Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP9 Elite Combat
Merhaba,

Daha önce şurada  bahsetmiştim.

[Resim: Screenshot_20180911_192154_Chrome.jpg]

TP9 Elite Combat Canik resmi sitesinde yayınlanmış. Mevcut durumda sivillere satışı sözkonusu değil gibi görünüyor. 

[Resim: Screenshot_20180911_191204_Chrome.jpg]

[Resim: Screenshot_20180911_191236_Chrome.jpg]

[Resim: Screenshot_20180911_191251_Chrome.jpg]

[Resim: Screenshot_20180911_191306_Chrome.jpg]
[Resim: Screenshot_20180911_193055_Chrome.jpg]

http://www.canikarms.com/series/tp-serisi/tp9-elite-combat

Saygılar

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
FRD, Özdemir_, wubıh, iso, XXAHMETXX, red, defender45acp, karabasan
Şu tam aksesuarlı modeli oldukça prestijli, meşhur modifiyeci SAI (Salient Arms International) ile işbirliği ile geliştirilmiş. Çok mühim hareketler bence...

Yavaş yavaş fiyatı yükseltecek Canik Amerika'da. Takipteyiz

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
karabasan
Mete diye bir modelde çıkartıyor sanırsam.

Alıntı

Bugün fuarda bilhassa bu modelin satışının olup olmayacağını sordum. Alt picatiny raya takılı lazer ve susturucu hariç sivile satışının 1 aya kadar yapılacağı ifade edildi.

Alıntı

(15-09-2018, 10:17 PM)ufuk1990 demiş ki: Mete diye bir modelde çıkartıyor sanırsam.

Sn. ufuk1990

'METE' ismi Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın (SSM) Özgün Yerli Tabanca Geliştirme (ÖYTG) projesi kapsamında ihale edilecek olan tabancalara verilen isim uzantısıdır. Bu projeye katılan firmalar Sarsılmaz ve Samsun Yurt Savunma (CANİK)'ten harici emniyet mandallı ve mandalsız olmak üzere iki model talep edilmiştir.

Tabancalar esasen malzeme ve mekanik olarak %100 fiziksel olarak %99 sivil modellerin aynısıdır. Firmaların bu projeye uyarladıkları tabancalar (yada bu projedeki tabancaların sivillere uyarlanması da denilebilir, o zaman durumu tersten okumak lazım);

Sarsılmaz  - SAR9 METE (harici emniyet mandallı ve mandalsız modellerinin isimleri aynı)
Canik        - TP9 Elite METE (harici emniyet mandalsız model)
                - TP9 Elite S METE (harici emniyet mandallı model)

METE isminin de Türk tarihindeki ilk düzenli ordunun kurucusu METE HAN'a ithafen verilmişti diye hatırlıyorum. METE logolu tabancaların sivillere satışı söz konusu olmayacak. Zira dediğimiz gibi zaten sivile uyarlı modellerle aralarında bir fark yoktur.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
6patlar
(15-09-2018, 11:53 PM)BSS demiş ki: Bugün fuarda bilhassa bu modelin satışının olup olmayacağını sordum. Alt picatiny raya takılı lazer ve susturucu hariç sivile satışının 1 aya kadar yapılacağı ifade edildi.

Sn. BSS

Sivillere sunulacak modelde "susturucu hariç" derken namlu ağzı susturucuya uyumluymuş da, sadece susturucu verilmeyecekmiş gibi algıladım.
TP9 Elite Combat sivil uyarlamasının daha çok namlu ağzına diş açılmamış, namlu ağzı koruyucusu hariç veya sabitlenmiş şekilde sunulacağını tahmin ediyorum.
Bir de kimse picatiny ray aksesuarlarını (fener/lazer/kamera vs.) Canik'ten almak zorunda değil, olmamalı!

Saygılar

Alıntı

YouTube da denk geldiğim bir video, Canik yetkilisi iç piyasaya sürülecek ürünün namlusunu 9.56'da gösteriyor. 

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Rangeman, efe1753
Yerli ve Milli Silah Sanayimiz, 80li yıllarda otogarda tezgahta çekme kaset satan zihniyetle paralellik arz ettiğine göre huzurlu yataklarımızda mışıl mışıl uyuyabiliriz;

Alıntı:
Alıntı: - Şimdi herkes diyor ya Abi; "tam otomatik yok mu?" diye... Parmağına güvenen bunla tam otomatik gibi çalıştırabilir.
- Çalıştırır Abicim aynen öyle...

...

- Zaten bunu alan ilk başta sakatlık yapar...
Eleştirim size değil Sayın JoTun, videodaki "otoritelerimize"... Statler ve Waldrof'a mikrofon uzatılsa daha akademik ve daha derinlemesine yorumlar işitirdik. Paylaştığınız için teşekkür ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi