Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Impala Plus - İstanbul Silah Sanayi (SXP Defender kardeşiyle bol foto içerir...)
Merhabalar,

Herhangi bir tüfekle ilk atışlarımı dün yaptım. Çok zevk aldım.

İlk günümün bu kadar zevkli geçmesini tabi ki TTF?ye borçluyum. Başta Sn. AHMET OZALP?A, Sn. gunman?e ve Sn. PersonalDefence?e ayrı ayrı çok teşekkür ederim.

TTF?da ?Impala? diye aratınca toplam 3 mesaj çıkıyor (ikisi Chevrolet Impala hakkında, bir tane de Impala Plus kullanan var mı şeklinde. İlk tüfeğim için ruhsat belgesi başvurumda iki adet satın alma belgesi çıkarttım. Winchester SXP Defender'ı daha çok araştırarak aldım, bir hafta sonra da aynı firmadan devem edeyim mantığıyla Impala Plus aldım.

Impala Plus Slug Namlu 56cm. (kinetik)

Fotolar gelsin,

[Resim: IMG_3940.jpg]

[Resim: IMG_3941.jpg]

[Resim: IMG_3942.jpg]

Kutuyu sevdim, arazide açınca, iki tüfeği iki tarafa koydum, güzel oldu.

[Resim: IMG_3943.jpg]

[Resim: IMG_3944.jpg]

Daha önce Winchester SXP Defender'a da yaptığım gibi söküp temizleyip yağladım.

[Resim: IMG_3946.jpg]

[Resim: IMG_3947.jpg]

[Resim: IMG_3949.jpg]

[Resim: IMG_3950.jpg]

[Resim: IMG_3952.jpg]

[Resim: IMG_3953.jpg]

[Resim: IMG_3954.jpg]

[Resim: IMG_3955.jpg]

Tetik gurubu pek temizdi, sökmeye gerek görmedim, sökmeden temizledim yağladım gene de.

[Resim: IMG_3956.jpg]

[Resim: IMG_3957.jpg]

Altı noktadan kilitli patentli sistem.

[Resim: IMG_3958.jpg]

[Resim: IMG_3959.jpg]

Gez de (yeşil), arpacık da (kırmızı) fiber optik ve ayarlı. Nişan alırken rahattı. Daha çok yolun başındayım, o yüzden nişan alana kadar öğrenmek gereken, sindirmek gereken çok konu var.

[Resim: IMG_3960.jpg]

[Resim: IMG_3961.jpg]

[Resim: IMG_3962.jpg]

[Resim: IMG_3963.jpg]

[Resim: IMG_3964.jpg]

[Resim: IMG_3965.jpg]

Şimdilik böyle.

İlk atışın fişekleri ve fotoğrafları, ve de kardeş SXP Defender ile birlikte fotoğrafları sonraki mesajlarda...

Saygılarımla

Alıntı
25 üye teşekkür etti:
1905sss, Xlll, Murata, iso, wubıh, sem, harun, hunter 12, mehmetstar, ducak, FRD, tirendaz, Ahmet Özalp, karabasan, rallier_61, efe1753, mimaslan, eucar, Carbon12, lenduha, ThePulchra, Sabri, Ugrastelefon, Dr.Oz, aosenguder
Daha bir tane bile fişek atmadan iki tüfek almanın sebeplerini, gerekçelerini anlatayım; ... heves :Smile Başka bişi değil. Anlattım, bitti Smile

Yılbaşından beri, aşağı yukarı her hafta poligona gidip tabancayla (Canik TP9 SFx) atış çalışmanın da, aşağıdaki fotoğrafların sebebi de aynı heves. Daha en boşta Airsoft tabancalarım için DAA'den yarış tipi full kemer, şarjör, kılıf seti alırken de muhtemelen onu ateşli tabancalarla kullanacağım belliydi, nitekim şimdi TP9'la evde yaptığım kuru tetik çalışmalarında bu seti kullanıyorum. Tüfeklerle de benzer çalışmalara başladım bile. Pompalı tüfekle çok eğlenceli olduğu kesin.

Neticede kendimce, üzerinde daha çok bilgi bulduğum ve ikna olduğum SXP Defender'ın da referansıyla, Azeri, Rus ve Yunanlıların dışında sadece Alparslan Şen'in çok detaylı iki videosunu bulabildiğim Impala Plus'ı almış oldum.

Pompalı ve yarı otomatik tecrübelerini, birbirleriyle de karşılaştırma fırsatı bularak, yaşamaya başladım.

Sizinle beraber olunca daha zevkli tabi, buyurun;

[Resim: IMG_3974.jpg]

[Resim: IMG_3975.jpg]

[Resim: IMG_3976.jpg]

[Resim: IMG_3977.jpg]

[Resim: IMG_3988.jpg]

[Resim: IMG_3989.jpg]

[Resim: IMG_3995.jpg]

[Resim: IMG_4004.jpg]

[Resim: IMG_4005.jpg]

[Resim: IMG_4006.jpg]

[Resim: IMG_4007.jpg]

[Resim: IMG_4008.jpg]

[Resim: IMG_4009.jpg]

Alıntı
22 üye teşekkür etti:
hunter 12, Cem1964, mehmetstar, ducak, FRD, Ahmet Özalp, yyildiz, PersonalDefence, wubıh, rallier_61, XXAHMETXX, dr.kara, sem, eucar, lenduha, ThePulchra, browning 61, husrev, Sabri, ckenarli, Fruktoz23, aosenguder
Her iki tüfekle, aşağıdaki toplam 120 fişeğin (doğru sayıyorum di mi?) 90 tanesini atmışım.

Impala Plus hepsini attı. (Desteksiz denemesi yapmadan olmazdı, Sn gunman'in yardımıyla gerçekleştirdiğimiz testte, Mesco'nun 24'lük trap fişeklerini tahliye etmedi beklediğimiz üzere, ileride yeniden deneriz.)

Winchester SXP defender ile de çok keyif aldım, ilk gün, ilk atışlar, havada ilk trap plakası.... birde bir, acemi şansı bi daha deneyelim, ikinci plaka havada, vee, Smile iki de ikii.

Yani, iki tüfeğimi de çok sevdim.

Hepinize güvenli atışlar,

Saygılarımla.

[Resim: IMG_3851.jpg]

[Resim: IMG_3852.jpg]

[Resim: IMG_3853.jpg]

[Resim: IMG_4036.jpg]

[Resim: IMG_3824.jpg]

[Resim: IMG_4028.jpg]

[Resim: NMEHE4640.jpg]

[Resim: QQFA7544.jpg]

[Resim: THDHE7992.jpg]

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
mehmetstar, ducak, FRD, blacksea, Ahmet Özalp, yyildiz, tirendaz, wubıh, S@riyerli, efe1753, XXAHMETXX, sem, Sabri, Dr.Oz, Fruktoz23, aosenguder
Merhaba Sayın Red,

Öncelikle tüfeklerin hayırlı olmasını diliyorum,

Birşey sormak istiyordum;

Sxp pompalı ile herhangi bir takılma tahliye etme sorunu yaşadınız mı ?

Saygılarımla,

Alıntı

Sn. Mehmetstar
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid352827
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid352836
Saygılarımla,

Alıntı

Tüfeğiniz hayırlı olsun.Bir kinetik tüfek sahibi olarak eğer tüfeğiniz desteksiz yada destekli atışta tahliye sorunu yaşıyorsa bunun nedeni dipçik içinde ki yayın pislenmesi.Sıfır tüfekte böyle bir durum söz konusu olamaz ama aklınızda olsun.

Ben Meca trap fişekleri ile hiç sıkıntı yaşamadım.Fişek faktörünü de göz ardı etmeyin derim.Onlarca desteksiz atışım oldu hatta John Rambo gibi epey alışkanlık yapınca bu fuzuli israf olan davranışı terk ettim.

Alıntı

Yürürken tetik parmağınızı tetik korkuluğunun dışına almayı unutmayın.

[Resim: IMG_4028.jpg]

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
hunter 12, 1905sss, jfmrk, lenduha, Sabri
(17-09-2018, 03:27 PM)red demiş ki: Winchester SXP defender ile de çok keyif aldım, ilk gün, ilk atışlar, havada ilk trap plakası.... birde bir, acemi şansı bi daha deneyelim, ikinci plaka havada, vee, Smile iki de ikii.

Sayın Red,
Bence ilk defa tüfekle atış yapan birisinin ilk atışta Trap plakasını arka arkaya 2 kez vurması gerçekten çok zayıf bir olasılık. Daha sonra düşününce, önceki Havalı Tüfek tecrübenizin ve hatta tabanca tecrübenizin etkisi olabileceği aklıma geldi. Ben ilk seanta yanlış hatırlamıyorsam 5-6 atışta hiç bir plağı vuramamıştım.
Daha sonraları vurmaya başladım.
Saygılar

Alıntı

Sn madenci08,
Dipçiği sökmedim ama aklımda, söküp bakarım mutlaka. 24?lüklerle desteksiz atışı da farklı marka fişeklerle zaman zaman denemeye devam ederim diye düşünüyorum, katkınız için sağolun.

Sn ilksurfer,
Tabancadan bildiğimi, dikkat ettiğimi zannettiğim tetik disiplini konusunda demek ki hala alışkanlık oluşmamış. Bı tip fotoların videoların hep faydasını görmüşümdür, uyarınız için teşekkür ederim. Tüfek tabancadan büyük Smile taşırken destek mi alıyorum, ne yapıyorum acaba Smile

Sn Ahmet Özalp, yüreklendiriyorsunuz, motive ediyorsunuz, öğretiyorsunuz. Yeni başlayan bi adam daha ne ister, eksik olmayın.

Hepinize saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
ilksurfer, wubıh, 1905sss, Ahmet Özalp, Sabri
Sayın red,

Hayırlı olsun. Paylaşımlarınız güzel oldu, foruma hareket geldi.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
red, Ahmet Özalp

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): UUU, 1 Ziyaretçi