Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HATSAN H-1911 CO2 Havalı Tabanca
Selamlar.

1 ay kadar önce HATSAN H-1911 CO2 tüplü havalı tabanca satın aldım. Satın aldığım ilk havalı silah. Aslında bir havalı tüfek almak istiyordum. Ancak bütçe ve benzeri sebepler nedeni ile şimdilik ertelemek zorunda kaldım. İnternette biraz araştırdıkdan sonra Ankara'da bir kaç av bayisininde görüşünü aldım. Genelde bayiler  en iyisi olarak ellerinde ne varsa onu öneriyorlar. Smile 
Çelik bilya (BB) atan tabancaların çoğunun tetiklerini sevmedim. Gerçek tabancaya hiç benzemeyen çok çok uzun bir tetik mesafeleri var. En azından benim baktıklarım bu şekilde idi. Zoraki HP01 veya HATSAN Mod 25 gibi Pnömatik olanlarıda her seferinde mermi yerleştir ve kur derdi ile tercih etmedim. Sonuçta pellet atması nedeni ile bir şekilde H-1911 i aldım. 

Evde bir iki basit deneme sonrası köye gittiğimde elimden geldiğimce kullandım. Yaklaşık 10 metreden yapılan atışlarda grupman fena değildi. Kullanan farklı kişiler kendilerine göre benzer grupmanlar yaptı. Ancak ilk 50 atıştan sonra sürekli tutukluk yapmaya başladı. Söküp inceleyince, tetiğe bastığınızda şarjörü çeviren mekanizma parçasının  şarjör dairesindeki tırnaklara tam temas etmediğini gördüm. Bir pet şişeden kestiğim yaklaşık 5 mm lik bir parçayı geçiçi olarak sıkıştırıp günü kurtardık. Farklı günlerde toplamda 1000 e yakın atış yaptık. Herkes eğlendi. Havalı silahlar bence güzel bir oyuncak. Herkesin bir havalı silahı olması gerektiğini düşünüyorum. Ateşli silah kullanamadığınız bir çok yerde güvenli ve sesssiz  bir şekilde kullanıp hevesinizi almanızı sağlıyor. 

HATSAN ın bu modeli idare eder bir ürün. İşçilik kalitesi çok iyi değil. Ancak fiyat-performans olarak alınabilir bir ürün. Bugün olsam alır mıydım? Muhtemelen hayır. Daha kaliteli bir ürüne daha çok para verirdim. 
Benim aldığım üründe kesinlikle bir üretim hatası olduğunu düşünüyorum. Bir kaç gün önce aldığım yere götürdüm. Fabrikaya göndereceklerini söylediler. Bakalım ne cevap gelecek. İnternette bir sürü inceleme olduğundan resim ve video eklemiyorum. Sormak istediğiniz bir şey olursa cevaplamaya çalışırım.
Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
sirflayer, tirendaz, alpercuhaci, FRD, wubıh

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi