Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
05.08.2018 Yakacık Avcılık ve Atıcılık Kulübü Avcı Bayramı Etkinliği
Sn. Kut4 tavsiye için teşekkür ederim. Oraya ilk atışa gittiğimde ki tenha olsun diye hafta içi gidiyorum atışlarımı yaptıktan sonra belimden coltu çıkartıp bir şarjörde onla attım. Orada görevli hanım ablacım anında yanımda bitti ve tabanca ile atış kesinlikle yok dedi. Yivli ile atış yasak olsa bana orada atış yaptırır mı münkün mü. Zati orası avcılık ve atıcılık kulübü. Atış emniyeti açısından da sıkıntı bir durum yok. Çevre müsait en önemlisi atış tahtasının arkası dağ ve orman. Bunu çok fazla irdelemekte da fayda yok atış yaptığımız bir yer var ondan da olmayalım.
Saygılar

Alıntı

Hoş yasaklarlarsa ne olur tabanca atışı için belli periyotlar ile ıstranca poligona gidiyorum giderken tüfeğimi de alırım o olurSmile

Alıntı

Mevzuatta tüfek atışı poligonlarında yivli-yivsiz ayrımı yapılmıyor diye biliyorum.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=4466

Aksini söyleyen güncel bir bilgi varsa paylaşabilir misiniz?

Bunun yanında Yakacık poligonunda, resmi atışlar dışında yivli tabanca atışlarının yasak olduğu uyarısı girişte görünür yerde yazar. Burada poligon görevlilerini ve poligonu güç duruma düşürecek yazılar yazmanın silahseverler için faydasız olacağı kanısındayım.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
Bugün Yakacık poligonunu aradım, orada hep duran hanım açdı telefonu sanırım,yivli tüfek ile atış yapabilirmiyiz diye sorunca, Salih bey e sorun dedi telefonunu verdi ,aradım onada sordum,tabi atabilirsiniz dedi,fiyatda sordum 30 kurşun 20 tl dedi,hiç daha önce sordum yasak dediler, muhabbetine girmedim son edindiğim bilgi bu yöndedir. 2 yıl olmuşdur gitmeyeli belki bir ara bir denerim yivliyide Yakacık poligonunda..Artık doğal İstanbul poligonu daha keyifli geliyor bize uzun mesafe atış yapabildiğimiz içinde.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lenduha, harun

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi