Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Son üretim FS92 incelemesi ve hüsran..
(31-10-2018, 11:55 PM)a.erdogan demiş ki: Asıl mesele şu ki kalite kontrolden bu silah nasıl geçti?

Sizin kalite kontrolünüzden nasıl geçtiyse, aynı şekilde olmuştur.  Wink

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
kararsız, a.erdogan, browning 61, xeorx
Sayın a.erdogan, başınıza gelen durum nedeniyle geçmiş olsun diyorum. Ben de Beretta 92FS model silah sahibiyim. Üretim maliyetlerinden etkilendiği bir gerçek. Ancak şans faktörü de önemli. Çünkü karşınızda size yardımcı olabilecek çok fazla muhatap bulamıyorsunuz. Ben olsam alırken yetkiliye neden internet adresinde stokta gözükmediğini sorardım. Belki sorunlu olduğu biliniyordur. Sağ taraf emniyet mandalı boyaya daldırma değil, kalıptan yamuk yumuk çıkmış gibi duruyor. Sayın lupus'un da burada yazdığı gibi "Beretta Beretta'dır." Ancak sizin silahınıza baktığımızda bir Beretta görülmüyor. İnşallah istediğiniz şekilde sorununuz halledilir.
Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
a.erdogan
Acaba o gün kontrol etme imkanınız olsaydı ne değişirdi? Zira bütün evraklar hazırlandıktan ve ödeme yapıldıktan sonra en son elimize silahı veriyorlar... Kime ne anlatabilecektiniz ki?

Neyse ki bir tesfiye sözü vermişler... Fakat yaşanan can sıkıntısının telafisi yok. Şu olay yurtdışında yaşansa, sosyal medya üzerinden rezil edilirlerdi, belki size tazminat dahi ödenmesi durumu söz konusu olabilir idi.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
a.erdogan, Murata
Stoeger geri dönüş yaptı.Fabrikaya davet edildim ve emniyet kolunu yenisi ile değiştireceklerini yüzey tesviyesini yapacaklarını beyan ettiler.Yol masrafımıda sordum bir şey yapamayacaklarını söylediler.Artık ne koparırsak kardır.Şarjör isterim,kabza kapağı isterim.Havalı tüfek isterim.Boya işine girmeyi düşünmüyorum.Tekrar boyadansa kaplama daha iyi olabilir.Fabrika sadece fosfat boya yapar diye biliyorum.Yanlışım var ise düzeltin lütfen.Herkese teşekkürler.

Alıntı

93 Üretimi Beretta'm ve ''YENİ'' Beretta'm...
[Resim: CC8-D8-EC8-64-D3-438-E-9729-275251255252.jpg]
Namludaki adını sen koy adlı çalışma Smile
[Resim: E3-AF8-C57-7-FCF-4507-8-D89-2645-FF8-D6607.jpg]
Yüzey kalitesi....
[Resim: 154-B9-E5-B-BBBF-4-C44-B2-FB-2-E83-FF08-ACDB.jpg]
Sanayi damgaları...
[Resim: 4-FB5718-C-E277-4978-A4-F5-49057-ED1-C780.jpg]

[Resim: A1-A09-CEC-0-B5-F-410-A-9769-90-D17168-E2-EA.jpg]

[Resim: 850-F05-D8-9331-4389-8-F34-406-A43-A6670-B.jpg]

Dursun Abi'ye yol gözükecek anlaşılan.. Sn. Mustafa Kozluoğlu Bey'e bugün gül ağacı kabza siparişi vereceğim..

Alıntı

Sn a.erdogan,

Ülkemizin en yavaş Silah Ruhsat şubesinde işlem yaptırmak zorunda olduğum için ben kağıdı alamadan Beretta 92 FS'ler tükenmiş, üzülmüştüm. Son derece aydınlatıcı ve benim için karar değiştirici paylaşımınız için teşekkür ederim.

Benim için "her kötü işin bir iyi yanı" ortaya çıkmış oldu, umarım sizin için de aynı şekildedir.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
a.erdogan, Murata
(31-10-2018, 11:55 PM)a.erdogan demiş ki: ...Gövde tesviyesi+boya+namlu+emniyet kolu değişimi için taahhüt verdiler...

Tetikte de sorun var gibi...

[Resim: 1.png]

Bu silah DEMO falan olabilir mi? Yada kalıpları stajyerlere döktürdüler galiba!
Acaba sorun kalıp kimyasallarında mı yoksa metal alaşımında mı? 2.si daha tehlikeli...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
musti267
Tetik gövde gibi aynı alüminyumdan yapılmış büyük ihtimal ile.Silahın en sevdiğim yanı tetik ezerken verdiği his.Beretta Beretta'dır sözü burada geçerli.Hissiyattan taviz verilmemiş.Görsel rezalet Smile

Alıntı

Tetik gerisinde kaplamanın attığı görülüyor. Bu ne umursamazlık arkadaş, aklım almıyor.

Alıntı

(01-11-2018, 10:35 AM)Carbon12 demiş ki: Acaba o gün kontrol etme imkanınız olsaydı ne değişirdi? Zira bütün evraklar hazırlandıktan ve ödeme yapıldıktan sonra en son elimize silahı veriyorlar... Kime ne anlatabilecektiniz ki?

MKE'den ayrılmadan, verilen silahta kusur gördüğünüzde değiştirme isteme hakkınız var.
MKE'nin poligonunda silahı atışlı teste sokup, arızası veya tutukluğunu tespit ettiğinizde değiştirme isteme hakkınız var.

MKE'nin tesisini terk ettiğinizde bu haklarınızdan vazgeçiyorsunuz, artık tüketici hakları çerçevesinde ve uzun soluklu ve sıkıntılı tamir veya değişiklik süreçleriyle baş başasınız.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Carbon12, browning 61, red, alpago, yavuzmete, lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi