Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 Elite S Combat kutu açılışı
Merhaba,

Combat'ın satışları dün saat 13.30'da başlayacaktı, sabahtan gidip belgeleri teslim edip saatin gelmesini bekledim. Alttaki fotoğraftaki son bir dakika da geldiiii geçti :Smile Büyük ihtimalle Türkiye'de satılan ilk Combat oldu. 

[Resim: IMG-4775.jpg]

Kutu içeriğini bu sefer Amerika'dakilerle aynı (4 farklı red dot adaptörü dahil), bir de metal fırça ilave edilmiş. Bu geniş kutuyu seviyorum ben, SFx'inki de benzer kutu. İki boy kabza sırtı, yeni kılıf, montaj kartı, kullanma kılavuzu, harbi seti, yağ, bir tane 18'lik, bir tane 15'lik şarjör, hızlı dolum aparatı, küçük kutunun içinde de yedek fiberler, şarjör düşürme mandalı için üç farklı boyda parça, reddot adaptörüne takılan sürgü kurma kolu vs bir kaç küçük ıvır zıvır daha.

[Resim: IMG-4789.jpg]

Hemen SFx'in yanına geçip bir iki poz verelim... 

[Resim: IMG-4884.jpg]

[Resim: IMG-4889.jpg]

[Resim: IMG-4894.jpg]

[Resim: IMG-4896.jpg]

SFx'te büyük kabza sırtını takmıştım, bunda gerekmeyecek gibi. Genel olarak boya, işçilik güzel görünüyor. Oynayan, sallanan, gözü de eli de rahatsız eden bir şey yok gibi. Bu "compact" boyutlara ısındım ben, "büyük" SFx'e göre bende daha tok duruşlu bir hissiyat uyandırdı. Hakim olması daha mı rahat olacak acaba, bakacağız.

[Resim: IMG-4897.jpg]

[Resim: IMG-4898.jpg]

[Resim: IMG-4899.jpg]

[Resim: IMG-4901.jpg]

Alüminyum düz tetik. MKE polgionundaki 15 atım ve evdeki snapcap çalışmalarında gördüğüm o ki, istinat boşluğunu aldıktan sonra tetik çok net düşüyor (gayet hafif ama aşırı hafif değil Smile )  ve kesinlik "overtravel" yok. Tetiğin formu itibarıyla da tetik hatası yapmak için artık ekstra uğraşmak gerekecek Smile

[Resim: IMG-4830.jpg]

Atım yatağı dolu göstergesi...

[Resim: IMG-4906.jpg]

[Resim: IMG-4908.jpg]

Alüminyum magwell ve +3 uzatma

[Resim: IMG-4902.jpg]

Sfx'te olan ama normal Elite'lerde olmayan şarjör mandalı uzatmaları Combat'a eklendi. Şarjör mandalı "M" (orta boy) takılı geldi, bir küçüğü, bir daha büyüğü veya boş olarak da kullanılabiliyor.
Fotoğrafta ayrıca hiç kullanacağımı düşünmediğim tetik emniyet kilidi var, oldukça uğraşılmış aslında ama bakalım...

[Resim: IMG-4909.jpg]

Kabza önündeki ve arkasındaki tırtıklar

[Resim: IMG-4910.jpg]

Bu arada en sevdiğim uyarılardan biri de bu "Fires without magazine" Smile

[Resim: IMG-4911.jpg]

Yeni hafifletilmiş namlu

[Resim: IMG-4800.jpg]

Benim SFx'te taçlama yok bunda var...

[Resim: IMG-4804.jpg]

Alıntı
43 üye teşekkür etti:
iso, Carbon12, mimaslan, lenduha, Yusufilkay08, tirendaz, madenci08, heisenberg, efe1753, yyildiz, Mechul, msari, alone61, ilbay, ERDAL, ThePulchra, blacksea, m16a2, batuhanvurall, kepenek50, Kıraç Ata, tanerzorlu01, V-Ozdemir, Vectra, sem, Sabri, browning 61, hotelmike, Triggernazi, Karasu, Dr.Vatan, PersonalDefence, alpago, orpeus, oluc, matador, demirci57, Amasya05, rainman, Zemre10, mertk, Cougarx, OnurD
Boyası çok kaliteli görünüyor.
Aşağıdaki red dot takılabilmesini sağlayan kapak da SFx'te vardı, Elite'lerde yoktu, Combat'a eklendi.

[Resim: IMG-4815.jpg]

Yeni gez. Bu "SAI" gez arpacık setini, SFx'teki "Warren" set'ten daha kullanışlı buldum. Gezin oyuğu bunda köşeli, Warren'da ovaldi. Arka tarafı da Warren'ın düzdü, bunun tırtıklı, ön tarafı da küt, kemere vs. takıp sürgü kurmak için kullanılabilir gibi bir görüş var.

[Resim: IMG-4820.jpg]

Magwell buradan sökülüp takılıyor, kabza sırtının altındaki oyuğa giriyor.

[Resim: IMG-4835.jpg]

Aile fotoğrafı, (yeni mermiler, beşerli paketler halinde naylon poşetlerin içinde geldi.)

[Resim: IMG-4918.jpg]

Kutularla ilgili son bir iki detay;

Birincisi "çift başlı kartal" kalkmış", bununla ilgili amerikalıların bir yorumunu okumuştum ama hatırlamıyorum ne dediklerini, bi bakıcam.

İkincisi, kutunu üzerindeki tırtıklar birbirlerini içine geçecek şekilde erkek/dişi olarak yapılmış, beni düşünmüşler sağolsunlar Smile

[Resim: IMG-4924.jpg]

[Resim: IMG-4880.jpg]

[Resim: IMG-4921.jpg]

Dışarıdan fotolar şimdilik böyle, bir nevi kutu açılışı gibi oldu.

Henüz bu aralar kıyamam ama, yakında bi ciğerini söküp SFx'te yaptığım gibi dağıtıp, daha detaylı fotoğraflarım.

Hafta sonu poligonda, arkadaşın ifadesini alacağız, bakalım atışlar nasıl olacak?

Efendim ilginize alakanıza çok teşekkür ederim, hep söylüyorum, bu gün bu tabancayı sevdim ya, yarın da başka bir tabancayı hem de daha çok severim, o zaman geldiğinde sizden ricam yüzüme vurmayın Smile. (şaka şaka, vurabilirsiniz, Smile Yeter ki beraber keyfimiz yerinde olsun. Siz olmasanız bu işler de bu kadar keyifli olmaz zaten

Hepinize saygılarımla,

Alıntı
70 üye teşekkür etti:
iso, XXAHMETXX, Carbon12, karabasan, a.erdogan, Xlll, Cem1964, Hero17, ginobilly, maho07, Shepherd, mimaslan, lenduha, alpercuhaci, LKT, SKN, marek, LAMRETOEJ, wildeagle, tirendaz, Arslan bey, wubıh, madenci08, heisenberg, FireStorm, efe1753, Red Kit, ceruh, yyildiz, demasoni, alone61, ilbay, ERDAL, ThePulchra, ombra, beyazkurt, ugurucar57, blacksea, m16a2, batuhanvurall, Murata, kepenek50, Kıraç Ata, meta, tanerzorlu01, smhyksl, sem, Sabri, selcuk_01, emred, drmehmet, Triggernazi, yasin1210, Dr.Vatan, PersonalDefence, Fruktoz23, S@riyerli, alpago, matador, demirci57, ErDiNi78, kutaysahin89, Amasya05, usame, rainman, emre76, Zemre10, HaltascH, Cougarx, OnurD
Sn. Red, hayırlı olsun keyifli atışlar dilerim...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
red
En yakışıklı yerli ,umarım mekaniğinden de olumlu sonuçlar alıp keyifle yolunuza devam edersiniz

Hayırlı olsun...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
red
Kıyılarda yüzen yeni bir üye olarak keyifle okudum ve bir okadar hevesle kullanım izlenimlerinizi bekliyorum.Tekrar hayırlı olsun.Güvenli ve keyifle kullanmanızı dilerim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
red
Hayırlı uğurlu olsun görünüşü cok hoş yanlız bence sfx daha bi karizmatik.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
red
Hayırlı uğurlu olsun Sayın red. Değerli fotoğraflar için teşekkür ederim.

İki şeyine ısınamadım bu modelin.

İlki tetikteki emniyet nedeniyle parmak yerleştirme oyuğunun bulunmaması, ikincisi de (şu an çok sorun olmasa da) gövde-namlu aksı/yüksekliğinin fazla olması.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
red
(01-11-2018, 07:00 PM)LKT demiş ki: Hayırlı uğurlu olsun Sayın red. Değerli fotoğraflar için teşekkür ederim.

İki şeyine ısınamadım bu modelin.

İlki tetikteki emniyet nedeniyle parmak yerleştirme oyuğunun bulunmaması, ikincisi de (şu an çok sorun olmasa da) gövde-namlu aksı/yüksekliğinin fazla olması.

Sn LKT,

Sağolun, çok teşekkürler.

İki konuda da haklısınız. Parmak oyuğu benim de SFx'ten alışık olduğum, Combat'ta da isteyeceğim bir şey olurdu. Bore-axis scalasında da TP9 serisi yukarılarda gerçekten.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
LKT
Merhaba Sn.Red.
Yeni tabancanız hayırlı olsun.
Keyifli kullanımlar dilerim.
Fotoğraflar gayet açık, net ve her iki model de pek yakışıklı.
Maşallah diyelim.

Hazır sfx ve elite combat' ı yanyana görmüşken, aklıma bir soru takıldı.
Canik sfx' e benzeyen sfl gibi bir model çıkartmış.
Ancak mke de göremedim.
Bu modelle ilgili satış bilgisi, ayrıca sfx ile farkı nedir;
Hazır bu başlık açılmışken, başlığı da pek kirletmeden ucundan kıyısından sorayım istedim.

Alıntı

Sn kivop,
Çok teşekkürler. 
Sfl sadeleştirilmiş Sfx gibi. Reddot kapağı, fiber arpacık, boyu ayarlı şarjör düşürme mandalı, ve uzatılmış sürgü düşürme eksik olan parçaları sfx?e göre. Fiyatı uygun tutmak için. Sfl satılmıyor mu acaba Türkiye?de, bilmiyorum. Ama SFx?in siyahı (şu kampanyalı denen şeylerden) ona bi bakın, alabilirseniz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi