Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STOEGER STR-9 YENİ POLİMER TABANCA
Glock parçaları olarak TR'de yasal olarak satılan şeyler nelerdir? Kızak namlu vs. hangileri alınabiliyor?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Özdemir_
Sayın California,

Cevap veriyorum D şıkkı hiçbiri. Bulursanız şarjör. Birde en lüx olarak Kydex kılıf.

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
California, waltherslv, Özdemir_
(14-01-2020, 09:08 PM)topraxxx demiş ki: Sayın California,

Cevap veriyorum D şıkkı hiçbiri. Bulursanız şarjör. Birde en lüx olarak Kydex kılıf.

Saygılarımla.

Teşekkürler cevap için.Peki namlu değiştirmeniz gerekirse yüksek atım sonrası tabancalarda?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Özdemir_
Değerli üyeler,
Ben de silahımla yaklaşık 300 atıma ulaştım. Yaşadığım bir sorundan dolayı tecrubelerinize başvurmak istiyorum. 300 atımda en fazla 6 7 kez olmak üzere silahım tutukluluk yaptı. Sadece mke mermileri kullanıyorum. Tutukluluk şöyle ki, iğne vurup patlamama değil, patlayan fişeği kovanini atarken mekanizma içine boş kovan sıkışıyor. Sarjörü düşürmeden sürgüyü geriye çekmeme izin vermiyor. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Silahın temizliği? Atış yaparken yeteri kadar destekli tutmama? Fişek problemi? Şarjör problemi?
Yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.
Selamlarla.

Alıntı

Sayın California.,

Uzun uzadıya anlatmayacağım çünkü anlatırken nefesi kesiliyor insanın. Bir çok resmi prosedürü var. Aylar süren hatta ithal tabancalarda yıllara varan zaman geçebilir.

Kriminal raporlar, emniyet ruhsat şubeyle uzun süren diyaloglar.. Sinir harpleri... Yeni silah alın daha iyi. Ayrıntılı konuları var.

Tek söyleyeceğim kafanıza göre namlu, değiştiremezsiniz. Yüksek atım adedi mi? Oda ne ola ki? Smile

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
California, waltherslv, Özdemir_, stgrz, tirendaz
Sn. Harun parça uyumluluğu konusunda gerekli açıklamayı yapmış. Kendilerine saygılarımı sunuyorum. Fabrikadaki sorumlu arkadaş bir benzer açıklamayı tarafıma mail yolu ile atmıştı. Ek olarak farklı tetik opsiyonlarının aksesuar olarak satışa sunulacağını da eklemişti. Ocak ayının 15. Gününden itibaren. 

1000 atıma ulaşarak tabiri caizse silah parasınca fişeği öğütmüş bulunduk. Şikâyetçi olduğum tek konu fişek atım yatağına fişek sürerken irca yayının gıcırtı yapması bir yere sürtüyormuş hissiyatı yaratması. Sahra sökümünde üzerinde çok kafa yordum fakat bir çözüm bulamadım bu sese. Yalnızca 5 adet fişekte kovan tahliyesi problemi yarattı, zannediyorum ki kullandığımız fişeklerin eski olmasından ve üzerinde benek benek lekelenmelerin oluşmasından ötürüdür.

Gönül ister ki aksesuar konusunda kıyaslandığı yerli firmamız kadar zengin bir listeye sahip olsa bizde satın alıp, saygıdeğer forum üyelerimize bol bol fotoğraf paylaşımı yapabilsek. Dört gözle beklemekteyiz. 

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
(14-01-2020, 07:36 PM)California demiş ki: Glock parçaları olarak TR'de yasal olarak satılan şeyler nelerdir? Kızak namlu vs. hangileri alınabiliyor?

Kızak, gövde, namlu, iğne gibi üzerinde seri numarası işli veya balistik iz bırakan parçalar silahçı raporu ve Emniyet "olur"u ile MKE tarafından ithal edilip sahibine teslim ediliyor. (Sayın topraxxx'ın yazdığı gibi acılı ve zaman alan işlemler.)

Diğer Glock parçaları (yay, pim, konnektör vs) yetkili distribütör tarafından Emniyet izni ile ithal edilip yetkilendirilmiş silah tamir atölyelerine teslim edilmiş durumda. Garanti kapsamında ücretsiz, garanti harici ücretli olarak silahçı tarafından değişimi yapılmaktadır. (Glock için durum bul diğer markaları bilmiyorum.)

Şarjörler ve gez-arpacık setleri, diğer Glock markalı aksesuarlarla birlikte (kılıf, fener vb) Glock distribütörü tarafından ithal edilip, toptan ve perakende satışı için yetkili firma (CTM - tac87) kanalıyla satışa sunulmaktadır. 

https://tac87.com/marka/glock

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
topraxxx, California, Alpayd, tirendaz, Militia_747, alpago
Yıllar önce sıfır aldığım CZ de buna benzer bir sorunla karşılaşmıştım . İlk atımlarda yaşamış sonradan karşılaşmamıştım . Ustalar daha iyi bilir icra yayının sertliği buna sebep oluyor . Hatta o yıllarda bir tanıdığın Alman yapımı Sig Saure u aynı sorunu yaşayıp , bir ustanın tavsiyesi ile ( o yıllarda barut miktarı yüksek tabancalar otomatik silahlar içindi ve MP5 mermisi diye üzerinde yazıyordu ) MP5 mermisi kullanarak rodajı yapılmıştı .

Alıntı

Sn. Forum yöneticileri. Uzun zamandır forumda o parça ona bu parça buna konuşuluyor. Kalıcı bir konu açsanız. Birbirinin klonu ( Cz 75 - Canik L,S 120), ( Walther - Canik Tp 9), (Safe action tetikli tabancalar) vb. olan bir çok tabanca var. Bunların muadil irca yayları, çeşitli yaylar ve pimler, tetik ve horozlar, şarjörler gibi bir çok parçası var. Üretici, tamirci, silah severler bu konunun altında hangi silahın hangi parçası birbirine oluyor bilgisini paylaşsa. İhtiyacı olanlar sabit konu başlığı altında bu bilgilere kolayca ulaşabilse mesela. Daha önce denenmiş olabilir gözümden kaçtıysa ya da çeşitli hukuki, ticari ve bilmediğim sebeplerden dolayı uygun bulunmuyorsa fikrimi mazur görün. Ben işin hep keyfi tüketici tarafındayım. Yeni bir başlık atmayıp bu konuda parça uyumu bahsi geçtiği için buraya yazdım. Saygılar

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Dost, Acemi Silahşör, emrerd, hunter 12, Cankaya, Özdemir_, wubıh
(15-01-2020, 05:32 PM)waltherslv demiş ki:  Üretici, tamirci, silah severler bu konunun altında hangi silahın hangi parçası birbirine oluyor bilgisini paylaşsa. İhtiyacı olanlar sabit konu başlığı altında bu bilgilere kolayca ulaşabilse mesela.

Çok riskli ve tehlikeli bir durum bu. Doğrudan birbirinin klonu olan silahlar bile bir çok durumda aynı parça havuzunu kullanmazlar. En çok Amerika'daki 1911 modellerinin parçaları birbiriyle uyumludur. Bunun dışındaki marka ve model tabancalar için ortak parça kullanımını denememek ve bilmemek emniyet açısından en iyisi. Değişik silahların parçalarının birbirine uydurmak, uyumlarını araştırmak, bazılarına "uyar" veya "uyabilir" demek bile oldukça emniyet riski barındıran söylemler ve tavsiyeler olacaktır. Bu yola hiç girmemek daha iyi.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
alone61, Dost, tirendaz, Alphawolf, Rangeman, wubıh

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi