Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STOEGER STR-9 YENİ POLİMER TABANCA
239 Dolarlık fiyatını dolar kurunu düz 6 TL hesap ederek hesap edersek 1434 TL eder. Diğer yerli üreticiler gibi Abd fiyatının 2 katına sattığını kabaca düşünürsek 2868 TL yapıyor. Çoğu yerli tabancadan ucuz şu an Tunceli'ye gitme planları yapan biri olarak Türkiye de satışa çıkarsa kesinlikle alacağım tabanca olacaktır.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
kararsız, topraxxx
Yanlış görmediysem atım yatağı dolu göstergesi de var sürgü üzerinde, güzel tabancaya benziyor inşaallah sorunsuzdur.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01
Sarsılmaz Sar 9 ile Stoeger STR 9 birbirine aşırı derece çok benziyorlar.

[Resim: SAR-9.jpg]

[Resim: STOEGER.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01, defender45acp
(22-01-2019, 09:17 PM)kivop demiş ki: Stoeger firması yerli firmalarımızdan.

Alıntı: 1989 yılında kurularak sektörün öncü fimalarından biri haline gelen Vursan Silah Sanayi A.Ş 2000 yılından itibaren Türk-İtalyan ortaklığı ile varlığını devam ettirmiş, 2002 yılında tüm hisselerinin Beretta Holding bünyesine dahil olması ile beraber uluslar arası bir firma kimliği kazanmıştır.
http://www.stoeger.com.tr/firma

Amacım bir tartışma başlatmak veya başka birşey değil, sadece bilgi paylaşımı. Çin'de üretilen Iphone'lar nasıl Çin malı değil Çin üretimi oluyorsa Stoeger'de Türkiye'de üretildiğinde Türk malı değil sadece Türk üretimi oluyor. Öte yandan bir İtalyan firmasının ülkemde faaliyet göstermesinden de ayrıca memnuniyet duyarım. Bu, son düzenleme ile Coca-Cola'nın üzerinde yerli üretim yazması gibi birşey...

(23-01-2019, 01:31 AM)Shepherd demiş ki: Çoğu yerli tabancadan ucuz şu an Tunceli'ye gitme planları yapan biri olarak Türkiye de satışa çıkarsa kesinlikle alacağım tabanca olacaktır.

Efendim bence acele etmeyin. Her ne kadar Üstad'ın aşağıdaki mesajında konu aynı modellerin birkaç küçük dokunuşla farklı isimlerle sahaya çıkması konusu olsa da bu piyasaya yeni çıkan ürünler için de geçerli diye düşünüyorum. 

Alıntı:
(13-09-2017, 12:59 PM)lupus demiş ki: İnsanlara '' Her yeni çıkan modele elinizde tuzlukla saldırmayın...'' dediğimizde bunu hakaret olarak algılıyorlar.

Ateşli silah model ve jenerasyonlarına araba model yılı bakış açısıyla yaklaşırsanız, üreticilerin gönüllü saha denekleri olursunuz. Üretici fabrika şartlarında ne kadar test ederse etsin, her yeni modelin seri üretimde bir oturma süreci vardır. Bu her üretici için geçerlidir. Örneğin SIG Sauer 320' nin düşme testlerindeki güvenlik zaafiyeti yıllar sonra ortaya çıktı.  Dolayısı ile, yerli olsun, yabancı olsun, piyasaya yeni çıkan her modele bir müddet soğuk durmakta fayda var. 

Namludaki 'Parabellum' yazısı nedir? Luger kullanamıyor muyuz yani? Demekki Sterling'den başka bu konuyu öğrenmesi gereken başka firmalarda mevcut imiş...
Alıntı:
(16-12-2018, 11:34 AM)Carbon12 demiş ki: ...Mühimmatı farklı kılan kalibresidir, belirtilen gerekçelerle üretilmiş olan ürün, ancak aynı mühimmatın farklı amaca hitap eden bir çeşidi olabilir.

Göze batan bariz benzerlikler; (bazıları benzerlikten öte olmuş aslında)

Glock ile benzerlikleri
- Sürgü sökme tırnakları
- Sürgü salma manivelası
- Tetik (muhtemelen safe-action)

HK ile benzelikler
- Kabze ve tetik korkuluğu

Sarsılmaz (SAR9) ile benzelikler
- Agresif sürgü kurma tırnakları/kertikleri

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01, lenduha, blueokkes
Silah alma durumum olsa stoegerın couger modelindeki başarısını göz önüne alarak şahsen ben tercih ederdim. Sürgü arkasındaki kertikler güzel duruyor ancak ön tarafa bence olmamış belki daha sonra kertiksiz modeli de çıkar.

Alıntı

(23-01-2019, 01:31 AM)Shepherd demiş ki: 239 Dolarlık fiyatını dolar kurunu düz 6 TL hesap ederek hesap edersek 1434 TL eder. Diğer yerli üreticiler gibi Abd fiyatının 2 katına sattığını kabaca düşünürsek 2868 TL yapıyor. Çoğu yerli tabancadan ucuz şu an Tunceli'ye gitme planları yapan biri olarak Türkiye de satışa çıkarsa kesinlikle alacağım tabanca olacaktır.

Zorunlu düzenleme tabancanın fiyatını sevinçten yanlış okumuşum. 239 dolar değil 329 dolar, aynı hesapla (329×6)x2= 3948 TL yapıyor. Bazı yerli modellerden daha ucuz muadilı modellerle benzer fiyatta.

Forumda da sıkça bahsi geçmiş olan stoeger tabancaları ve benim bizzat atış yaptığım ve iyice araştırdığım yarı otomatik tüfeklerine binaen bendeki şu aralar zuhur bulan tabanca ihtiyacıyla, çıktığında elime uygunsa saha yorumlarını beklemeden alacağım bit tabanca olacaktır. Artık tabanca nasıl iyi mi kötü mü yorumunu ilk yapanlardan biri ben olurum.
Saygılarımla.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
wubıh, sirflayer, kararsız, tanerzorlu01
Sn. Shepherd bende farkedip geriye dönüp baktım maalesef öyle değilmiş Smile Mail yoluyla iletişim kurduk kesin olmamakla birlikte Temmuz ayında. Bende ilklerden olabilirim. Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
bilhan

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01, şahin44, demirci57

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): şahin44, 1 Ziyaretçi