Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP9 Elite Combat
Bu arada Shot Show 2019 da Ispanyol Radetec firmasinin Silah sektorune getirmis oldugu ciddi yenilikler. Mermi sayici bence bunlar arasindaki en ciddi calisma olmus. Digeri ise silahin yetkili kisi haricinde calismamasi. Umarim bunlari Canik uyumluda goruruz yakinda

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
XXAHMETXX
SmartGun'u tanıtırken Beretta'yı millete doğrultup, üstüne bir de tetik düşürmesinden dolayı mevzuya odaklanamayıp, videoyu 3 kez geri almak zorunda kaldım.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
orpeus
(15-02-2019, 09:24 PM)lenduha demiş ki: SmartGun'u tanıtırken Beretta'yı millete doğrultup, üstüne bir de tetik düşürmesinden dolayı mevzuya odaklanamayıp, videoyu 3 kez geri almak zorunda kaldım.

Saygılarımla.

Daha once bu tip fuarlara katildinizmi bilmiyorum ama fuarda sergilenen silahlarda igne olmaz. Hatta cogu silah ureticisi sirf fuar icin kendi dummy silahlarini yapar. 

Sergilenen mermilerde de genelde ici barut ile doldurulmamis mermiler sergilenir. Hem kaza hem hirsizliga karsi. 

IDEF ten bu tip goruntulere hayli asinayim. 

Firmanin diger bir videosunda daha universal gibi olabilecek bir urunu var. Aslinda blowback sarsintisini sayan bir sistem. Bence Canik dahil tum tabancalara uyumlu bir hal alabilir. Atis yapar iken mermi saymak heleki stress altinda imkansiz. 

Alıntı

Sn zeda3000,

Daha önce bu tip fuarlara, eğitimlere katıldım, bir kaç sertifika sahibiyim. Sadece alışık olduğum düzen, oyuncak silahlarda bile tetik ve namlu disiplini olması yönünde.

Fuarda tabancaları mıncıklayan, çoğu ateşli silah eğitimi almamış ziyaretçileri bir kenara ayırıyorum. Ancak bir stand görevlisi (en azından eğitim aldığım standartta) bu şekilde davranmamalı. NRA'in birinci güvenlik kuralının (ALWAYS keep the gun pointed in a safe direction - Silahı daima güvenli yere doğrult) SIRT ve inert eğitim silahlarında da geçerli olduğunu belirten çok kişi var. Bu elbette sizin de bildiğiniz ve muhtemelen deneyimlediğiniz gibi sürekli bir refleks ve beyin eğitimi için gerekli.

Asıl konuya gelirsek, stres altındaki bir atışta geze bile bakmaya vakit yokken - atışı sadece arpacık üzerinden yapıyorken bu tür bir ekran detayı atıl kalacak, hatta belki de dikkat dağıtacak gibi görünüyor. Ama bu başarılı ticari rakamları yakalamayacağı anlamına gelmez elbette.

Bu arada aranızda attığı mermiyi her zaman sayabilen, ya da gerek gören var mı? Cidden merakımdan soruyorum. Sürgü geride kitlenince hızlıca şarjör değiştirmeyi yeterli bulmuyor musunuz?

Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
ducak, alpago, al-me, Sabri, mimaslan
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=15032

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
Canik yakında bundanda takar tabancalara artık, yerli üreticiye hitap eden bir icat olmuş.

Alıntı

Tetik disiplini konusunda sayin Lenduha?ya katiliyorum. Insan beyni kosullama ve sartli refleks ile calisiyor ne yazik ki. O yuzden oyuncak dahi olsa canliya dogrultulmamasi ve tetik dusurmenin usulune gore yapilmasi gerekir. Ayni disiplini ornegin arac kullanirken kirmizi isik icin uygulayarak gece, issiz bir yolda, koyde veya mahallede bile yol bosken yesil isik yanmadan gecmiyorum ki isikta durma eylemini dusunerek yaptigim bir eylemden refleks haline getireyim ve stresliyken, dusunceliyken veya sadece dalginken yanlislikla kirmizi isikta gecmeyeyim.

Fisek sayan aletlere gelince, surgu arkasinda parlayan bir OLED ekran bence cok kotu bir tasarim. Hem OLED gereginden parlak hem de surgu arkasi boyle bir cihaz icin uygun olmayan bir konum. Kabza yani konumlandirma fena olmamis ama bence illa dijital bir uyari olacaksa son 3 fisekte yanan kucuk bir LED bile yeterli. Kaldi ki sayac gordugum kadariyla takilan sarjorun dolu oldugu varsayimiyla calisiyor ki bence sakincali.

Bu aksesuarin 22 mm raya takilan, el kundaginda konumlandirilmis tufek versiyonu icin konusuyor olsaydik dusuncelerim farkli olurdu, ama tabanca icin pratik bulmadim.

Alıntı

Arkadaslar guvenlik hakkindaki bu kaygilarinizi gayet mantikli ve hakli buluyorum. Sonucta bende Federasyona Kayitli Lisansli bir atici olarak Guvenlik oncelikli hareket etmeyi her zaman dogru buluyorum.

Ote yandan olayi trafik kurallari ile orneklemeye devam eder isek , fuar alanlarini trafige kapali alan olak dusunun. Atesli silah ve benzeri hic bir silah fuarda gozetemcilerin kontrolu ve inceleme sonrasi onayi olmadan sergi alanina giremez. Bu cihazlari artik silah degil , metal olarak dusunmek yanlis olmaz. Ayrica fuar alanlari, heleki sivile acik olan silah fuarlari hinca hinc doluyor. Istediginiz kadar bilincli olun. Kalabalik bir fuarda bir tufegi veya tabancayi nisan alacak yer bulamiyorsunuz.

Savunma sanayi fuarinda Amerikali bir firmanin standinda mesala M60 Makinali vardi. Yakindan incelemek ve omuzlayabilirmiyim diye sordugumda Stand gorevlisi guzel bir cevap vermisti.

This is not gun , This is just Toy. So Play like toy. (Bu silah degi, oyuncak , Onunla oyuncak gibi oyna)

Fisek sayici ile ilgili dusuncem ise yaramaz oldugu degil , tam tersine artik teknolijinin nimetlerinden faydalanma zamanimizin geldigi yonundedir. Bu tip cozumler gelisecek ve sekil bulacak. Ayrica poligon atisinda mermi saymak anlamsiz iken , gercek saha catismasinda mermi sayimi ve kontrolu cok ciddi fark yaratir. Su anda polycarbon sefaf sarjorler ayni gorevi yapmakta ve TSK da fazlasi ile kullanilmakta. Ama polycarbonlarin dez avantaji cok fazla. Maliyetli , UV dayanimi dusuk, Iklim sartlarindan etkilenip matlasabiliyor, Tamiri imkansiz ve catlamaya cok musait. Teror Operasyonlarinda Askerlik gorevi yapmis biri olarak sunu diyim. Catisma aninda en buyuk yanlislardan biri olayin verdigi panik ile tum sarjoru bosaltana kadar durmadan ates etmektir. Sizi o anda uyaran ve kendine gel deli gibi saydiriyorsun diye uyaran bir gosterge bence gayet faydali olacaktir. Cunku sarjor degistirir iken tum dikkatiniz silaha kaydigindan hedef oldugunuzu fark etmek guclesiyor.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
LKT, alpercuhaci, sem, ertdr

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
zeda3000

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi