Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yurt dışı alışveriş
Belki böyle bir konu açmış olmam yanlış anlaşılabilir. Forumda defalarca işlense de  tam anlamıyla netlik kazandırılamamış olduğunu düşündüğüm bir konudur. Okuduğum incelediğim  konular arasında da önem arz eden bir konudur benim için.  Malum ülkemiz kaptırmatörleriyle ünlü bir ülkedir. Yurt dışı satışları 25-50 dolar arası olan birçok malzeme sınırlarımız içine girince 300-1000 TL arası oluyor. Örneklendirmek gerekirse Luger P08 mecgar şarjör yurt dışında 20$ - 50$ arası bulunabiliyor. Yurt dışında aynı fiyata Walther PPQ m2 şarjörleri de satılmakta. Lakin araştıracak olursanız ülkemizdeki satış fiyatları hepinizi hayrete düşürecek boyutta. Bu bir çok malzeme için geçerli bir durum bu. Ben sadece kendi ihtiyacımı örnekledim. Şimdi esas merak ettiğim konuya gelmek istiyorum. Maddeler halinde yazıp siz forum üyelerinin engin bilgilerinden faydalanmak istiyorum.
1-) Yurt dışı alışveriş yapılabilen sitelerin alışveriş yapan kişiler tarafından sürekli bir başlık altına alınıp güncel tutulması konuya vakıf olan üyelerin diğer üyelerin bilgilenmesi açısından fayda sağlayacaktır  . Sebebi ise bulduğum bir çok sitenin adresimi görür görmez Türkiye'ye kargo yollamıyoruz demesi. Ya da silah ile alakalı herhangi bir malzemenin ülkemize satış politikaları ile alakalı size gönderemeyiz demesi. Vs.
2-) Balistik olmayan silah parçalarını ( şarjör,horoz,tetik,emniyet mandalı,sürgü kilit mandalı,gez,arpacık,irca yayı bu ürünlerden balistik olan var ise düzeltilmesi dileğiyle)yurt dışına çıkan bir arkadaşımız vesilesiyle faturalı satın aldırtsak. Satın alınan ülke faturalı ürünün sınır dışına çıkışında sıkıntı çıkarır mı? Diyelim ki oradan geçti bizimkiler bu ne der mi? Arkadaşım benim ruhsat fotokopimi gösterip hediye aldım faturalı ürün derse sorun yaşar mı? Tabii ki bir adet olmak kaydı ile maksadımız ticaret değil. 
3-)Bu arkadaşımıza her hangi bir ülke kaçakçılık ile ilgili bir işlem yapar mı? Malum vize sıkıntısı olan bir ülkeyiz. Bir şarjör için arkadaşımın hayatı kararsın istemem. Ülkemizde bir çok av bayiisi yanlış olsa da ruhsat sorgusu yapmadan şarjör satışı yapmakta. Varsın pahallı olsun deyip almak gerekiyorsa öyle yapayım. 
Şimdiden siz forum üyelerine teşekkür eder hatam olduysa  affınıza sığınır saygılarımla iyi geceler dilerim

2 üye teşekkür etti:
SKN, drmehmet
Bu konuyu bende merak ediyorum. Yurtdışı sitelerden bu tarz parçalar(şarjör konusu en merak ettiğim)vergisini ödemek şartı ile sıkıntısız bize ulaşır mı?

Tüm bu sıraladığınız konular çeşitli vesilelerle ve birçok başlık altında defalarca tartışıldı. 

Özetle:

Bir ürün yivli silah parçası ise (şarjör, pim, tükenmez kalem yayı gibi görünse de tetik pimi yayı vs) her ülkeden çıkışı izne tabidir, her ülkeye girişi izne tabidir.

İhraç ve ithal izni alınmadan yapılan her türlü silah parçası nakli, yakaladığında hukuki süreç ve ceza riski taşır.

6 üye teşekkür etti:
ilksurfer, sparus, tirendaz, Carbon12, tekoglu, Ahmet Özalp
Almanya ya silah fuarına gittiğimde şarjör almıştım. Aslında dönüşte bavula koyup uçağa verecektim. Unutup yanlışlıkla el valizime koymuşum. X reyden geçerken doğal olarak gözüktü. Memur çantamı açtırıp baktı . Boş ve paketinde olduklarını görünce bana fuara mı geldiğiniz diye takıldı bende evet deyip gülüştük. Sonra bana hayırlı yolculuklar dileyip azat etti. Daha sonra kendi kendime iyiki orada kalmış dedim Türkiye ye gelince bir işgüzara denk gelebilirdim diye düşündüm. Başımdan geçen bir hatıra idi paylaşmak istedim.
Saygılar

2 üye teşekkür etti:
serdar_mutlu, tekoglu
Başlığı görünce aklıma geldi.

Son 4 aydır Bahrain'de yaşıyorum, önümüzdeki 1 yıl kadar da burada olacağım. 3-4 aylık periyotlarda Türkiye'ye gelip gideceğim. Eğer buralardan bir şey istiyorsanız benimle irtibata geçebilirsiniz arkadaşlar. Yani ebay'den amazon'dan 22? üstü makul ebatlarda ürünlerinizi benim buradaki adresime sipariş geçebilirsiniz, ben de Türkiye'ye gelince size kargolarım. Biraz geç olur ancak belki bir kaç euro için absürt vergilere tabii olmaktan kurtulmuş olursunuz.

Tabii ki Sn. harun'un bahsettiği izne tabii parçalar ve yasa dışı parçalar hariç.

Elektronik ticaret haricinde Bahrain'de ki tek tactical ürünler mağazası 5.11'in de temsilcisi http://snipertradingbh.com/en/home]Sniper Trading[/url]. Bu firmayı instagramdan takip edebilirsiniz. Beğendiğiniz ürün varsa evim birkaç yüz metre uzakta gider alırım sizin için. Gerçi 5.11'in fiyatları genelde aynı düzeyde seyrediyor dünyada ama, Türkiye'den çok daha fazla ürün çeşitliliği var.

[Resim: 20180726_184346.jpg]

Saygılar

8 üye teşekkür etti:
lenduha, Dost, Yasin06, serdar_mutlu, tekoglu, MuRaT_6606, 1905sss, MEHMETEMİN73
Yazım hatalarından dolayı özür dilerim, demek istediklerim;

(02-08-2018, 10:38 AM)Carbon12 demiş ki:  22?

22 Euro

(02-08-2018, 10:38 AM)Carbon12 demiş ki: 5.11'in de temsilcisi Sniper Trading

Saygılar.

2 üye teşekkür etti:
tekoglu, 1905sss
Ben hem ateşli hem havalı meraklısı olarak yurt dışından epeyce aksesuar alımı yapmışımdır. Şu ana kadar takılan ürünüm olmadı ama maalesef postanedeki bir memurun insiyatifi ile sınırlı olan bir durum var. Kenara ayırdı mı ürünü illa gidip ilgilenmek gerekiyor. Genelde emniyetlik bir durum olmuyor ama dürbün gibi ürünlerde bir de emniyetten yazı isteniyor. Zaman alıcı ve can sıkıcı işlerle uğraşmak mı yoksa biraz fazla verip Türkiye den almak mı daha mantıklı tartışılır. Biz riski seviyoruz, gene de yurt dışı seçeneğini zorlarız. Hele hele bazılarımız buradan almanın pahalı veya imkansız olduğu bazı ürünleri sevdikleri vasıtası ile getirtmeye çalışıyor ki bir arkadaşım kızını çok büyük tehlikeye attı. Ürünlerden de oldu kızının yaşadığı korku da cabası. Attığımız taş ürküttüğümüz kuşa değer mi?

Amazon'dan ilkyardım malzemesi ve başka birçok şey aldım sorun olmadı. Lakin amazon.com'dan aldım yani ingilizce olanından, TR versiyonlarından değil. Ayrıca amazonun gönderimini üstlendiği şeyleri aldım, yani gümrük vergisi gibi durumlarla onlar ilgilendi. Son aldığım kulaklık gümrük denetimine takıldı ama içeriği kargo firmasına bildirince kontrol edilip geçişine izin verildi ve bugün elime geçti. Pazar sabahı yaptığım sipariş çarşamba ülkeye girdi perşembe ulaştı. Tabi bütün bunlar amazonun kargosunu üstlendiği ürünler, diğer türlü siparişlerde deneyim nasıl olur bilmiyorum

Sn Carbon12 sizinle nasıl irtibata geçebiliriz telefon numarası verirmisiniz saygılar

Glock için bir kaç aksesuar aldım brownells'den, türkiye'ye gönderim yapıyor, gümrük sorunu yaşamadım henüz.

1 üye teşekkür etti:
cuculen_22

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi