Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamp Çantası İçin Yivsiz (Backpack shotgun)
(08-11-2018, 08:35 PM)PersonalDefence demiş ki: Çadır içinde ise atım yatağı dolu, emniyet devrede bekletiyorum. Sonuçta silahla birlikte hareketli olduğum bir yer değil ve zaten yerde beklediği için belli bir yükseklikten düşme ihtimali yok. Ben böyle değerlendiriyorum.
Sn . PersonalDefence,

Ben mevcut artemis süperpoze tüfeğimi bu konudan emin olamadığımdan gönül rahatlığı ile kullanamadım. Bu tüfeklerin mekanizmasında tetik çekilmeden, örneğin bir pimin  kırılması vb. sonucu yay tansiyonu serbest kalırsa, iğnenin kapsüle ulaşmasını engelleyecek bir parça vs var mıdır?

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
PersonalDefence
Sayın aseyhan,

Bir iğne blok emniyeti olmadığı için örneğin horozun çenesi kırılırsa silah ateş alacaktır diye düşünüyorum. Ancak silahın herhangi bir darbeye maruz kalmaksızın böyle ateş alması bana düşük olasılıklı geliyor. Namlu disiplinini de ihlal etmeden çadıra yerleştirdiğimde herhangi bir kaygı duymuyorum. 

Ancak bu konuda tecrübeli büyüklerimizden ben de bir görüş bekliyorum açıkçası. Yivsizlerdeki drop safety konusuna dair ne düzeyde tedbir almak yeterlidir görüşlerini öğrenmeyi çok isterim

Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
aseyhan, red, rainman, tirendaz, kuntra
[Resim: F3-A850-F9-BF1-C-4578-B7-A3-0-E3-C750-AF4-C8.jpg]

Gövde ve namlunun bir kısmını zımparalayıp sprey boya ile siyaha boyadım. Üzerine ışık vurunca hala ördek ve saz desenleri seçilebiliyor ama yine de çok daha sade oldu bence.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
osman08, PersonalDefence, yyildiz, Red Kit, tirendaz, SSSalih, Ahmet Özalp, Speed, wubıh

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi