Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamp Çantası İçin Yivsiz (Backpack shotgun)
Bu durumu düzeltmek için yapacak herhangi bir işlem var mıdır?
Yoksa tüfeği fabrikaya göndermek mi gerekir?

Alıntı

(03-02-2019, 06:25 PM)haplo demiş ki: Bu durumu düzeltmek için yapacak herhangi bir işlem var mıdır?
Yoksa tüfeği fabrikaya göndermek mi gerekir?

Kötü üretim kalitesi ile ilgilidir muhtemelen. Fabrikasına fişek sıkıştırdığını bildirin, tamire gönderin. Çok büyük ihtimalle üretim kaynaklı hatadır. Sizin yapabileceğiniz bir onarım değil.

Alıntı

Sn. Harun
Teşekkürler. Aldığım yer ile iletişime geçip, fabrikaya geri göndereyim o zaman.

Alıntı

Konu ile çok alakalı değil ama, çifteler için speed loader gördüm internette. Açıkçası kim düşünmüşse iyi düşünmüş. Çifte kullanıcıları için, büyük kolaylık sağlar. Aşağıya resim atıyorum.

Saygılarımla.

[Resim: Speed-Loader-Swift-held-in-hand-shallow.jpg]

[Resim: Holding-a-Speedloader-Swift2-2.png]

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, kuzeybuzulu, Xlll, Carbon12, mimaslan, harun, V-Ozdemir, tirendaz, Red Kit, Murata, Serkan Yılmaz, aseyhan, madenci08, tsuba, BBNinca, Emir93
(08-11-2018, 09:31 PM)aseyhan demiş ki:
(08-11-2018, 08:35 PM)PersonalDefence demiş ki: Çadır içinde ise atım yatağı dolu, emniyet devrede bekletiyorum. Sonuçta silahla birlikte hareketli olduğum bir yer değil ve zaten yerde beklediği için belli bir yükseklikten düşme ihtimali yok. Ben böyle değerlendiriyorum.
Sn . PersonalDefence,

Ben mevcut artemis süperpoze tüfeğimi bu konudan emin olamadığımdan gönül rahatlığı ile kullanamadım. Bu tüfeklerin mekanizmasında tetik çekilmeden, örneğin bir pimin  kırılması vb. sonucu yay tansiyonu serbest kalırsa, iğnenin kapsüle ulaşmasını engelleyecek bir parça vs var mıdır?

Saygılarımla.

Öncelikle kamp ve tüfek ikilisini bir araya getiren dostlara selamlar. 
Çok uzun yorumlarla sizleri yormak istemiyorum. 
Lakin basit çözümler varken ekstrem teoriler üretmişiz. 
Arıza sonucu içerde bulunan horozun kendiliğinden ateşleme yapabileceği gibi...
Niyetim asla kötü niyetli bir eleştiri değil bir dostunuz olarak yazıyorum inanın. 

Bu tür sorunlardan korkuyorsanız kırma sistemli tüm tüfeklerin en büyük güvenlik avantajını kullanabilirsiniz.  
Pozenizi namlu kırık şekilde atım yatağı iki fişekle dolu bir şekilde güvenle çadırın bir kenarına koyabilirsiniz. Acil bir durumda tüfeği almanıza birlikte kapatıp tüfeği kurmuş Olursunuz. 
Sevgiler saygılar... 

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Dost, sbaslar, bilhan
Sn. kaan han,

sizin çadır epey büyük sanırım Smile

Benim araçtan uzaklaşıp yürüdüğüm kamplarda (ki genelde bu tip kamptan daha fazla keyif alıyorum) kullandığım çadırın içerisinde tam anlamı ile dik oturmak bile mümkün değil. Eğreti bir yatma pozisyonunda iken fişekleri düşürmeden kırılı tüfeği kapatmak epey dikkat isteyen bir hareket(hatta fişekler kısmen dışarı kaydıklarında dahi tüfeği kapatmak çok zor). Çift taraflı bant ile atım yatağına fişekleri yapıştırmadan pek olacak iş değil Smile

Selamlar.

Alıntı

Şikayetçi olduğum fişek sıkışma olayı, yeni aldığım fişeklerde (28 gr ve 30 gr) olmadı. Sanırım yüksek gramajlı ve metal kısmı kısa fişeklerde problem oluyor.

AliExpress'ten 1,35 dolara sipariş ettiğim dipçik çorabı da bugün elime ulaştı.

Günübirlik ya da pansiyon konaklamalı yürüyüşlerde kullanmak üzere tüfeğinde içine sığacağı bir ön gözü olan 35 litre civarı  bir çanta ihtiyacım var.  Tavsiyelerinizi bekliyorum.

[Resim: dp-corap.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
aseyhan
Ben de sırt çantası için tüfek tercihimi Öncü marka horozlu tek kırmadan yana kullandım,

[Resim: 20190302-151202.jpg]

üzerine işlenmiş resimden zımparalayarak kurtuldum, şimdilik boyama ihtiyacı hissetmedim.

[Resim: 20190302-151242.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
aseyhan, Emir93
Fişekleri dipçik fişekliğinde taşıyacağım

[Resim: 20190302-151345.jpg]

1 adet tek kurşun, 2 adet şevrotin, 2 adet saçma 1 adet de işaret fişeği taşımayı planlıyorum

[Resim: 20190302-151636.jpg]

sırt çantasına girdiği hali böyle

[Resim: 20190302-151718.jpg]

Arkadaşlar, sizin kamp çantasına girecek tüfeğin üzerinde ya da bu tüfekte kullanmak üzere kendi üzerinizde taşıdığınız fişekler için tercihleriniz nelerdir?

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
aseyhan, yyildiz, Emir93
Sayın Marlinspike,
Tüfeğiniz hayırlı olsun.
Firmalar tüfeklerin üzerine resim işlemeye uğraşana kadar keşke tetik ve horoz sertliğini ayarlasalar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
marlinspike, Serkan Yılmaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi