Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 SFx detaylı inceleme
Sn red cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Şarjör artırıcıya ihityaç duymam büyük ihtimalle, ama kabzadaki boşluğu teflon bir malzemeden oyarak içten ufak bir vidayla karşılıklı halledebilirim büyük ihtimalle, eğer yaparsam fotoğraflı şekilde forumda da paylaşırım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
red
(22-11-2019, 08:36 PM)BYMK demiş ki: ...elin ergonomisini engelliyor bunu nasıl çözebilirim ?

Sn BMYK,

Atış tecrübenizi veya atış eğitiminizi bilmeden söylüyorum ancak çözmeniz gereken sorun bu olmayabilir. 

SFX gibi tam boy bir tabancanın kabzasını tuttuğunuzda bu kısım sizi ergonomik açıdan engellememeli... Atış yaptığınız el (sağ?) ile kabzayı kavradığınızda, -başparmak ve işaret parmağınız arasında kalan yumuşak bölge ile- baskı yapacağınız nokta buradan çok yukarıdadır. Bu nedenle askı zinciri için açılan çentiği, ergonominizi bozacak kadar hissediyorsanız-baskı yapıyorsanız, SFX gibi uzatılmış namlulu bir tabancanın bile şahlanmasına neden olabilirsiniz.

Bunun yanında görsel olarak sizi rahatsız ediyorsa yapacağınız çalışmayı merakla bekliyor olacağım. Tek noktadan sabitleyeceğiniz ve kenarları bıçak gibi keskin olacak olan bu teflon parçanın size zarar vermemesini dilerim.

Saygılarımla.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
red, Ahmet Efe, harun, waltherslv
Geçenlerde SFX modeli ile poligonda biraz atış yapma fırsatım oldu. Detaylı bir yorum yapmak için az ama hissiyatımı paylaşmak isterim.
- Tetik çok hafif, ben beğendim. Poligondaki tabancanın ahı gitmiş, adı kalmış olsa da hissiyatı güzeldi. Şarjör bitimlerinde sürgü geride kalmadı. Muhtemelen poligondaki tabancanın sıkıntısıydı. Zira internetteki diğer videolarda bu sorunu görmedim.
- Tam bir poligon tabancası, uzun namlunun grupmanı harika, benim gibi acemi birisi bile fena grupman yapmaz.
- Polimerinden tam emin olamadım.

Atışların videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ErhanG, wubıh
Canik artık bu listelere girmeye başladı hem de en tepeden Smile

Daha çok görürüz bunlardan tahminimce. 

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, wubıh, Bariss, harun, yyildiz, sem, Acemi Silahşör, ERDAL, ErhanG, alpercuhaci, waltherslv, marlinspike, Ahmet Efe, Cotyora5252
Şımart bizi Canik Smile

Amerika fiyatlarına baktım şimdilik benzer, hatta Canik sitesinde daha ucuz hale gelmiş bile.

Aslında kişisel olarak Canik "airsoft" modellerini de bekliyorum ben.

"Coolfire'a" gelince, geri tepme hissini denemek isterdim doğrusu çok aklıma yatmamış olsa da. Ardışık atış (follow-up shots) kuru tetik çalışması için faydalı olabilir mi bilemedim, deneyen olursa merak ettim.

Coolfire Eğitim Dönüşüm Kiti

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
sem, wubıh, yyildiz, Sabri, alpercuhaci, Tellioglu, ERDAL

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi