Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAN M71 MALAZGİRT 410 cal (yeni kasa)
(05-11-2018, 08:26 AM)JoTuN demiş ki: Sn.V-Ozdemir Grupman atışı yaptınız mı dağılımı nasıl acaba?

sn.JoTuN

Henüz deneme şansım olmadı , gelişmeleri bu konu başlığında paylaşacağım

saygılarımla 

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
JoTuN
Husan hakkın da benim de fikir ve bilgiye ihtiyacım var . Deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum . Selamlar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
V-Ozdemir
Tüfeğin atışı 350 ye ulaşmış bulunuyor. ilk 100 atıştan sonra temizlemiştim, sonraki atışlarda hiç temizlememe rağmen 350 atışta hiçbir takılma hiçbir problem yaşamadım. 
   Tüfek hakkında merak edilen bir diğer husus olan ,Grupman testini de kendimce yapmaya çalıştım.Yerimiz müsait olmadığından uzun mesafe atışları gerçekleştiremedim, mesafemiz 15 m idi.Tüfeğin üzerine takılı olan 
 HOLOSUN 403 B  Red Dot ile tüm atışları gerçekleştirdim.

Red Dot ı da sıfırlamaya çalıştığımız için atışların yönü farklı yerlerde

Grupman testinden sonrada Eğlence amaçlı  belirli yerlere koyduğum hedeflere, çatışma simülasyonu tarzında atışlar yaptım.

Hedefte olan diğer delik olan yerlerde Fişek Tapası isabet etmiştir

[Resim: 1.jpg]
[Resim: 2.jpg]
[Resim: 3.jpg]
[Resim: 4.jpg]

saygılarımla...

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
sem, sirflayer, osman08, Zemre10, Velcro, Surmene
Herkese Merhaba;

300-400 atış arasında, 2 kez fişek patlamama sorunu yaşadık. Fişekler tüfeğe 2. kez sürüldüğünde ateşlendi. Bunun haricinde hiçbir sorun ile karşılaşmadık. Resimleri sizinle paylaşıyorum. Soldaki fişek ateşlenmemiş (2. yüklemede ateşlenmiş), sağdaki fişek sorunsuz ateşlenmiştir. Karşılaştırma açısından birlikte fotoğraf çekildi.

[Resim: 20190817-145726.jpg]

[Resim: 20190817-145730.jpg]

[Resim: 20190817-145742.jpg]

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
tirendaz, alpago, sem, 1905sss, Zemre10, Velcro
Sn surmene

Benim Tüfeğim 370 atımda , hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım

Hangi fişeği kullanıyordunuz

Alıntı

Sayın V-Ozdemir;

Yaf marka fişek kullandık. 2 kez fişek patlamama sorunu yaşamamıza rağmen çok keyifli ve 12 ga da olduğu gibi tüfekten dayak yemeden vakit geçirdik. İki göz açık atış, omuz değiştirerek atış, farklı hedeflere geçiş yaparak atış vs bir çok alıştırma yapma imkanı bulduk. Tüfek, bir bayanı bile hiç rahatsız etmeyecek bir tepmeye sahip.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
V-Ozdemir, Velcro

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi