Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
700 tl fiyatlı yerli en iyi hangi marka
21-02-2009, 08:19 PM (Bu Mesaj 21-02-2009 08:22 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : özgürizmirlim.)
700 tl fiyatlı yerli en iyi hangi marka
sevgili arkadaşlar ben pek anlamam av tüfeklerinden... 700 tl civarı yerli otomatik av tüfeği almak istiyorum...bu bağlam da hertürlü avda kullanabileceğim bir model arayışım var...
ayrıca namlu boyu, fişek yatağı, gez-arpacık, şeritli namlu veya düz namlu, ahşap dipçik-kundak veya plastik faktörlerde var seçim esnasında...
muhakkak aramızda bu işi çok iyi bilen tecrübeli abilerimiz ve kardeşlerimiz mevcuttur..bana yardımcı olabilirmisiniz....şididen teşekkürlerimi sunuyorum....saygılar sevgiler...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-02-2009, 08:45 PM (Bu Mesaj 21-02-2009 08:50 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : nurikilligil.)
RE: 700 tl fiyatlı yerli en iyi hangi marka
Sn özgür, av tüfeği mi , yivsiz savunma veya atış tüfeği mi almayı düşünüyorsunuz acaba? sanırım seçimleriniz buna göre değişecektir..

Bu tür tüfeklerle çok fazla içili dışlı olmadı iseniz, pompalı tüfek öneririm, mermi seçmez, tutukluk yapmaz, bakımı, sökmesi takması biraz daha kolaydır..Av içinse kesin çifte..

Atış veya savunma için ve illaki otomatik diyorsanız, benim önerim ayarlı gezli 55 cm namlulu Vursan Slugger olur..Tanıdığım sahipleri memnunlar,(domuz avcısı ekserisi) rampa arpacığı ise hem kullanışlı hem de çok şık bir hava veriyor tüfeğe..tek kurşun atışı için ideal..Fakat fiyat 700 lira sınırının biraz üstünde galiba..

Küçük av için ise yine şoklu standart Vursan modelleri tercih edilebilir..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-02-2009, 09:49 PM
teşekkürler nurikilligil ilginizden dolayı
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-02-2009, 10:14 PM
sn özgürizmirlim.sn nurikilligilin belirtiği gibi atış ve savunma amaçlı bir otomatik düşünüyorsanız,bizzat kendiminde kullanmakta olduğum vursan slugger marka otomatiği size bir kullanıcı olarak tavsiye ederim.ama av amaçlı kullanacaksanız içten şoklu 65cm namlulu bir otomatik tüfeği tercih etmenizi tavsiye ederim.bu namlu boyu her türlü av için uygun olup gideceğiniz av türüne göre şoklarıyla değişim yaparak tüfeğinizin saçma dağılım menziliylede istediğiniz şekilde ayar yapabilirsiniz.marka olarakta yine kullandığım markalardan örnek verirsem eğer,vursan lumar ve sarsılmazın otomatik tüfeklerinden herhangi birini tercih etmenizi öneririm.saygılar.
Alıntı Yaparak Cevapla
21-02-2009, 10:17 PM
[quote=RADİUS]
sn özgürizmirlim.sn nurikilligilin belirtiği gibi atış ve savunma amaçlı bir otomatik düşünüyorsanız,bizzat kendiminde kullanmakta olduğum vursan slugger marka otomatiği size bir kullanıcı olarak tavsiye ederim.ama av amaçlı kullanacaksanız içten şoklu 65cm namlulu bir otomatik tüfeği tercih etmenizi tavsiye ederim.bu namlu boyu her türlü av için uygun olup gideceğiniz av türüne göre şoklarıyla değişim yaparak tüfeğinizin saçma dağılım menziliylede istediğiniz şekilde ayar yapabilirsiniz.marka olarakta yine kullandığım markalardan örnek verirsem eğer,vursan lumar ve sarsılmazın otomatik tüfeklerinden herhangi birini tercih etmenizi öneririm.saygılar.
[/quote
sn.radius 65cm namlunun magnum mermi atmada bir sıkıntı yaşanırmı..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-02-2009, 10:36 PM
magnum mermi atmada sıkıntı namlu boyuyla değilde fişek yatağıyla ilgilidir.magnum olan namlular en az 76mm fişek yatağına sahip olan namlulardır.alacağınız silahın namlu üzerinde bu özellikler zaten yazılıdır.buna dikkat etmenizi öneririm.saygılar.
Alıntı Yaparak Cevapla
21-02-2009, 11:58 PM
Model - Huğlu 601 G Armsg - 3" ( 76 mm ) magnum yatak - 71 namlu - mobil şok ( 1*2*3*4*5 ) - 4+1 şarjör kapasitesi

Fiyatı şuan 650 - 670 civarı olması lazım eğer tüfek almadıysanız tavsiye ediyorum. 2004 beri her türlü avda kullandım, bıldırcın keklik tavşan domuz, tüfek şoklu olduğun için gideceğiniz ava göre değişiklik yapabiliyorsunuz. Birde tek kurşun atışları mükemmel ve çok rahat bir tüfek. Şuda önemli satış sonrası destek bunu şuan Ülkemizdeki yerli üretimlerde en iyi yapan firma Huğlu Koop.

Bahsettiğim tüfek:
[Resim: beretta.jpg]
[Resim: w640.png]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
22-02-2009, 01:05 AM (Bu Mesaj 22-02-2009 07:20 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Bu da Vursan slugger...

[Resim: dsc03892.jpg]
Alıntı Yaparak Cevapla
22-02-2009, 01:13 AM
640*480 boyutunda yükledim ama niye böyle çıktı anlamadım.
Alıntı Yaparak Cevapla
22-02-2009, 01:28 AM (Bu Mesaj 22-02-2009 01:31 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : şekerlioğlu.)
sayın radius.namlu boyu kaç acaba bu silahın.resimde çok kısa görünüyorda ,acaba 47 cm'mi diye düşündüm

pardon sayın radius.hemen akabinde kontrol ettim,en düşük namlu boyu 55cm,miş.sizinkide öyle galiba.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS