Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligonda Kafasına Sıkıp İntihar Eden Genç
#1
Adana'da bilgisayar mühendisliği öğrencisi, gittiği atış poligonunda bir süre ateş ettikten sonra başına bir el ateş ederek gözetmenin yanında intihar etti.

Video için twitter linki;

https://twitter.com/azonceoldu/status/10...69440?s=12

Çok yazık, gencecik bir adam. Ne derdi olursa olsun böyle bir sonuca varmamalıydı.

Hadi kendi hayatından vazgeçti, ya yanındaki gözetmeni de vursaydı.
 
Alıntı

#2
Adana'nın suyunu ya da bakış açısını bir daha gözden geçirmekte fayda var.
Daha dün de bir anne üç çocuğunu kesip kafalarını bedenlerinden ayırdı.
Tabii bu gözden geçirme ve yeniden reform sürecinde forumumuzdaki Adanalı dostlarımıza çok görev düşüyor.Şiddetin muhakemesini yapan, bilinçli silah taşıyan ya da bulunduran ve genelde eğitimli bir topluluk buradaki dostlarımız.
Birileri bu olay sıklığına sosyal bir düzenleme için düğmeye basmalı.

Saygılar.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Shepherd
#3
(23-10-2018, 02:04 PM)Ahmet Efe demiş ki: Hadi kendi hayatından vazgeçti, ya yanındaki gözetmeni de vursaydı.

Hocam , vurmayı boşverin o eğitmen nasıl kendine gelsin. Eline ateşli silah bile alamaz uzunca bir süre zavallı adamcağız.Korkunç bir travma.

Selamlar
Heinz
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp
#4
Allah korusun çok acı bir durum. Giden cana yazık, geride kalanlara yazık. Okuyup silah konusunda ahkam kesenlere yazık. Yazıklar olası bir durum.
 
Alıntı

#5
Görevli arkadaşın refleksi gayet iyi, tabi ki silahı tutan kişinin beynini okuması beklenmemeli. Kendini korumak ve olayı engellemek arasında ince bir çizgide bu denli hızlı davranması çok başarılı.

Bu silah atıcıya mı ait yoksa poligona mı? Büyük ihtimalle poligona aittir diye düşünüyorum... Bu çerçeveden bakınca ve poligon intiharları istatistiklerinde de eğer böyle bir sonuç var ise;

Silahı poligondan tedarik eden atıcılar için ek güvenlik tedbirleri alınabilir. Anlık GBT soruşturması, şüpheli olması durumunda atıcıya refakat sırasında çeşitli tedbirler, veya özel bir yolda atışa izin verilmesi gibi, tabi bu noktada yasal düzenleme gerektirecek durumlar olabilir. Yani ABD'deki taksiler gibi silaha bir koruma camının arkasından ulaşması ve arka tarafa silahı geçirememesi gibi bir önlem olabilir mesela...

Zira bulundurma yahut taşıma ruhsatlı silahı olan kişinin intihara teşebbüs ve nihayetinde intihar için poligona gelmesi ihtimalini düşük görüyorum.
 
Alıntı
6 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01, pasa_7676, Shepherd, sarp kılıç, Ahmet Efe, defender45acp
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi