Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TAC87 MARKALI ÜRÜNLER
#1
Bir takım ürünleri kendi markamız ile ürettirmeye başladık. Piyasa deyimi ile "store brand" ürünlerimizi çıkarmaya başladık. Bunlardan ilki uzun süredir üzerinde çalışıp doğru ürünü aradığımız silika jel nem alıcı poşetler oldu. 


Nem alıcı silika jel olarak, daha pahallı olmasına karşın, belirteçli (indikatörlü) modeli kullanmamızın zorunlu olduğunu değerlendirdik. Çünkü kullandığımız silika jelin nem alma kapasitesini doldurup doldurmadığını başka şekilde görme olacağımız yok. Eğer kapasitesi dolduysa, jelin performansına güvenip silahlarımızı paslandırma riski olacaktır. Belirteçli jel kuruyken mavi renkli. Nem alma kapasitesi dolmaya başladığında renk pembeye dönüyor. Böylece jelin artık işe yaramaz hale geldiğini anlıyoruz ve yenisiyle değiştiriyoruz.

Kapasite: Silika jel, kendi ağırlığının %35'i kadar nem tutma kapasitesine sahip (25°C ısıda ve %90 bağıl nem ortamında). 1 kg jelin yaklaşık olarak 1 metreküp havadaki nemi alacağı değerlendiriliyor. 

Poşetlerimizi 150 gram olarak hazırladık. Bu poşet 52,5 gram nem (su) tutabiliyor. Her bir poşet 150 litrelik ortam için uygun. Örnek olarak 40x50x75 cm ölçülerindeki bir kasa veya 30x40x125 cm ölçülü bir dolap 150 litreye karşılık geliyor. Daha yüksek hacimlerdeki koruma için litre (desimetreküp) başına 1 gram hesabıyla yeteli poşet konulması gerekiyor. Çok açılıp kapanan dolap veya çantalar içerisine, hacim aslında küçük olmasına karşın büyük silika jel poşeti koymak akılcı bir çözümdür. 

Ürün ithal olduğu için, yine döviz bazlı fiyatlandırma yapmak durumundayız. 150 gram poşetler 2 Euro + KDV olarak fiyatlandırıldı, 2 poşetlik paketler için fiyatımız 3,80 Euro + KDV.


Ürünlerimiz satıştadır:

https://tac87.com/urungrubu/belirtecli-s...6854775807


[Resim: Detay-tac87-sgp1501-2-1.jpg]


[Resim: SGP1501-2.jpg]
 
Alıntı
38 üye teşekkür etti:
Murphy, fsmy, al-me, Yasin06, ilksurfer, husrev, blacksea, sem, SSSalih, ugurucar57, 1905sss, Ahmet Özalp, Carbon12, tirendaz, mimaslan, sirflayer, tugrul, lotus72, FireStorm, zoro, yyildiz, XXAHMETXX, madenci08, a.erdogan, kepenek50, Surmene, m16a2, tekoglu, çatana, Kıraç Ata, ALPTUG, demirci57, jfmrk, karaca, asuspc, kuzeybuzulu, alpago, PersonalDefence
#2
EN GÜZEL BAYRAK, EN GÜZEL PEÇ!

[Resim: Ekran-Resmi-2018-12-01-09-34-40.png]https://tac87.com/urungrubu/uc-boyutlu-b...4552912002
 
Alıntı
11 üye teşekkür etti:
SSSalih, kuzeybuzulu, XXAHMETXX, mimaslan, alpago, alone61, al-me, m16a2, madenci08, Rangeman, blacksea
#3
Sn. harun silika jeli 120 derecede bir süre tutarsanız absorbe ettiği suyu uzaklaştırabilir ve teorik olarak jeli sonsuz defa kullanabilirsiniz.
Google'da farklı alternatif çözümlere ulaşmak da mümkün; mikrodalga fırında ısıtmak gibi.
Saygılar
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Carbon12, harun
#4
(01-12-2018, 12:26 PM)sparus demiş ki: Sn. harun silika jeli 120 derecede bir süre tutarsanız absorbe ettiği suyu uzaklaştırabilir ve teorik olarak jeli sonsuz defa kullanabilirsiniz.
Google'da farklı alternatif çözümlere ulaşmak da mümkün; mikrodalga fırında ısıtmak gibi.
Saygılar

Silika jellerle 15 sene önce tanışmış ve aktif olarak kullanan biri olarak söyleyeyim; silika jelinizi 105 derecede 120 dakikada kurutabilirsiniz. 120 dereceye gerek yoktur. Mikrodalga kısmını denemedim ancak, denenmesini önermem, su moleküllerine hızlı bir şekilde ısı ile müdahale etmek silika jel kristallerinde küçük patlamalar meydana getirebilir. Sonuç olarak; fırınınızın içi indikatörlerle veya silika jel içeriği ile kontamine olabilir.

Öte yandan, benim yazdıklarımın hatalı bilgilerin düzeltilmesi olarak görülmesini, forum sponsoru TAC87 marka ürünlere alternatif oluşturmak amacıyla aleyhte yazılan her yazının da bu başlık altında hatta forum içerisinde şık durmadığını da düşünmekteyim.

Saygılar.
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
sparus, tirendaz, harun
#5
Bizim sunduğumuz silika jel aslında yeniden kullanılabilir. Fakat sorun şu: Silika jeller her "kurutma" işleminden sonra %25-35 performans kaybediyor. Yani 150 gramlık poşet, 150 litre için uygunken, artık daha az hacimdeki bölmeleri (100 litre) kurutabilir hale geliyor. Bu da doğru performans hesaplamasını imkansız hale getiriyor. Biz bunun tek kullanımlık olarak kabul edilmesinin silahlarınız için en emniyetli seçenek olduğunu değerlendiriyoruz.

Diğer sorun, kurutma işlemi sadece fırında yapılabilir, mikrodalga kullanılamaz. Ancak satışa sunduğumuz dokunmamış kağıt benzeri kumaştan (non-woven) poşetler fırın sıcaklığı için uygun değil. Eğer kurutup kullanma niyetiniz varsa, mutlaka poşetinden çıkarılmalı ve bir başka kutu içinde fırınlanmalı. Unutulmamalıdır ki, ilk kullanımla %100 performans gösteren ürün, ilk kurutma sonrası %70-75, ikinci kurutma sonrası yarı performansın altına düşecektir, üçüncü kurutmayı düşünmeyin bile. Bizce tek kullanımlık olması en uygunu, kurutup kullanmayı tercih ederseniz de en çok 1 kez kurutulmalı.

İdeal kurutma işlemi, non-woven poşetten çıkarılıp bir başka kapa alınmış silika jelin 80 derecelik fırında 3-4 saatte kurutulmasıdır. Ürün ilk alındığı mavi rengine dönüştüğünde nemi alınmış demektir. Tabii ki, bundan sonra poşeti olmadığından, kendinizin bulacağı uygun bir "nefes alan" kutu / poşet içinde dolaba konulması gerekecektir.
 
Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Murphy, 1905sss, tirendaz, _X0X_, al-me
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi