Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP9 Elite Combat
(30-10-2018, 02:44 PM)red demiş ki: Size bir  bilgi daha vereyim, belki gene güldürürüm sizi, Canik firması da, vergi, fon, MKE payı vs, hepsini ödemek zorunda (Canik'in müşterisi olmak dışında başka bir ilişkim yok ama, öyle yani, mecbur.).

İthal tabancalarla yerli tabancalara uygulanan fonlar aynı değildir. İthal tabancalarda %100 SS fonu eklenir, yerli tabancalarda fon yoktur. 

Yani Canik (veya bir başka yerli) açık ara vergilendirme avantajına sahiptir. Bu fon olmasaydı ithal tabancalar yarı fiyatına satılıyor olacaktı. O zaman yerlilerin halini siz düşünün...

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
red, Carbon12, Dost, lenduha, serdaraktas, xf7er
(31-10-2018, 09:43 AM)Carbon12 demiş ki:
(30-10-2018, 12:55 PM)Yasin06 demiş ki: ...Siz bahsettiğiniz bu parçaların Salient Arms' tan alınıpta ithal edildiğini mi düşünüyorsunuz...

Sn. Yasin06,
Bu Sn.red ile diyaloğunuzdan... Fakat ne Sn.red ne de kimse zannediyorum böyle düşünmüyor...

Böyle düşünmeyen birisi asagidaki mesajı yazar mı Sn. Carbon12 ?

(29-10-2018, 09:09 PM)red demiş ki: Sayın yasin06,

Bence Combat görece ucuza satılıyor,

Yeni Combat'ın üzerinde gelen SAI (Salient Arms International) markalı upgrade parçalarının, Amerika'daki satış fiyatları da pahalı...

Amerika satış fiyatları ve linkleri şöyle:

Hafifletilmiş (fluted) ve nitirit (nitride) kaplama namlu (threaded - susturucu uyumlu ya da düz) 335 USD (renk farklı)
Magwell 135 USD
Gez Arpacık seti 120 USD ( tahmini fiyat, stokta kalmamış ama 100 USD altına bişe satmıyor SAI)

Toplayınca 590 USD ediyor, Türkiye'ye sipariş etsek, ithal eden birinden alsak, en az ikiyle çarp bu fiyatı; 1180 USD. TL'ye çevirince kabaca 7000 TL ediyor. Türkiye'de bu üç parça (yanında tabanca hediye)  5750TL

Saygılarımla

Yerli sanayimize herhangi bir garezimiz yok. Tp9' u alıp yerden yere vurduğunuz da yok. Lütfen mesajları tekrar baştan okuyunuz. Haksız ithamlarda bulunmayınız. Meselenin özeti Canikin fiyatlandırma politikası, krizi fırsata çevirme çabalarıdır. Bir tabanca modeline %250 zam gelemeyecegi için bu zammı bir kaç makyaj dokunuşları ile yeni bir model kisvesi altında servis etmesidir. Baştan beri anlatmak istediğim durum budur. 2500 Liraya satılan silah yeni model ile 3000 olsun, hadi 3500 hadi hadi 4000 olsun. 5750 nedir yahu? El insaf.

Herneyse herkesin hemfikir olması gerektiği bir platform değil tabi burası. Bu konuda daha fazla yazıp Sn. red' ın sevincini gölge düşürmek istemem. Atını alan Üsküdar' ı geçmiş zaten.  Smile

Yeni tabancanız hayırlı olsun Sn. red. Allah kaza bela vermesin diyorum. Artık SF ile combat arasındaki farkı bize siz anlatırsınız.  Big Grin 

Saygılarımla

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Carbon12, Murata, Dost, lenduha, mimaslan, nysh35, ismicey, Rekli
(31-10-2018, 08:54 PM)Murata demiş ki: Sn. Red, hayırlı uğurlu olsun.
.........
........
. Sn.Red'in 850 dolar verip Tp9 alması afaki, o da zaten bizim gururumuz Smile

Sn Murata,

Smile

Teşekkür ederim, sağolun.

MKE'de çevirdiler zaten -"Sağda solda Combat ucuz mucuz diyormuşsun, sana 10binTL o zaman, hadi bakalım, dediler, dedim izah edeyim bakın yurtdışındaki fiya.... bıdı bıdı bıdı... derken iki güvenlik görevlisi koluma girip dışarı attılar beni....

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Murata, Sabri, Ahmet Özalp
(01-11-2018, 11:02 AM)Yasin06 demiş ki: ..... Bu konuda daha fazla yazıp Sn. red' ın sevincini gölge düşürmek istemem. Atını alan Üsküdar' ı geçmiş zaten.  Smile

Yeni tabancanız hayırlı olsun Sn. red. Allah kaza bela vermesin diyorum. Artık SF ile combat arasındaki farkı bize siz anlatırsınız.  Big Grin 

Saygılarımla

Sn. Yasin06,

Nezaketiniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Hep diyoruz ya daha öğrenecek çok şey var,  ne Canik firması babamın malı, ne de Combat parayla alınıp satılan bir üründen daha fazlası değil, aldık, göreceğiz, iyiyse iyi kötüyse kötü, siz de tabii ki yazmaya devam edin ki  birlikte kendimizi geliştirmeye devam edelim.

Saygılarımla,

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Hero17, Sabri, lenduha
Combat'ı denemek, mıncıklamak, atış yapmak isteyenler, Ankara'da Çukurambar'da (BesaKule'de) yeni açılan ASP'yi (Ankara Silah Poligonu) ziyaret edebilirler, her iki rengi de envanterlerinde.

Bu haftasonu ilk defa gittim, etkileyici bir poligon olduğunu çok net söyleyebilirim. 6'şar hatlı iki poligon, ayrıca 3000 adet üzeri senaryosu olan interaktif poligon (çok acayip bir deneyimdi), ferah, iddialı bir yer olmuş. Her atıcı için "Impact Sport 2" kulaklıklar, her mesafede çok net çalışan hedefi net gösteren kameraları, havalandırması, aydınlatması vs. çok beğendim.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
efe1753, Sabri, kkoray, wubıh, tirendaz, madenci08, LAMRETOEJ, PersonalDefence, defender45acp, bodrum28, alpago, Murata, yyildiz, Rekli, Ahmet Özalp
Teşekkürler sayın Red,
Acaba atış ücretleri nelerdir?
saygılarımla

Alıntı

Sn İlbay,
5 TL silah mermi poligondan
intetaktif poligon +1TL

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilbay

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi