Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gümüşü Sarı Renk Cerakote ile boyamak
Kıymetli forum üyeleri; gümüş bir malzeme cerakote boya ile boyanabilir mi? Kalıcılık sağlanmak adına böyle bir işlemi yapmak ne kadar doğru olur? Teşekkürler.

Alıntı

Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum Syn. üyeler.

Alıntı

Öncelikle; Ceracote bir boya/boyama yönteminden ziyada bir kaplama yöntemi demeliyiz. Tabii ki bu kaplama çeşitli renklerde olabiliyor. Ben, bu işin ustaları ve bilenleri tarafından teyide muhtaç şekilde söyleyebilirim ki; gümüş veya herhangi bir metal için ceracote uygulaması yapılamaz gibi bir şey duymadım, bilmiyorum. Yani doğru şartlarda teorik olarak gümüşe de uygulanabilir. Gümüşe uygulanabilir olduğu gibi polimer, plastik hatta ağaç yüzeylere de uygulanabiliyor.

Ancak bir gümüşü veya gümüş bir ekipmanı/aksesuarı neden ceracote yapmak istediğinizle ilgili biraz daha detay vermenizde fayda var. Endişeniz sadece yüzey koruması ise gümüş özelinde tartışılıp sonuçlandırılabilir.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01
Sn. Carbon12 kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim. Kaplama yapan bir yere sordum cevap bekliyorum. Bildiğiniz gibi gümüş aksesuarlar hem dekorasyon ürünlerinde, süs eşyalarında ve takı olarak kullanılıyor, altın kaplama yada sarı boyalar ile sarı renk haline getiriliyor. Altın kaplamayı bir kenara koyarak; boyama yöntemiyle sarıya çevirmek hem erken aşınma hemde işçiliği kapatan ve kötü gösteren renk atmalarına sebebiyet veriyor. Burada oldukça farklı sonuçları tecrübe edip bizlere yardımcı olmanızdan dolayı bu başlık altına konu açmak istedim. Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi