Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Son üretim FS92 incelemesi ve hüsran..
Sayın arkadaşlar;
    Yaklaşık 8 yıldır forum üyesi ve takipçisiyim.Hamdolsun okumadığımız konu kalmadı.Silah işi i yaptığım halde o kadar çok şey öğrendim ki buradan..Hep okuduk,izledik ve keyif aldık.Sadece okudum ve bir şey paylaşmadım herkes hakkını helal etsin lütfen..

Konumuza gelir isek,geçen hafta 3 adet satın alma belgem ile İstanbul MKE kurumuna gittim.1 adet Tisaş 1911,1 adet Beretta FS92 satın aldım.Bu tabanca stokta gözükmüyordu.Son dakika yetişmemden ve Sn. Güvenlik arkadaşın wc izni vermemesi nedeni ile alelacele tabancalarımı alıp memleketime geri döndüm.Kutu açılımını yaptığımda gördüğüm şey beni asla tatmin etmedi.Emniyet kolu üzerindeki boya(boyamamışlar,resmen daldırıp çıkartmışlar) dalga dalga ve akmış bir şekilde idi.
[Resim: 8231348-E-4753-439-A-8188-1-C8-AA328-C5-F8.jpg]

Namlu taçlaması eşit değil,fotoğrafta tam belli oluyormu bilemedim.
[Resim: F5-EE9346-DBA6-40-F9-8-BA0-74049-AF9-AEBA.jpg]

Alüminyum alt gövde kumlanılıp boyanmış.Yüzey görüntüsü rahatsızlık veriyor,sanayi kodları okunamıyor..
[Resim: BB63-AB33-82-B9-42-FE-BF26-C5599-B75171-D.jpg]

Namlu önünde ateş menevişi gibi kahverengi dalgalanmalar var..
[Resim: 44-F075-E2-F033-4-EE0-A9-EE-5-AC682126-B2-F.jpg]

Üzerinde gelen orjinal şarjör ve sahibi olduğum Mec-gar şarjör..
[Resim: DD46-F75-F-FCB4-47-A4-9466-026-ADF585-BB4.jpg]
Kutu düzeni değişmemiş..

[Resim: 56-E36854-7-B8-D-4-B7-C-BD0-A-C846-D4-DD296-E.jpg]
Sonuç olarak Beretta üretim maliyetlerine yenilmiş gibi görünüyor.Eski üretimli tabancalarda bu tarz hatalar mümkün değil idi.Konuyu Stoeger ile paylaşıp sitem ettim,Beretta'ya iletileceğini ve hataları telafi edebileceklerini söylediler.Belki kalite kontrol birimindeki arkadaş hanımı ile kavga etmiştir Smile
Herkese teşekkür eder iyi forumlar dilerim.
Ahmet Erdoğan-BİLECİK

Alıntı
25 üye teşekkür etti:
LKT, Vectra, fsmy, Cem1964, ilksurfer, lenduha, Carbon12, sem, tirendaz, wubıh, mimaslan, demasoni, bilakiss, Murata, kuti, Red Kit, Triggernazi, tanerzorlu01, sauerist, Ahmet Efe, matador, alpago, Vefasiz, xeorx, defender45acp
Aklıma 89 üretimi F 92ler geldi. 29 yıllık olmasına rağmen boyası ve işçiliği daha özenli ve güzel yaşına rağmen hala kendini aşık ettirecek türden.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
wubıh
Hali hazırda bir adet 93 üretimi F81 tabancam var.Özellikle yazları taşıdığım halde hiçbir hatası yok.Evvelce sahip olduğum FS92'yi hiç sebepsiz satmış ve BHP almıştım.Hiç bir zaman tetiğine alışamadığım gibi doğru düzgünde asla hedef vuramadım.Aslında HS almak niyetindeydim ama stokta gözükmediği halde soruma olumlu cevap veren görevliye dayanamadım ve tekrar FS92 satın aldım.Stoeger cuma gününe kadar süre istedi gereğini yapmak için.Tabancayı henüz işletmedim ama MKE kurumuna iadeside mümkün değildir.

Alıntı

Geçmiş olsun Sn. a.erdogan

Söylenecek çok şey var da susalım..! Belki böyle daha iyi anlaşılır...
Bu arada ne kadara mal olmuştu Beretta size?

Saygılar

Alıntı

10.899TL Ödeme yaptım..2400TL MKE mermi,her ne kadar MKE bayisi olsamda indirim alamadım.Silahla verilen mermi hakkımı kaybetmek istemediğimden.3200TL TİSAŞ 1911,200 adet S&B fişek 815TL.1 adet satın alma kağıdı ile geri döndüm..

Alıntı

Bu kadar berbat bir yeni beretta görmedim. Bizde az kullanılmış 1982 imalatı F-84 var. Sanat eseri gibi boyası işçiliği hala var. Perdahı parlaklığı sanat eseri gibi .

İnanılmaz. Mümkünse değiştirin.

saygılar.

Alıntı

Sn. a.erdogan, kaymakamlıklarda bulunan, tüketici hakem heyetine danışın bence. Sonuçta ortada ayıplı bir ürün var. Belki onlar bir şey yapabilirler.

Alıntı

Özetlersek:

Altınıza bile edecek olsanız, tabancayı incelemeden ve deneme atışı yapmadan MKE'den çıkmayın! 
Kapısı silah alanlar için tek yön çalışır...

Stoeger "olur" verirse, MKE hazretleri pek umursamaz ama kozmetik kusurlar için durum limoni, parça değişimi zor. Belki Stoeger size fabrikada yeniden gövde tasfiyesi ve boya yapabilir.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
kuntra, drmehmet, Vefasiz
Yüzyıllardır silah üreten Beretta ailesinin, bu silahın fabrikadan çıkıp son kullanıcıya ulaşmasına izin vermesi gerçekten utanç verici.

Her şey bir yana, o namusu ağzı taçlaması bir yana. Eğer böyle bir şeyi yerli üreticilerimizden birisinin silahında görseydik, demediğimizi bırakmazdık.

Aslında herkesin bu fotoğrafları Beretta İtalya'ya gönderip; "Yeni kalite standardınız bu mu?" diye sorması lazım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
browning 61
Gövde tesviyesi+boya+namlu+emniyet kolu değişimi için taahhüt verdiler.Asıl mesele şu ki kalite kontrolden bu silah nasıl geçti?
Hiç kullanmadan hasar kayıtlı silah almış olduk.. Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi