MKEK sitesinde de Cougar modelleri inceleyebilirsiniz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Alpayd
[Resim: STR-9-FDE.jpg]

STR-9 FDE (Flat Dark Earth) / Sahra rengi

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Militia_747, defender45acp
Stoeger'in 8000 , 8040 ve 8045 serilerindeki atış anında namlunun dönmesini sağlayan mekanizma STR 9 ' da var mıdır acaba ?

Alıntı

Sn. dockyus Str9 döner namlu kilit sistemine sahip bir tabanca değildir. Tetik ve namlu kilit sistemi glock ile birebir aynı olup, boyutsal farklılıklar mevcuttur.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
dockyus, harun
(23-02-2020, 12:23 PM)Alpayd demiş ki: Sn. dockyus Str9 döner namlu kilit sistemine sahip bir tabanca değildir. Tetik ve namlu kilit sistemi glock ile birebir aynı olup, boyutsal farklılıklar mevcuttur.

Sn. Alpayd bilgilendirmeniz icin teşekkürler. İyi forumlar dilerim saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Alpayd
Sn. Alpayd kullanmış olduğunuz şarjördeki yaylar orijinal yaylara göre yumuşak mı? Benim şarjörlerimin bir tanesinde sizin kullanmış olduğunuz aparat ve yay takılı, firmanın bana göndermiş olduğu yayın  orijinal yaydan daha yumuşak olduğunu fark ettim. Bugün yapmış olduğum atışlarda ise bir kere atış esnasında sürgü geride kilitlendi yayın yumuşak olması etkileyebilir mi?
Saygılar.

Alıntı

(27-02-2020, 11:11 PM)m.irfan demiş ki: Sn. Alpayd kullanmış olduğunuz şarjördeki yaylar orijinal yaylara göre yumuşak mı? Benim şarjörlerimin bir tanesinde sizin kullanmış olduğunuz aparat ve yay takılı, firmanın bana göndermiş olduğu yayın  orijinal yaydan daha yumuşak olduğunu fark ettim. Bugün yapmış olduğum atışlarda ise bir kere atış esnasında sürgü geride kilitlendi yayın yumuşak olması etkileyebilir mi?
Saygılar.
 Sn. m.irfan uzun yaylar, stok yaylardan daha düşük töleranslara sahip. Yaylar düzgün takıldığı taktirde böyle bir problem olması mümkün değil. 

Ev içerisinde odada sizden başka canlı bulunmamak üzere tetik parmağınızı tetikten uzak tutmak şartıyla manipüle işlemini sert bir şekilde el yordamıyla yapıp aynı problem yaşanıyor mu kontrol sağlayın. Şayet problem devam ediyor ise gerdelin altındaki yuvaya yayın tam olarak oturmasını sağlayın ve şarjör tüpünü temizleyip iç kısımda ince bir tabaka yağ bırakın. (Kullanmadığınız bir diş fırçası veya bu iş için üretilmiş fırçalar ile.)

Stok şarjör ile gelen şarjör alt kapak kilidini kapasite arttırıcı aparatın içine kesinlikle takmayın, takılı ise çıkartın. Gerdel yayını takarken yayın bükülmesine sıkışmasına izin vermeyin. Gerdelin kenarlarına biraz yağ damlatıp harbi vasıtasıyla yayın ve gerdelin şarjör tüpü içerisinde  sıhhatli çalışıp çalışmadığını gözlemleyebilirsiniz.

Ayrıca belirtmek gerekirse gönderilen yay yeterli töleranslara sahip, eğer tüm bu işlemlerden sonra aynı problem tekrar eder ise şarjörü aparat takılı şekilde fabrikaya göndermeniz gerekecektir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
m.irfan
(28-02-2020, 05:10 AM)Alpayd demiş ki:
(27-02-2020, 11:11 PM)m.irfan demiş ki: Sn. Alpayd kullanmış olduğunuz şarjördeki yaylar orijinal yaylara göre yumuşak mı? Benim şarjörlerimin bir tanesinde sizin kullanmış olduğunuz aparat ve yay takılı, firmanın bana göndermiş olduğu yayın  orijinal yaydan daha yumuşak olduğunu fark ettim. Bugün yapmış olduğum atışlarda ise bir kere atış esnasında sürgü geride kilitlendi yayın yumuşak olması etkileyebilir mi?
Saygılar.
 Sn. m.irfan uzun yaylar, stok yaylardan daha düşük töleranslara sahip. Yaylar düzgün takıldığı taktirde böyle bir problem olması mümkün değil. 

Ev içerisinde odada sizden başka canlı bulunmamak üzere tetik parmağınızı tetikten uzak tutmak şartıyla manipüle işlemini sert bir şekilde el yordamıyla yapıp aynı problem yaşanıyor mu kontrol sağlayın. Şayet problem devam ediyor ise gerdelin altındaki yuvaya yayın tam olarak oturmasını sağlayın ve şarjör tüpünü temizleyip iç kısımda ince bir tabaka yağ bırakın. (Kullanmadığınız bir diş fırçası veya bu iş için üretilmiş fırçalar ile.)

Stok şarjör ile gelen şarjör alt kapak kilidini kapasite arttırıcı aparatın içine kesinlikle takmayın, takılı ise çıkartın. Gerdel yayını takarken yayın bükülmesine sıkışmasına izin vermeyin. Gerdelin kenarlarına biraz yağ damlatıp harbi vasıtasıyla yayın ve gerdelin şarjör tüpü içerisinde  sıhhatli çalışıp çalışmadığını gözlemleyebilirsiniz.

Ayrıca belirtmek gerekirse gönderilen yay yeterli töleranslara sahip, eğer tüm bu işlemlerden sonra aynı problem tekrar eder ise şarjörü aparat takılı şekilde fabrikaya göndermeniz gerekecektir.
Sn. Alpayd öncelikle teşekkür ederim. Şarjöre takılı olan uzun yayda herhangi bir hata olmadığını düşünüyorum. Aparatı sökerken yayın zarar görebileceğini düşünerek dikkatli bir şekilde stok şarjörlerde olan en alttaki şarjör plakası olmadan montajı gerçekleştirdim. Ayrıca parmağımın sürgü tutma mandalına değme ihtimali olabileceğinden atış yaparken şarjörde bulunan ilk fişek sayısıyla son atıştaki fişek sayısını aynı tuttum. Daha sonra sürgüyü sert bir şekilde tam dolu olarak manipüle ederek herhangi bir sorun gözlemlemedim. Sorunun atıcı kaynaklı mı yoksa şarjör hatası mı olduğunu bugün yapacağım atışlarda belli olacak.
Saygılar.

Alıntı

Str 9 optic ready yani red dot takımına uygun modeliyle ilgili bir göresel paylaşmak istiyorum.atım yatağı dolu göstergesi bu modelde iptal edilmiş ki bence çok yerinde bi karar olmuş.çünkü brnim fikrim tabancada gereksiz.
[Resim: IMG-20200301-142629.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
marlinspike
Sn. esça gece atışlarında önemli bir etken, öyle anlar gelir ki baskı altında tabancayı doldurmayı unutabilirsiniz. Yada doldurduğunuzuda unutabilirsiniz. Sürgüyü çekip göz kontrolü yapmak yerine, hedeften gözü ayırmadan kontrol yapmak hayatınızı kurtarabilir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Murata

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): alpercuhaci, esça, 3 Ziyaretçi