Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GİRSAN R9
#1
Sayın Forum Üyeleri,
GİRSAN'ın yeni tanıttığı R9 modeli. Bilmediğimiz başka bir özelliği yoksa, Regard modelinin makyajlanmış hali. Saygılar
[Resim: Screenshot_20180709_183438.png]

[Resim: Screenshot_20180709_183433.png]

[Resim: Screenshot_20180709_183425.png]
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
defender45acp, cirido, jeronimo, Guven Guven
#2
Merhaba;

Bugün Girsan Ankara Temsilciliği'nde silahın demo versiyonunu inceleme şansım oldu. Regard MC modeline göre kabza uzunluğu(yüksekliği) belirgin şekilde kısaltılmış. Üstten baktığımda yine regard a göre daha kibar geldi ama yanılıyor olabilirim. Aksesuar rayına rağmen gövde kaba değil. Eğer silahın emniyet sistemi MC 39 tipinde olsaydı ülkemiz silah eğitim felsefesinde iyi bir hizmet tabancası olabilirdi diye düşünüyorum. Tetiği regard ve compact mc modellerine aşina olanların bildiği gibi zevkli güzel. El ölçüsü nispeten büyük olanların rahat kullanacağı kanaatindeyim.

Saygılar.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
beyazkurt, Guven Guven
#3Merhaba:

Bir önceki yorumum üzerinden bir yıl geçmiş ve yorumumda bahsettiğim hususun bu silahta vücut bulduğunu görmek açıkçası sevindirici bir gelişme. Silah "atış tabancası" olması amacıyla bir takım modifikasyonlardan geçmiş olsa da kaliteli bir arpacık ve sabit gez nişangah takımı ile görev tabancası olarak kullanmak isteyenlerin de ihtiyaçlarına cevap verebilir kanaatindeyim. Video da atıcının ölçülerinden ve parabellum fişekten dolayı tepme etkisinin fazla olduğunu düşünüyorum. Luger fişek kullanımı ile çok güzel grupmanlar elde edilebilir.

Eğer makul bir fiyattan (3000 TL civarı olabilir) satışa sunulursa almayı düşünüyorum.

Saygılar.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
defender45acp, tanerzorlu01
#4
Merhaba,

MKE Gümüşsuyu Şubesi'nde Girsan MC R9'un hem siyah hem de parlak beyaz versiyonunu inceleme fırsatım oldu. Her ne kadar gönlümden Beretta'nın M9A3 modeli geçse de, hem fiyatların çok yüksek olması hem MKE tarafından getirilmeme ihtimali hem de yerli markalara olan desteğe katkı sağlamak açısından bu modelde karar kıldım.

Tecrübesiz bir silah sever olarak ilk tabancamın bu model olması ne kadar doğru bilinmez fakat yine de beğenim bu yönde oldu. Şu anda tabancanın fiyatı bütçemin çok üstünde olduğundan ürün fiyatında indirim yada kampanya yapılmasını bekliyorum.

Muhtarlara ve güvenlik görevlilerine sağlanan indirim ve kampanyaların bireysel silah severlere de sağlanacağını düşündüğümden şu anda beklemedeyim ve bu süreçte diğer markaların ürünlerini inceleyeceğim.

Girsan'ın ürünlerini ülkemizde silah severle daha çabuk buluşturması için özellikle yeni modellerinde fiyat avantajı sağlaması, kutu içeriklerini daha kaliteli ve doyurucu yapması gerekir diye düşünüyorum.

Herkese iyi forumlar dilerim...
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tanerzorlu01
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi