Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE vs Sterling.
Herkese selam,  iki mermiyi de yandan delip barutunu boşalttım,cekirdekleride dremel ile ikiye kestim.  Sterling de stick powder MKE de ball ve flake powder karışık.  Sterling in çekirdek ucundaki kursun hafif deforme tam doldurmamış boşluk var, şans mıdır bilmem MKE bin ise homojen. Çekirdek ceketlerinin renkeri farklı MKE sanki daha sarı daha pirinç li gibi Sterling ise daha kırmızı daha çok bakır lı gibi. 
[Resim: image3.jpg]

[Resim: image2.jpg]

[Resim: image1.jpg]

Alıntı
46 üye teşekkür etti:
sem, XXAHMETXX, yyildiz, tirendaz, taarruz, m16a2, red, kuntra, Yasin06, ilksurfer, osman08, shark, kiraztepe, envr, Kıraç Ata, Zamane Akıncısı, madenci08, mimaslan, Carbon12, 1905sss, zoro, absc42, Fruktoz23, ducak, maho07, LAMRETOEJ, alone61, Turkmen, husrev, xf7er, jfmrk, waltherslv, Ahmet Efe, lenduha, serdaraktas, Rangeman, browning 61, ardenne, iso, SSSalih, drmehmet, Schumacher, Porsuk, lapal, _X0X_, Vefasiz
Sayın mustafa74,

emek verip her iki mermiyi inceleyip, vaktinizi ayırıp bu bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

Alıntı

Av fişeklerinden dolayı sterling e karşı bir antipatim vardı. Tabanca mermisi alırken de sterling almayı düşünmüyordum. Bu olayda beni rahatlattı, çünkü acaba diyordum belki tabanca mermisi farklıdır gibisine düşünüyordum kii...Teşekkür ederim.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
red, taarruz, drmehmet
Mkek da sterling 9mm Luger mermisi satışı mevcut kullanan var mı ? Kullanıcıların görüşleri nelerdir acaba ?

Alıntı

Sn drtonyali,

Geçen haftaki 1000 adet istihkakımı bu mühimattan yana kullandım:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid354336

Açıkcası bir önceki yüksek basınçlı (parabellum) fişeklerinin kapsül kalitesinden hoşnut kalmamış ve tercihim hep MKE olmuştu. Ancak bu düşük basınçlı (luger) mühimmatı başarılı buldum. Yeni 2000 adet alımı da sanırım STR Luger den yana yapacağım.

Adetli almadan önce silahınızda denemenizi, besleme ve tahliye sorunu olup olmayacağına bakmanızı tavsiye ederim. 

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Metro
Her iki fişeği 2'şer adet toplam dört atış şeklinde tek el ile peş peşe denedim. Ancak ya basınç farkı sadece ucuz ve farklı bir ürün piyasaya sürmek adına bir söylemden ibaret veya ben bu farkı hissedemedim. Zira aynı testi yapan bir dostum çok az bir farktan söz etti. Bana göre fişeğin basıncı tahliye problemi yaratmayacak seviyede.
Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Metro
(28-11-2018, 01:38 PM)SSSalih demiş ki: ...2'şer adet toplam dört atış ...

Bu sayının yorum yapmak için yeterli olduğu konusunda kuşkularım var.

Ben testte 80 adet fişek ve 2 ayrı silah kullandım.

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, tirendaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi