Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mermiye 'enflasyonla mücadele' indirimi
MKEK, enflasyonla mücadele kapsamında milli ve yerli üretim tabanca fişeklerinin fiyatında yaklaşık yüzde 7.5 indirim yaptığını duyurdu.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), milli ve yerli üretim tabanca fişeklerinin fiyatında yaklaşık yüzde 7.5 indirime gitti.
Kurumdan yapılan açıklamada, Türkiye'nin 2019-2021 yıllarını kapsayan, ekonomide iş planını ortaya koyan Yeni Ekonomi Programı'nda, temel politikaların kurgulandığı alanların başında enflasyonla mücadelenin geldiği belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:"Bu zorlu süreçte savunma sanayisinin göz bebeği olan kurumumuz da vatandaşlarımızın yanında olmaktan memnuniyet duymaktadır. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak'ın başlattığı Enflasyonla Topyekun Mücadele Kampanyası'nı sonuna kadar desteklemek amacıyla milli ve yerli üretim tabanca fişeklerinin sivil piyasa fiyatlarında bugünden itibaren yaklaşık yüzde 7.5 indirim yapılmıştır. Ülkemize hayırlı olmasını dileriz."
kaynak;
https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201901071036967418-mkek-enflasyonla-mucadele-indirim/
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/1193679/Mermiye__enflasyonla_mucadele__indirimi.html#
1000 adetlik istikhakı alacak olanlara duyurulur.
Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
mehmetstar, hunter 12, karabasan, Rangeman, Alphawolf, sauerist
(07-01-2019, 02:09 PM)FireStorm demiş ki: MKEK, enflasyonla mücadele kapsamında milli ve yerli üretim tabanca fişeklerinin fiyatında yaklaşık yüzde 7.5 indirim yaptığını duyurdu.

1000 adetlik istikhakı alacak olanlara duyurulur.

Sayın FireStorm,

Bayiler daha önce zamlı fiyattan aldıkları fişekleri indirimli fiyattan mı satacaklar? Yoksa ellerindeki stoklar bitip, indirimli fiyattan aldıklarını mı? Bu soru kafama takıldı. 

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe
Enflasyonla Topyekun Mücadele Kampanyasında asgari %10 indirim şartı var diye biliyorum, şartları yerine getirmeyenlerin bu kampanya kapsamında değerlendirilmeyeceği söylenmişti. Şartlar mı değişti yoksa MKE istisna mı tutuldu acaba?

Saygılar...

Alıntı

Ülkemizde bir ürünü makul fiyattan alabilmek için farklı bir strateji geliştirmek gerektiğini, oyunun değiştiğini öğrenmiş oldum bu yaştan sonra.

Daha önceki stratejim "sürekli harcadığın bir malın fiyatı düzenli artıyorsa, alabileceğin kadarından fazlasını hemen satın al" şeklinde idi. Normali de budur. Depomda hala kolisini 200 TL'den alarak yığdığım koliler duruyor. Ancak kamu işin içinde ise bu durum değişiyor. Önce biri fahiş bir fiyatla zam yapıyor. Tıpkı yerli fişeklerin aynı yıl içinde 1,80'den 2,40'a yükselmesi gibi... Sonra birileri çıkıyor ve bu fahiş artışı "bir miktar" düzeltiyor. Allah fakir kulunu sevindirmek için önce eşeğini kaybettirir, sonra buldururmuş. Bizim eşek yaralı bereli bulunsa da sevindiriyor işte...

Bir strateji hatası yaptım ve 20 gün önce, "daha da yükselir" zannı ile 2000 adet istihkakımı aldım. Ancak mart ayından önce bu fahiş zamma "dur" diyecek bir yiğidin çıkacağını öngöremedim. Hata ve yanlışımı kabul ediyorum.

Neyse, halen kar edebileceğim kalemlerin olması sevindirici. Bursa'ya gitmek için köprü fiyatında yapılacak indirimi bekliyorum.

Saygılarımla.

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
1905sss, tirendaz, envr, yyildiz, ducak, Sabri, sem, Zemre10, sauerist, madenci08, harun, Red Kit, pasa_7676, sparus, wubıh, Ruhsuz, shelby
İstanbul Yenisahra Gedik Silah'a sordum 2,40TL'den 2,22TL'ye çekmişler fiyatı 9x19

Alıntı

Eşeğinizi bulduysanız sağlam bağlamanızı öneririm sn lenduha, zira "Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır" derler eskiler. Mart ayının ardından eşek kaybetmeye razı gelmessiniz inşallah diye diliyorum rabbimden.

Yaşadığım şehir/ülkede havaların çok soğuk olması hasebiyle sözlerimin yanlış anlaşılmayacağını umuyorum.

Selamlar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Red Kit, tirendaz
Konuyla pek alakası yok ama görünce dayanamadım paylaşmak istedim.

[Resim: ammosexual-twasnta-choice-iwas-born-this...767036.png]

[Resim: e2ba77142ca44c5737b9bcc7a9170e931c261a70...e2df-1.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alone61
Mermi fiyatları ile alakalı değil gerçi.Bi taraftan mermi ücretleri düşüyor.Bir taraftan Ruhsat Har(a)çları artıyor.Öte yandan istihkak adetleri artıyor diğer yandan reklam yasağı geliyor.Hayırlı uğurlu olsun...İnternet,sosyal medya, yazılı basın medya ve reklam tabelası,el broşürü dahil 9 sene önce gelmiş olan yasağı artık pazartesi itibari ile daha katı kurallarla uygulamaya başlıyorlar. Özendirici sınıfına girerse buralarda yaptığımız paylaşımlarada yasak gelir mi sizce? MKE sitesinde ürünleri yayınlamaya devam edecek mi? Fiyat etiketleri kalacak mı? bakalım görelim.

[Resim: 50259504-10156958059608695-2617785642108583936-o.jpg]

Alıntı

Ara sıra SW, ruger ve colt gibi markaların web sitelerine girerim. Daha sonra yerli haber sitelerine girince bir bakarım kıyıda köşede az önce girdiğim sitenin reklamı var. Adamlar tekrar sitelerini ziyaret edeyim diye ellerinden geleni yapıyorlar. Biz reklamı yasaklıyoruz. Sonuç amerika silah devi biz..?
Bizden legal değil zorlamayla illegal olmamız isteniyor. Sistemik uygulamalar.
Bu ve bunun gibi hastalıklı zihniyetler bu güzel Ülkenin ezelden beri içinde yaşayan ekmeğini suyunu buradan kazanan vatan hainleridir.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe
Selamlar.
Acaba bu yasak üretici web sitelerini de kapsar mı? eğer öyle olur ise, yakında yerli üreticilerin web sitelerinde sadece giriş sayfası kalır. Yurt dışı üreticilerin de web sitelerine mahkeme erişim yasağı koyar. Youtube da silah reklamı içerdiğinden kapanır. Ancak ruhsatsız silah konusunda bir değişiklik olmaz. yakalanınca 300-500 TL ceza öder devam edersin.
Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ukraine

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi