Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
50 Yıllık mermilerime ne yapmalıyım?
Merhabalar;
Devir aldığım kötü durumdaki tabanca ile beraber gelen kötü durumdaki Winchester fişeklerime ne yapabilirim? Önerisi olan varmı?
[Resim: FF401637-920-D-4240-956-F-CDA2-D9-A01-EED.jpg]

[Resim: 430-EC7-E6-6633-4-FBD-9-E4-C-B294-ABF4-A1-C7.jpg]

[Resim: 1-BCE73-D1-30-EC-43-B0-96-D0-D11-A7-C700-E6-E.jpg]

[Resim: 284-E2855-EB08-42-FD-93-D9-89370-D3-A8-D2-F.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
mimaslan, Casper, taarruz, ilksurfer
sayın Erdoğan merhaba,

benimde 45acp silahım var. Bir miktar da 1942 model fişeklerim var. Görüntüleri gayet kararmış vaziyette. Fakat geçtiğimiz haftalarda 3 şarjör aralıksız, seri şekilde ateşledim. Herhangi bir besleme ya da ateşleme sorunu olmadan tamamladı. Tabi benim fişeklerim de nem almamış olabilir. saklama koşulları önemlidir diye tahmin ediyorum.
Saygılarımla..
[Resim: IMG-9024-03-12-18-16-23.png]

2014 infiniti q50 hybrid 0 60

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
a.erdogan, ilksurfer
Sayın a.erdogan,

Korozyona uğramamış 50 yaşındaki bir mühimmat herhangi bir endişe duyulmadan kullanılabilir. Bunun birçok örneği var, hatta Sn. ORTAÇ'ın da bir videosu vardı sanırım. Sizin mühimmatların korozyondan ziyade kirlilik var gibi anlıyorum resimlerden. Orta sertlikte bir diş fırçasıyla veya yumuşak telli bir fırça ile hafifçe temizlemeyi deneyin eğer korozyon olmadığından emin olursanız tamamını temizleyip yeni fişeklerinize göre atış sırasında öncelik hakkı verebilirsiniz. Savunma amaçlı kullanmamanızı öneririm.

Poligon veya eğitim atışı sırasında en fazla patlamama sorunu yaşarsınız. Öyle bir durumda ilgili güvenlik kurallarını uygulayarak, güvenli bir şekilde fişeği çıkartıp ayırabilirsiniz.

Yada epoksileyip hatıra olarak saklayabilirisiniz. Daha önce yapan var mı bilmiyorum, bu ara çok moda, her şeyi epoksiliyorlar.

Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
a.erdogan, harun, lenduha, ilksurfer
Kapsül, barut nem almışsa patlamaz. Eğer dışta çok korozyon varsa (ki öyle görünüyor), namluya giriş çıkışında hafif sıkışmalar olabilir. 

Ama şu kesin: "Vintage mermi" silahların arasında güzel bir koleksiyon görüntüsü verir...

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
a.erdogan, Carbon12, tirendaz, lenduha, ilksurfer, m16a2, drmehmet
En yakın zamanda deneme atışı yapmak istiyorum.Becerebilirsem birde video çekerim.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Casper, ilksurfer
Aldığınız tabanca, 1911 Colt mudur? Öyle ise resim paylaşır mısınız? Kazasız belasız, ağız tadıyla kullanmak nasip olur inşa'Allah.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Shepherd, ilksurfer
Evet 1911A1 Sn.karabasan.. Silah çok kötü durumda olmakla birlikte uygun fiyata alındı.Lakin forum kültürüne tam sahip olamadığımdan resim çekmeyi akıl edemedim.14 yıldır ava giderim 14 adet resim çekilmişliğim yoktur.Kusuruma bakmayın lütfen.Silah tesviye ve kaplanmak üzere gönderilmiştir.Ancak bitmiş halini paylaşabilirim.Teşekkür ederim.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
taarruz, 1905sss, lenduha, Shepherd, mimaslan, karabasan, wubıh, ilksurfer, drmehmet
Sayın a.erdogan,

Rutubet almamış mermiler büyük olasılıkla patlayacaktır. Ancak squib load (merminin namlu içinde sıkışması) konusunda çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Lütfen merminin namluyu terk ettiğinden emin olmadan ardışık atış yapmayınız. Atış yaparken patlama sesini dikkatli izleyin.

Saygılar

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
a.erdogan, Carbon12, lenduha, BSS, mimaslan, karabasan, harun, ilksurfer, yasin1210, bowhunter, tsuba
Mühimmatların rutubet alma riskine karşı bu şekildeki eski mühimmatları ateşlemeden evvel sıcak ve güneşli bir yaz gününde, metal bir tepsiye dik bir şekilde dizerek balkon gibi direkt olarak güneş alan bir yerde bir kaç gün süresince güneşe maruz bırakmanızı tavsiye ediyorum ki yöntemin başarısı (32 yıllık mermiler üzerinde) tecrübe ile sabittir.

Alıntı

(07-12-2018, 09:19 AM)Undercover demiş ki: Mühimmatların rutubet alma riskine karşı bu şekildeki eski mühimmatları ateşlemeden evvel sıcak ve güneşli bir yaz gününde, metal bir tepsiye dik bir şekilde dizerek balkon gibi direkt olarak güneş alan bir yerde bir kaç gün süresince güneşe maruz bırakmanızı tavsiye ediyorum ki yöntemin başarısı (32 yıllık mermiler üzerinde) tecrübe ile sabittir.

Süreci hızlandırmak adına, fişekleri bir süre orta sıcaklıkta fırınlasak da olur mu?   Big Grin

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
drmehmet, tirendaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi