Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Son üretim FS92 incelemesi ve hüsran..
(02-11-2018, 12:48 PM)harun demiş ki:
(01-11-2018, 10:35 AM)Carbon12 demiş ki: Acaba o gün kontrol etme imkanınız olsaydı ne değişirdi? Zira bütün evraklar hazırlandıktan ve ödeme yapıldıktan sonra en son elimize silahı veriyorlar... Kime ne anlatabilecektiniz ki?

MKE'den ayrılmadan, verilen silahta kusur gördüğünüzde değiştirme isteme hakkınız var.
MKE'nin poligonunda silahı atışlı teste sokup, arızası veya tutukluğunu tespit ettiğinizde değiştirme isteme hakkınız var.

MKE'nin tesisini terk ettiğinizde bu haklarınızdan vazgeçiyorsunuz, artık tüketici hakları çerçevesinde ve uzun soluklu ve sıkıntılı tamir veya değişiklik süreçleriyle baş başasınız.

İlk silah seçimimi HS2000 olarak yapmıştım. Poligonda denedikten sonra yaptığı tutukluk neticesinde emektar Mustafa hocanın beyanı ile silah değiştirilmişti.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpago
İstanbul MKE'den aldım ben silahımı.Sadece seri numarasını teyit edip kutuyu geri kapattık.Atış şansım olmadı haliyle.Vakit darlığı ve çiş hezimeti nedeniyle kaptığım gibi çıktım.
Beretta genel olarak bir özensizliğe döndü bana kalırsa.İşyerimde satılık olan Beretta A300 ün pistondan gelen tahrik kolu üzerinde kaynak çapağı gibi bir şey farkettim.

Alıntı

Merhaba Değerli Forumdaşlarım

Çok geçmiş olsun Sn:a.erdogan

Yerinizde olmak istemezdim , çok üzücü bir durum , inşallah sonrası güzel olur,sıkıntılarınız giderilir.

Çok sevdiğim bir firma olması beni dahada üzdü.

Hayatımızda bildiğimiz şeylerle bile tekrardan tecrübe yaşıyoruz malesef.Dikkat konusu hepimize tekrardan tecrübe oldu.

herkese selamlar saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
red, a.erdogan, Murata
Babamdan kalan 20 yıllık tabancam bundan daha iyi durumdadır.. Toplam atış sayısı 200 altında olması önemli etken ancak sizin tabancan sıfır hali bile hüsran.. Allah sabır versin.. Şimdi yivli tüfek almayı düşünüyorum ancak önceden inceleme imkanım olması gerekir yoksa almam.. Okadar para verip tansiyon hastası olamam. İstanbul silah inceleme teklifimi kabul etmedi... İyi günlerde kullanın..

Alıntı

Ticaret kanununa ve tüketici kanuna da aykırı. Herkes bedel ödemeden önce alacağı malı görme inceleme reddetme hakkına sahiptir.

Ger gör ki devletin kurumunun devletin nizamına saygısı yok. Şimdi alınan mal böyle ayıplı çıktı. Muhatap kim? Malı satan MKE mi ithal eden firmamı ? MKE ben sattım ben ilgilendirmez der. Zaten MKE nin neresi doğruki burası düzgün olsun. Her yerinden tel tel dökülen bir lakayıt kurum. Koca orduyu top mermisi ithalatına mecbur kılmış güya devlet kurumu.

Hadi diyelim firma gel değiştirelim dedi. Yeniden ruhsat masrafı zaman kaybı. Burası Türkiye değil mi?

saygılar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
a.erdogan, harun, Dost, Shepherd, Murata, husrev, drmehmet, mimaslan
Sn a.erdogan'ın başına gelen üzücü durum sonrası, dün İstanbul MKEK'e silah almaya gittiğimde epey temkinli idim. Öncelikle tam boy FS92'ler web sayfasındaki stokta görünmüyorlar ancak vitrinde sergilendikleri için sınırlı da olsa stoklarında bulunuyor. Bu bilgiyi de vermişlerdi.

Satış işlemini gerçekleştiren hanımefendiye bir silahseverin aldığı FS92'nin kusurlu çıktığını, dolayısı ile satıştan önce silahı görmek istediğimi ve bir kusur olması halinde almayacağımı belirttim. Bu tür bir durumda satışı elbette iptal edebileceklerini belirttiler.

Keza, depoda kalan son Inox'un gövdesinde yer alan "READ MANUAL BEFORE USE" uyarısının iyi darp edilmediğini farkedince, vitrindekini talep ettik. (Ben farketmedim aslında, bana eşik eden Sn. Ret Kid sağolsun Smile ). Bizden geçer not alınca satın almayı gerçekleştirdik.

Akşam vakti olması, Kurumun görece sakin olması, bir şekilde yaptığını "görevi" olarak adlandıran hanımefendinin silahları getirtip-götürtmekteki sağduyulu yaklaşımı işlerimizi kolaylaştırdı sanıyorum.

MKEK yetkilileri asgari medeniyet ve nezaket dairesinde iletişimde olduğunuz sürece yardımcı oluyorlar. Bunu daha önce de tecrübe ettim. Kendi ifadeleri ile her gün onlarca "sıkıntılı görünümlü" kişiye, kanun gereği silah satmak zorunda kalmak elbette yıpratıcı olmalıdır.

Sn a.erdogan'in yaşadığı sorunun kaynağında da zaten o silahı ihraç eden ve ithal edip kabul eden iki taraf bulunuyor. Çözümünde kolaylıklar diliyorum

Saygılarımla.

[Resim: IMG-5607-Kopya.jpg]

[Resim: IMG-5608-Kopya.jpg]

[Resim: IMG-5606-Kopya.jpg]

Alıntı
25 üye teşekkür etti:
Red Kit, madenci08, yyildiz, LKT, blacksea, taarruz, Carbon12, ugurucar57, a.erdogan, harun, mimaslan, Yasin06, Murata, efe1753, PersonalDefence, matador, sem, wildeagle, shelby, XXAHMETXX, xeorx, alpago, Ahmet Efe, karaca, husrev
Hayırlı olsun Sayın lenduha.

IT2017 yazıları beni benden aldı bu arada. Yine yazı derinlikleri eşit değil, Beretta'da (hem İtalyan üretim hem Amerikan üretim) genel bir kalite düşüşü olduğunu iyiden iyiye görmüş oluyoruz. Sad

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
Çok teşekkürler Sn LKT,

IT2017XXX ile başlayan kısım silahın seri numarası (son 3 haneyi silmiştim). Sonradan darp edildiği için farklı derinlikte sanıyorum. Benim de kalite ile ilgili kaygılarım vardı doğrusu ancak genel kalitenin -polimer irca yayı mili dışında!- tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
LKT, tirendaz
Sn. Lenduha, hayırlı olsun. Güzel günlerde, kazasız belasız kullanın.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
Sn. lenduha silahınız hayırlı uğurlu olsun..Allah kaza,bela,tutanak göstermesin;
Benim silahımdaki sorunu Stoeger'e giderek hallettim.Emniyet kolunu yenisi ile değiştirdiler,namluya tesviye ve kaplama önerdiler ancak kabul etmedim.Konuyu Beretta ile paylaştıklarını ve Beretta'nın mail adresimi istediğini söylediler.Hediye olarak bir adet silah kilidi alarak döndüm.Fotoğraf paylaşmak istiyorum ama sistem hata gösteriyor.
Sonuç can sıkıcı ama yinede silahım ile mutluyum.Browning ile yıldızımız barışamadı gitti.En azından istediğim gibi vuruşlar yapabiliyorum.
İyi günler dilerim.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
shelby, lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi