Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balmumu İle Silah Temizliği
Outdoor channel yayınlarında tabanca ve tüfeğin hem ahşap kısımları hem de metal kısımlarının balmumuna sürülmüş bez ile  temizlendiğine dair bir videoya denk geldim...

Midway USA İcra Kurulu Başkanı Larry Potterfield'in sunduğu programda balmumunun ahşabı beslediği,  çizilmelere engel olduğu ve ekstra parlaklık sağladığını, metal kısımlarda da yağ yerine tercih edilebileceğini ifade etti...

Ayrıca taşıma sırasında oluşan yağ lekelerinden de bu sayede korunma şansı olduğunu anlattı...Yani silahı normal yağlar ile temizledikten sonra çantasında, kılıfında veya elbisemizde ister istemez yağ lekeleri meydana geliyor... 
Denemek lazım Smile

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
sem, kaan han, tirendaz, harun

Larry amcam söylemese TV'lerdeki "mucizevi maydanoz kürü" gibi duracakmış. Bilgi için teşekkürler.

Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
red, Carbon12, iso, tirendaz
Sn. Lenduha eklediğiniz videoyu bulamamıştım elinize sağlık...
Larry Amca da Lokman Hekim gibi maşallah Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
Böyle bir ürün ülkemizde var mıdır?
Saygılarımla

Alıntı

Balmumu cilası ikea da var. Aynı üründür umarım. İnternette evde yapılmasını da tarif etmiş kolay görünüyor yapmak isteyenler evde yapabilirler.
(https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ev...-cila.aspx)

Alıntı

Türkiye'de buna benzer birşeyi çok aradım, bulamadım. Silahlara özel bir cila yok malesef. Dipçik için kullanılacaksa o ayrı. Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
Bir sorun çıkmazsa, Aralık ayına Flitz'den alacağımız balmumu tipi ürünleri getirtmiş olacağız. Flitz ürünleri hem silah, hem bıçak restorasyonunda kullanılabiliyor.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
tirendaz, madenci08, kut4, Ruhsuz, nsyuksel, lenduha, 1905sss, alpago, ducak
O halde bekliyoruz Big Grin
Teşekkür ederiz sayın harun.
Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
harun, 1905sss, ducak

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi