Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamp Çantası İçin Yivsiz (Backpack shotgun)
Sayın Haplo,

Teşekkür ederim.

Aşağıda benim tüfeğimin sökülmüş hali mevcut (sizin tüfeğinizin de benzer mekaniğe sahip olduğunu varsayarak yazıyorum), çember içerisindeki yay horozun tansiyonundan sorumlu ve ok ile işaretlenmiş vidayla sertliği ayarlabilirsiniz. Sadece dipçiği sökmeniz ilgili vidaya ulaşmak için yeterli ve işlem çok kolay.

[Resim: 20190303-162346-2.jpg]

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, haplo, Serkan Yılmaz, aseyhan, yyildiz, byfortius, BBNinca, Emir93
(02-03-2019, 03:50 PM)marlinspike demiş ki: Arkadaşlar, sizin kamp çantasına girecek tüfeğin üzerinde ya da bu tüfekte kullanmak üzere kendi üzerinizde taşıdığınız fişekler için tercihleriniz nelerdir?
5 li Blackhawk! fişeklik ile kullanıyorum. Benim favorim içerisinde 27 pellet şevrotin, fişeklikte iki tane daha, iki tane 9'lu şevrotin, bir adet tek kurşun.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
marlinspike, tirendaz
Merhaba, foruma ilk bu konu sayesinde gelmiştim ben de kamp için tüfek alacağım. Yılın 12 ayı Türkiye'nin dört bir yanında kamp yapan biriyim hatta son iki yıl başını bile karda dağda geçirdik arkadaş gurubu olarak. Ben araçla gittiğim ve yer sıkıntısı olmadığından şarjörlü model düşünüyorum lakin yeni eski bir sürü ürün var kalite ve sağlamlık olarak hangisini seçmem gerektiğine karar veremedim. Forumda anlamadığım şekilde konu açamadığım ve bir çok konuyu göremediğim için de mecburi olarak buraya mesaj yazdım yardımcı olabilir misiniz?

Alıntı

(02-01-2020, 08:26 PM)WebMert demiş ki: Forumda anlamadığım şekilde konu açamadığım ve bir çok konuyu göremediğim için de mecburi olarak buraya mesaj yazdım yardımcı olabilir misiniz?

Yeni üyeler belirli bir mesaj sayısına ulaşmadan yeni konu açamıyor (sanırım 30 mesajdı). Ama bazı konuları neden görüntüleyemediğinizi bilemiyorum. (Forumda yönetici değilim.)

(02-01-2020, 08:26 PM)WebMert demiş ki: Ben araçla gittiğim ve yer sıkıntısı olmadığından şarjörlü model düşünüyorum lakin yeni eski bir sürü ürün var kalite ve sağlamlık olarak hangisini seçmem gerektiğine karar veremedim.

Bu konuda "kamp çantası için uygun yivsizler" tartışıyor. Siz, ortak paydası sadece "yivsiz namlu" olan bir tüfek aradığınız için oldukça yanlış bir yere yazmışsınız. İlgili konuları neden görüntüleyemediğiniz sorunu çözülürse, büyük ihtimalle aradığınız cevapları bulursunuz.

Alıntı

(02-03-2019, 03:50 PM)marlinspike demiş ki: Fişekleri dipçik fişekliğinde taşıyacağım

[Resim: 20190302-151345.jpg]

1 adet tek kurşun, 2 adet şevrotin, 2 adet saçma 1 adet de işaret fişeği taşımayı planlıyorum

[Resim: 20190302-151636.jpg]

sırt çantasına girdiği hali böyle

[Resim: 20190302-151718.jpg]

Arkadaşlar, sizin kamp çantasına girecek tüfeğin üzerinde ya da bu tüfekte kullanmak üzere kendi üzerinizde taşıdığınız fişekler için tercihleriniz nelerdir?
Hepsi yabancı kaliteli markalar olmak ve 32 gr geçmemek üzere en az iki tek kurşun, 2 şevrotin, 2 tane 1 numara, 2 adet 5 numara, 2 adet 7 ve 2 adet 9 numara fişek.
Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
marlinspike
Sn. WebMert,

Ben de kampçılık yapıyorum ve doğada, dağda, bayırda; elde şarjörlü ve piyade tüfeği görünümlü bir tüfek ile dolaşmayı son derece riskli ve gereksiz buluyorum.

Kamp çantanıza sığmaz, mecburen elde taşırsınız. Bu görüntü, etraftaki diğer kampçıları, yerel halkı rahatsız ve tedirgin eder. Ayrıca, olası bir kolluk gücü gözetlemesinde, elde piyade tüfeği benzeri bir silah, başınıza hayati riskler açabilir.

Forumu okursamız eğer, bu tür tüfeklerin, bir çalışıp, bir çalışmadığına çok kez denk gelirsiniz. Böyle bir silaha hayatınızı emanet etmek ne derece doğru?

12 GA , kutu şarjörlü tüfek var mı bilmiyorum ama, çoğu 410 cal. bu tüfeklerin. Ben doğada karşıma çıkabilecek vahşi hayvan tehdidine karşı, yanımda nispeten daha güçlü bir tüfek tercih ederim.

Okuyun, araştırın, tercih tabii sizin ama, bu iş kutu şarjörlü yivsiz bir tüfekle olmaz.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
marlinspike, Serkan Yılmaz, V-Ozdemir, Ahmet Efe, byfortius, yyildiz, BBNinca, Emir93
(02-01-2020, 08:26 PM)WebMert demiş ki: Merhaba, foruma ilk bu konu sayesinde gelmiştim ben de kamp için tüfek alacağım. Yılın 12 ayı Türkiye'nin dört bir yanında kamp yapan biriyim hatta son iki yıl başını bile karda dağda geçirdik arkadaş gurubu olarak. Ben araçla gittiğim ve yer sıkıntısı olmadığından şarjörlü model düşünüyorum lakin yeni eski bir sürü ürün var kalite ve sağlamlık olarak hangisini seçmem gerektiğine karar veremedim. Forumda anlamadığım şekilde konu açamadığım ve bir çok konuyu göremediğim için de mecburi olarak buraya mesaj yazdım yardımcı olabilir misiniz?

sn WebMert

Bende sizin gibi dağları seven ve kamp yapan birisiyim.410 cal şarjörlü tüfeğe sahibim fakat tüfeği alış amacım hobi ve taktik atış çalışması yapmak idi , bence asıl amaçları da bu zaten.
    Doğada yanınızda bulunduracağınız tüfeğin sizi olası tehlikelerden koruması gerekir , bu korumayı tam anlamıyla 410 cal yapmayacaktır.
Kamp , doğa yürüyüşü ve ev savunmasında benim tercihim Benelli nova
Marka ve model konusuna girip konuyu daha fazla dağıtmak istemiyorum fakat Kalibre tercihinizi 12 cal olmasını tavsiye ederim  
410 ve 12 Kalibrenin arasındaki farkı görmek istiyorsanız kendi imkanlarım ile yaptığım teste bakabilirsiniz

saygılarımla

410 cal atışı 1.45 dk
12   cal atışı 2.54 dk

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
lenduha, harun, Rangeman, Serkan Yılmaz, ERDAL, Tellioglu, byfortius, yyildiz, Pistov, BBNinca, Emir93

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi