Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ne kadar temizlik?
Sayın üyeler selamlar.

Ateşli silahların temizliği konusunda son derece takıntılı biriyim. Tek fişek bile atılmış olsa silahı en ufak parçasına kadar temizlemeden rahat edemiyorum. Tabancamın temizliği bile bütün bir günümü alabiliyor. Aşağıda sizlere takıntımın boyutu ile ilgili fikir vermesi açısından yaptığım temizliklere ait birkaç fotoğraf ekledim. Sizce ateşli bir silahın sağlıklı çalışması için ne kadar temizlik yeterli olacaktır.

Saygılarımla.

[Resim: IMG_20180915_WA0005.jpg]

[Resim: IMG_20180915_WA0002.jpg]

[Resim: IMG_20180915_WA0003.jpg]

[Resim: IMG_20180915_WA0004.jpg]

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
harun, efe1753, lenduha, blacksea, mimaslan, tekoglu, Ahmet Özalp, sparus, Carbon12
Merhaba merak ediyorum acaba söke taka parçalar aşınıp işlevini kaybetmez mi?

Saygılarımla.

Alıntı

Saygı duydum Sn ducak.

"Silah kirli olsa bile sağlıklı çalışmalı" düsturunu benimsediğim için kalıcı zarar bırakmayacak süre ve miktarda kirli tutarak sınırlarını öğrenmeyi tercih ediyorum. Üst üste 4-5 poligon seansını temizlik yapmadan, ya da sadece basit bir harbileme ile geçiştirdiğim oluyor.

Ardından en fazla sahra sökümü yaparak temizliyorum. Tüfekler dahil tetik grubunu 6-7 aydan önce açıp temizlemedim. Şöyle ölçü vereyim: Tabancada irca yayını, tüfekte şarjör yayını görüyorum en fazla Smile

Saygılarımla.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
ducak, tekoglu, Ahmet Özalp, sparus
(15-09-2018, 08:10 PM)lenduha demiş ki: Saygı duydum Sn ducak.

"Silah kirli olsa bile sağlıklı çalışmalı" düsturunu benimsediğim için kalıcı zarar bırakmayacak süre ve miktarda kirli tutarak sınırlarını öğrenmeyi tercih ediyorum. Üst üste 4-5 poligon seansını temizlik yapmadan, ya da sadece basit bir harbileme ile geçiştirdiğim oluyor.

Ardından en fazla sahra sökümü yaparak temizliyorum. Tüfekler dahil tetik grubunu 6-7 aydan önce açıp temizlemedim. Şöyle ölçü vereyim: Tabancada irca yayını, tüfekte şarjör yayını görüyorum en fazla Smile

Saygılarımla.

Sn lenduha;

Aldığım her yivsiz veya tabanca için her seferinde kirlilik toleransını test edeceğim bakalım sorunsuz kaç atıma ulaşacak diye en başında niyet ediyorum. Ama nedense her atış veya poligon etkinliği sonrası kendimi elimde yağ ve fırça ile buluyorum.

Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
tekoglu, lenduha, Ahmet Özalp, tirendaz, mimaslan

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi