Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Webley Scott Coach Gun
[Resim: IMAG0900.jpg]

[Resim: IMAG0904.jpg]

[Resim: IMAG0905.jpg]

[Resim: IMAG0903.jpg]

[Resim: IMAG0882.jpg]

[Resim: IMAG0902.jpg]

Selamlar arkadaşlar, geçen hafta elime ulaşan, Türkiye'deki en kaliteli yivsiz tüfek üreticilerinden biri olan Akus firmasından özel ölçü ve isteklerime göre yaptırdığım tüfeğimin fotoğraflarını paylaşmak istedim.
Tamamen keyif ve biraz da güvenlik amaçlı yaptırdığım yeni gözdem, İngiltere markası Webley Scott'un bazı modelleri ülkemizde Akus firması tarafından üretiliyor ve yerli firmamız son derece üst kalite segmentlerinde, diğer avrupa üretimi markalarla çok rahat boy ölçüşebilecek seviyelerde tüfekler üretiyor.
Özelliklerine gelince:
Tamamen benim isteğim olan çift tetik, ejektörsüz, 51 cm namlu (her ikisi de şoksuz 76 mm yatak) kişisel ölçülerime göre dipçik formu ve 2,5 numara kalitede ceviz ahşap aksam. Ayrıca cam meneviş namlu ve kemik meneviş göve ve sade gravür...
Aslında Webley Markası olarak alma niyetinde değildim fakat istediğim namlu ellerinde Webley olarak hazır olduğundan tüfek siparişten18 gün sonra elime ulaştı. Muazzam işçiliğinden dolayı Akus firmasına Oğuz Bey'e ve kaliteli hizmet anlayışlarından dolayı Yalova'mızın düzgün esnaflarından Avdan Av bayii işletmecisi Gürsan Bey'e teşekkürlerimi sunarım. Fotoğraflar aceleye geldi lütfen kusuruma bakmayın.

Alıntı
37 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, Xlll, PersonalDefence, efe1753, alone61, madenci08, tirendaz, Ahmet Özalp, harun, Rangeman, çatana, Sabri, mehmetstar, mertk, shelby, bilhan, karabasan, Yasin06, wubıh, lenduha, Hero17, Hakan_, Triggernazi, blacksea, ugurucar57, 1905sss, Surmene, Red Kit, absc42, ducak, eucar, SSSalih, demasoni, haplo, aseyhan, Kıraç Ata, al-me
Bence çok güzel olmuş.  Thumbs Up

Fiyatı herkes merak ediyordur ama sormayacağım.   Rolleyes

Sanırım tamamı deri bir askı kayışı ile yakışıklılığı tam olacaktır.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
mehmetstar, baracuda77, 1905sss
Sn. Harun, fiyatı 4250 TL. Bu fiyat, Akus firmasının internet sitesindeki 'Estate' modelinin fiyatıydı. Malum ekonomik durumlardan dolayı şu anki fiyatı ne olur bilemem. Bunun üzerinde iki model daha var. Estate Lux ve Prestige. Yapılan işçiliğe göre fiyatlar elbette tırmanıyor.
Evet, tamamı deri kayış çok daha güzel olur, onu da ileriki zamanlarda edinme niyetindeyim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
Merhaba Sayın Baracuda77,

Hayırlı olsun tüfeğiniz,

Coach gun benim gerçekten çok sevdiğim bir platformdur.

Kurşun atış-grupman videolarını merakla bekliyorum,

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
baracuda77, tirendaz, serdaraktas

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi