Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP9 SFx detaylı inceleme
Sn. Sabri sürgü yatağının arpacık tarafından başlayıp tahmini 1 cm. arkasına devam eden yaklaşık 2 cm. lik
bir çatlak görünüyor. Şayet bu bir çatlak değil ise kozmetik bir işçilik kusuru olabilirden yola çıksak bile sadece tahminler insanı tatmin etmez. Bence Sn. red'in kesinlikle Canik firmasının bizzat kapısını çalması gerekli gibi duruyor. Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, taarruz
(16-08-2019, 09:57 AM)marlinspike demiş ki: Sayın Red,
Paylaştığınız resimlerde dikkatimi çeken bir alan var, burayı tekrar inceleme imkanınız oldu mu?

Keyifli atışlar dilerim.
Saygılarımla

Sn marlinspike, bir çapak var orda, zararsız, kendi halinde Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
marlinspike
Double-Alpha Academy'nin AlphaX holster'i artık TP9SFx uyumlu. Ben komple seti daha önce almıştım, şimdi sadece TP9SFx uyumlu inserti sipariş ettim, sorunsuz bir şekilde uydu.

Poligoncular ve yarışmacılar için çok iyi bir seçenek.

Boyu, açısı, yeri, şarjörler için sıkılığı ayarlanabiliyor, holster, silah düşmeyecek şekilde basitçe tam kilitli hale getirilebiliyor.

Canikarms sitesine DAA ürünleri yavaş yavaş gelmeye başladı belki tüm ürünler zamanla gelir ama şu an sadece kemer var. Benimkiler hep yurtdışından... 

[Resim: IMG-20191005-154918.jpg]

[Resim: IMG-20191005-154854.jpg]

[Resim: IMG-20191005-154715.jpg]

[Resim: IMG-20191005-154651.jpg]

[Resim: IMG-20191005-154610.jpg]

[Resim: IMG-20191005-154529.jpg]

[Resim: IMG-20191005-154449.jpg]

[Resim: IMG-20191005-120742.jpg]

[Resim: IMG-20191005-120654.jpg]

[Resim: IMG-20191005-120645.jpg]

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
Dost, yyildiz, ErhanG, lenduha, efe1753, harun, Kıraç Ata, wubıh, karabasan, Xlll, xf7er, kuti, waltherslv, sem
Sayın Red,

Silahı Tanıtmak adına yaptığınız paylaşımları çok beğendim. Resimlerden anlaşılmıyor ama polimer silahları sökerken pinleri elle ittiğinizi ve çekiçle vurmadığınızı varsayıyorum. Eğer plastik de olsa bir çekiçle vurarak pinleri çıkartıyorsanız bence yanlış yapmış olursunuz. (Çekici resimde gördüğüm için uyarayım dedim.) Pinlerin zamanla gevşememesi adına bir arıza ya da tadilat gerekmedikçe silahın temizlik amacıyla bu kadar sökülesine hep karşıyımdır. Umarım fikir beyan ettiğim için bana darılmazsınız. Benim kişisel görüşüm bu yöndedir, katılmayan arkadaşlarıma da saygı duyarım. Silahınızı uzun süre keyifle kullanmanız dileğimle.

Saygılarımla.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
harun, karabasan, red, ErhanG, xf7er, sem
(07-10-2019, 01:27 PM)TheNightHawk demiş ki: Eğer plastik de olsa bir çekiçle vurarak pinleri çıkartıyorsanız bence yanlış yapmış olursunuz.

Her türlü silahta, her türlü pin çıkarma işlemi "pin panç" veya "roll pin panç" kullanılarak yapılmalı (pin cinsine göre).

Sayın NightHawk'ın yazdığı gibi, eğer silahınız polimer ise ve pin yuvaları metal değilse, çok gerekmedikçe bu pinleri söküp takmak polimer pim yataklarının zamanla bollaşmasına neden olacaktır.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Rangeman, TheNightHawk, karabasan, tirendaz, red, ErhanG, xf7er,
[Resim: IMG-3488.jpg]

Sn TheNightHawk,

Tac87'den aldığım bu işler için yapılmış fotoğraftaki seti (ölçüleri standart) ve izeltaş'ın metrik pin panç'larını (zımba) kullanıyorum, ayrıca SFx'in kutusundan da bir adet punch çıkıyor, kabza sırtını elinize uygun olanla değiştirmek için.

Ben yapmadım ama kabza sırtı değişikliği dışında kullanıcıların özellikle tetik değiştirmek istediklerinde uygun pinleri söküp taktıklarını biliyorum. Ben sadece merakımdan söküp taktım.

Öte yandan bu pinleri çekiçle değil de, elle iteleyerek söküp takabilenlere ancak hayranlığımı ifade edebilirim. (not: silah tamircisi değilim, asker polis değilim, bulundurma ruhsatlı sıradan bir poligon kullanıcısıyım, o sebeple her türlü fikirleriniz ve önerileriniz çok makbule geçiyor.)

Saygılarımla

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
karabasan, harun, ErhanG, xf7er, TheNightHawk, Sabri, mimaslan
(07-10-2019, 03:53 PM)red demiş ki: Öte yandan bu pinleri çekiçle değil de, elle iteleyerek söküp takabilenlere ancak hayranlığımı ifade edebilirim. (not: silah tamircisi değilim, asker polis değilim, bulundurma ruhsatlı sıradan bir poligon kullanıcısıyım, o sebeple her türlü fikirleriniz ve önerileriniz çok makbule geçiyor.)

Panç (zımba) kullanırken, önce elinizle iterseniz. Çıkmazsa doğal olarak hafifçe zımbaya çekiçle vurarak pimi ittirirsiniz. Yol budur. Önemli olan, polimer yatakları fazla miktarda sök-tak yaparak bozmamak; yanlış ölçü panç kullanarak pin veya yataklara zarar vermemektir.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
red, ErhanG, tirendaz, Karagoz, xf7er, TheNightHawk, Sabri, Zemre10, husrev, mimaslan
Öncelikle merhabalar, formda ilk mesajım ve yeni üyeyim.
Sormak istediğim bir kaç şey var,
İzmirde polis bir arkadaş ile tp9sfx için anlaştık bir kaç güne alıcam nasipse;
2 şarjör var ve uzatma aparatı yok kutu içeriğinde, olması gerekmiyor mu ?
Canik combat modelinin Gez'i çok iyiydi tp9sfx'e o model Gez takan var mı?

Alıntı

[Resim: Screenshot-20191122-201334-Chrome.jpg]

Sormak istediğim bir şey daha var, kabzadaki bu boşluk hiç hoşuma gitmedi, elin ergonomisini engelliyor bunu nasıl çözebilirim ?

Alıntı

Sn BYMK,

Kutudan (Tükiye'de) şarjör kapasite arttırıcılar çıkmıyor, https://www.canikarms.com/tr/online-sati...tiricalari adresinden satın alabilirsiniz.
SFx'te Warren gez arpacık (onlar da hiç fena değil), Combat'ta SAI gez arpacık var biliyorsunuz, baktım da şimdi onu ayırca satmıyorlar internet sitesinde, belki ileride gelir.
Kabzadaki hoşunuza gitmeyen kısım içinse hazır bir çözüm yok bildiğim, oraya siz bir şeyler uydurabilirsiniz.

Saygılarımla,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi