Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: EĞER CANİK TP9 SERİSİ ALACAKSAM
Bu anket kapalı.
TP9 DA
6.90%
4 6.90%
TP9 SA Mod.2
6.90%
4 6.90%
TP9 SF
18.97%
11 18.97%
TP9 SFx
8.62%
5 8.62%
TP9 SF Elite
18.97%
11 18.97%
TP9 SF Elite-S
6.90%
4 6.90%
TP9 Elite-S Combat
32.76%
19 32.76%
Toplam 58 oylar 100%
* Bu ankete oy verdiniz. [Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EĞER CANİK TP9 SERİSİ ALACAKSAM
Sayın 1905sss;
Tabiiki de hayır;fakat mesajımı bir kere daha okursanız orada da belirttim.Beretta taşıması ağır ve kaba .Mesleğim icabı zorluk oluşturuyor.İkinci satın alma belgem diye de belirttim.Denildiği gibi Beretta Beretta dır.Adı var,namı var ,kalite var, sağlamlık var.
Özet olarak; ikinci taşıma silahım olarak TP9 alacağım.Ama işte yukarda da izah ettiğim üzere hangisini???

Alıntı

Sn recete74,

Alacağınız TP9 şimdiden hayırlı olsun. 

Taşımak ve gizlemek için en uygun TP9 modelleri sırasıyla
1. Sub Elite (en küçük TP9 modeli) 
2. SF Elite
3. Elite S Combat

Bu üç modele bir bakın, kafanıza takılanları, merak ettiğiniz detayları yeniden sorarsınız, cevaplamaya çalışırız. Vakit yaratabilirseniz, bu silahlarla atış yapabileceğiniz bir poligon ziyareti/seyahati planlarsınız, çok daha keyifli olur.

Saygılarımla

Alıntı

Sn. recete74,

Ben de kafanızı biraz karıştırayım. Smile

Yazdıklarınıza göre Sf, Sa ve Sfx modellerini büyüklük yönünden eliyorum.
Atım yatağı dolu taşımayacaksanız Elite-S modeli de gereksiz görünüyor.
Emniyet yönünden Combat'ta liste dışı kalır ancak taktik amaçlı olarak red dot ve magwell istiyorsanız bu modeli tercih etmeniz gerekecek.
Geriye Sf Elite ve Da modeli kalıyor.
İkincil silah olarak Elite mantıklı görünse de benim tercihim Da olurdu.
Sebebi;
Kabzesi tam boy olmakla birlikte sürgüsü Elite modelinden daha kısa.
Namluya mermi sürmeniz gerektiğinde iğneyi yarı kurulu hale getirerek panik anında yanlışlıkla ateş almasını engelleyecek bir emniyet sistemi mevcut.
Bu hali ile ilk atışı Glock'lardaki meşhur safe action sistemine benziyor.
Bir de Canik tabancalarında en sevmediğim özellik olan namlu dolu göstergesi bu silahta yok.
Dolayısıyla -en azından benim açımdan- bu gereksiz parçanın tutukluk sebebi olup olmayacağına dair bir şüphe de yok.

Ancak biz ne söylersek söyleyelim sonuçta siz içinize sinen ve sizi mutlu edecek silahı alacaksınız Big Grin
Şimdiden iyi günlerde kullanın.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
recete74
TP9 vs L120 sahibi olarak şahsi görüşüm: firma horozlu modellerde oldukça başarılı l120 2000 atışta bir kez bile sorun çıkarmadı. Ama tp9 için aynılarını söyleyemem bana göre rüştünü ispatlayamamış bir silah. Şahsi fikrim l120 ya da s120 modellerini gözünüz kapalı alıp canınızı emanet edebilirsiniz,fakat tp9 serisi herhangi bir modeli kesinlikle almayın derim.

Alıntı

(18-06-2019, 09:35 PM)mercator demiş ki: TP9 vs L120 sahibi olarak şahsi görüşüm: firma horozlu modellerde oldukça başarılı l120 2000 atışta bir kez bile sorun çıkarmadı. Ama tp9 için aynılarını söyleyemem bana göre rüştünü ispatlayamamış bir silah. Şahsi fikrim l120 ya da s120 modellerini gözünüz kapalı alıp canınızı emanet edebilirsiniz,fakat tp9 serisi herhangi bir modeli kesinlikle almayın derim.

Sayın mercator
       İlginize teşekkür ederim.Konuda da belirttiğim üzere taşıması kolay hafif bir ikinci silah olarak TP9 da karar kılmıştım.Bahsettiğiniz silahlar taşıma kolaylığı ve hafiflik manasında zaten uymuyor.Bildiğim kadarı ile L120  ve S120 namlu boyu 120 mm.Uzun  ve ağır yani.Benim zaten mesajımda da belirttiğim üzere kaliteli bir silahım var var.
         Herkesinde onaylayacağı üzere L120 ve S120 nin  BERETTA 92 FS nin eline su dökemeyeceği

Alıntı

Listede görünmüyor fakat, SF mod2 alırdım. Videosu dönüyor, sanırım satışı yok henüz.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
recete74, Velcro
Sayın Karagoz;
     Öncelikle aydınlattığınız için teşekkür ederim.Çok faydalı oldu inanın.Kafa karışması olmadı.Hemen tekrar inceledim .Zaten düşündüklerim incelediklerim arasında idi fakat; benim için taşıma boyut hafiflik anlamında da önemli .Ama sayenizde TP DA yı tekrar hatırlamış oldum zira;tamamen boya kaplama estetik açıdan TP 9 Combat S e  yoğunlaşmıştım.Tekrar teşekkür ederim
           Atım yatağı dolu veya boş taşınır olup olmaması çokta mühim değil o yüzden kesin boş taşıyacam diye bir şartım yok ;zira şu an düşmanım hasmım kan davalım yok )):: ))::
            Ama şu da çok önemli:
            TP9 DA modeli, TP Serisi silahlar arasında hem tek hareket hem de çift hareket tetik mekanizması ile kolluk kuvvetlerinin veya sivil kullanıcıların zor koşullar için tercih ettiği modeldir. Dİğer TP Serisi modellerin tüm ergonomik yapısını taşıması yanında, Çift Hareket tetik mekanizması ile zorlu hava şartlarına, kirli ortamlara veya düşük kalite mühimmat kullanımına en uygun silahtır. TP9 DA modeli hiçbir parça değişimi yapılmadan NATO standartları içerisinde 50.000 atım yapabilme özelliği ile bugün dünyada birçok kolluk kuvvetinin tercihi olmuştur.
              Bir üst paragrafı  Canik sayfasından kopyala yapıştır yaptım.Nihai son kararımı COMBAT S ve DA arasında görüp elime aldığım zaman karar vereceğim.
                 TP konusunda diğer önerilere de açığım.
      Tekrar teşekkürler

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi